PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416696}
6,5 423
oceny
6,5 10 1 423
Postrzelony detektyw
powrót do forum filmu Postrzelony detektyw

Nawet niezły film, lepszy niż się spodziewałem, komedii raczej tu nie uświadczymy, gdyż obraz posiada nastrój i wydźwięk pesymistyczny. Pomysł na detektywa jest niezgorszy i dobrze poprowadzony, choć wszystko co najlepsze w nim jakoś rozmywa się w trakcie trwania filmu, zdecydowanie za mało tych różnych osobowości widzimy razem z nim. Rozczarowuje nienajlepsza intryga kryminalna, już od samego początku wiemy kto co zrobił, lepiej by było gdybyśmy poznawali zagadkę zabójstwa powoli wraz z rozwojem nietypowego śledztwa, a nie wrzuceni byli w już rozwiązaną zagadkę, gdzie tylko w niecodzienny sposób trzeba udowodnić to co wiadome. Pod tym względem jest nienajlepiej.

Mad Detective byłby dobrym wprowadzeniem intrygującej postaci i potem miło byłoby zobaczyć rozwijanie jej (z głową) w sequelu. Mogłoby być ciekawe, ale niestety nie będzie.

Tak więc pozostał nam interesujący film, ale niestety oglądany bez wielkich emocji. Czasem trzyma w napięciu, czasem ma dobry nastrój, ale w całości to tylko średnia intryga oparta na ciekawej postaci.

mrowiec_ichi

A! i sądze, że ja sam mam tak ok. 2-3 osobowości póki co.

ocenił(a) film na 7
mrowiec_ichi

Zgadzam się co do sposobu rozwoju intrygi kryminalnej. Jednak poza tym ten film ma dla mnie same plusy. Warto go obejrzeć dla samego tytułowego postrzelonego detektywa, którego zagrał Ching Wan Lau.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones