PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 792
oceny
7,4 10 1 79792
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

Na całym świecie wydaje się rozmaite wersje rozszerzone (Director's Cut, Extended Cut, czy po prostu Uncut) W które upycha się wycięte, czy też alternatywne sceny. Fani filmu, z utęsknieniem wyczekują takiej wersji i absolutnie nie przeszkadza im długość filmu (DŁUŻSZA od oryginału). Rozumiem chęć zaprezentowania w kinach skróconej wersji (niecałe 3h to i tak długo jak na kinową emisję), ale mając cały materiał zdigitalizowany, można było się pokusić chociażby o rozszerzone wydanie DVD/BluRay.
Po prostu nie rozumiem, tej polskiej tendencji do skracania filmów (to samo przecież zrobił A.Wajda ze swoją "Ziemią obiecaną").

Dlatego ŻĄDAM WERSJI ROZSZERZONEJ.

ocenił(a) film na 9
Chester79

Film trwa 5godz16minut, a wszędzie wersje Blueray 4godz45minut

returner

Ogólnie mijasz się z prawdą , wersja stara DVD jaką posiadam to cz.1 - 02,33 min [około] i cz. 2 - 02,13min. [ok.] inne DVD które pożyczyłem miało ten sam czas. Natomiast wersja Bluray to - 03,04 min. - całość. Ale w TV była emitowana wersja odnowiona i jej długość odpowiadała wersji DVD - 4,46 min. Na stronie filmweb jest podana dł. 5,16 min. możliwe że taka wersja jest , ale takiej nie trafiłem , a sprawdziłem ogólnie 4 wydania DVD.

ocenił(a) film na 9
6058145

Sprawdziłem i mam wersje 5 godzin 15 minut

returner

Dobrze wiedzieć , będę miał na uwadze , jestem ciekaw skąd te różnice między wydaniami DVD.

6058145

Powinien Pan napisać godz zamiast min na końcu bo wychodzi na to że film trwał np 5 min i 16 sekund

tropx919

W ogóle to jak on tam zapisuje te czasy to taki... wybitny analfabetyzm :/

ocenił(a) film na 8
returner

To sprawdź,czy są dodatkowe sceny,bo być może różnica wynika z innego klatkażu.

wyciszkiewiczrafal

Kiedyś ludzie nie zachodzili w głowę skąd się biorą takie rozbieżności w czasie, nie komplikowali tak, np. Kmicic powiedział do Oleńki: Za dwa pacierze masz być w kolasce i było wiadomo, o co chodzi:))

returner

Bardzo bym chciał mieć tę pełną 315 min wersję, proszę o namiary(gdzie można znaleźć?

6058145

Są płyty DVD 4.7 jednowarstwowe tzw. piątki i 8.5 dwuwarstwowe tzw dziewiątki a na blurayu chyba nie da się upchać tyle co na dziewiątce

Chester79

To samo z ogniem i mieczem-puszczają jakąś okrojoną wersję, jak mnie to wkuriwa.

Chester79

Ostatnio wydana 2 płytowa wersja na BR : 1 część 154 min , 2 część 133 minuty

Chester79

Popieram. Mnie też Potopus Redivivus totalnie zniesmaczył. Skandalicznym dla mnie okrucieństwem było m.in. wycięcie fragmentu dyskusji Zagłoby z Rochem Kowalskim: "Wuj to wuj! Tam gdzie ojca, matki nie ma, tam Pismo powiada: Wuja słuchać będziesz!" Jak można było wyciąć coś takiego?! Takich perełek wycięto znacznie więcej, to tylko przykład

ocenił(a) film na 10
Pawcio_filmaniak

Ciekawe że ta nowa wersja, mimo iż sporo krótsza, przy oglądaniu robi wrażenie mniej dynamicznej.
1000 razy wolę wersję pełną, tę krótszą obejrzałem dwa razy i wystarczy. A do oryginału będę wracał jeszcze nieraz.

andre_

No przecież! Zachodzę w głowę, skąd w ogóle wziął się pomysł, żeby to tak pokieraszować. Pewnie chodziło o tzw, czas antenowy. Zauważam też, że od paru lat TVP nie emituje pełnej wersji tylko ten nieszczęsny potopus rebleblevidivus:(

ocenił(a) film na 10
Pawcio_filmaniak

Za to na Kino Polska jest normalna, dwuczęściowa wersja. :)

andre_

A nie... to nie o to chodzi, ze chciałbym obejrzeć a nie ma gdzie. Mam całość na dvd. To pozycja obowiązkowa u mnie na półce. Oj narzekam, bo inni to robią, to i mnie się udzieliło a i sam czasami lubię postękać:)) Tak czy inaczej dzięki za info, miłe to jest. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Pawcio_filmaniak

Napisałem bo akurat włączyłem i leci sobie w tle. Właśnie Kmicic porywa Bogusława :)
A DVD oczywiście też mam.
Pozdrawiam :)

andre_

No i w tej normalnej wersji koń Kmicica, choćby mu cugli popuścić, nie wysuwa się ani na pół chrapy przed szereg. A Bogusław tak skrupułami nadziany jak prosię pieczone kaszą:)) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Pawcio_filmaniak

To jest wersja reżyserska.

wyciszkiewiczrafal

No wiem. Użyłem określenia "normalna" i wydaje mi się to adekwatne,, bo każdy wie o co chodzi. Pozdrawiam

andre_

A i pewnie, że się Jerzemu z Michałem nie równać:)

Chester79

Skracają co mogą - żeby nie nudziło się pokolenie srajfonów i filmików na YT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones