PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638345}

Portret umysłu Charlesa Swana III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III
4,9 948
ocen
4,9 10 1 948
Portret umysłu Charlesa Swana III
powrót do forum filmu Portret umysłu Charlesa Swana III

Grafik z Los Angeles na życiowym zakręcie: właśnie rzuciła go dziewczyna, a psychika jest w rozsypce. Wbrew jednak dramatycznym okolicznościom, film Romana Coppoli (syn Francisa) jest pozycją pogodna i nastrajającą optymistycznie. Wielokrotnie już spotkałem się z porównaniami do kina Wesa Andersona, od siebie dorzuciłbym jeszcze specyfikę dorobku Charlie'ego Kaufmana. "A glimpse..." brakuje jednak naturalności w tym całym "roztrzepaniu" i ukierunkowaniu na ekstrawagancję. Film ewidentnie stara się być "udziwniony", a jednocześnie lekki i niezobowiązujący, co nie do końca mu się udaje. Sytuację w pewnym stopniu ratuje obsada: Charlie Sheen wciela się tu w swoje (stonowane) alter ego, towarzysza mu Patricia Arquette i Bill Murray. Rola odtwarzana przez tego ostatniego wprawdzie nic kompletnie nie wnosi do historii, ale jego obecność i tak działa uśmierzająco. Umówmy się bowiem co do jednego: omawiana pozycja niczego w wasze życia nie wniesie, niczym was raczej nie zaskoczy, donikąd nie zaprowadzi. Po seansie miałem w głowie uczucie dziwnej pustki, jednocześnie jednak czułem się całkiem zrelaksowany. O czym jest ten obraz? W zasadzie ciężko stwierdzić. Ale jeśli, tak jak ja, przepadacie za Sheenem i Murrayem, to i tak prędzej czy później zmierzycie się z "Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones