PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775672}
4,5 10 1 10981
2,3 9
ocen krytyków
PolandJa
Można filmowi Cypriana T. Olenckiego wiele zarzucić, ale na pewno nie chybioną diagnozę knajpy z kebabem... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Skoro miała to być komedia to zastanówmy się czy było się z czego śmiać. Otóż niestety nie. Nie dość, że wątki nie są w żaden sposób scalone, nic z nich nie wynika, to jeszcze są dość ponure i nie zawierają w sobie ani zabawnych tekstów, ani żartów sytuacyjnych. "PolandJa" może nie jest filmem całkowicie żenującym (choć w niektórych momentach tak), ale na pewno nudnym. więcej
Do kina wchodziłem pełen złych przeczuć: hasło "polska komedia" wciąż brzmi jak alarm ostrzegający przed zmarnotrawieniem czasu i środków płatniczych NBP. więcej
Fala krytyki zaczęła się już na etapie pierwszego plakatu promującego recenzowany tytuł. Oliwy do ognia dodał bardzo przeciętny, mało zachęcający zwiastun, ostatecznie skończyło się na mało pochlebnych, pierwszych recenzjach po premierze. Ciężko w ogóle stwierdzić, jaka miała być docelowa widownia. Zacznijmy od tego, czym ta produkcja tak naprawdę jest i w jakim celu powstała. To kluczowe i dość oczywiste pytanie, zdaje się jednak nie mieć prostej odpowiedzi. więcej