PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1185}

Potop

7,4 79 881
ocen
7,4 10 1 79881
7,1 18
ocen krytyków
Potop
powrót do forum filmu Potop

Tak sobie myślę i obym się mylił, że młodego widza ten film nie zachwyci. Tak bardzo chciałbym się mylić! Kocham ten film, uważam go osobiście za najlepszy polski film, a już na pewno najlepszy polski film historyczny. To co Olbrychski zrobił z rolą Kmicica to jakiś absolutny, kosmiczny majstersztyk. Jestem 100% hetero, ale gdy patrzę na filmowego Kmicica to normalnie nie potrafię od niego oderwać oczu. Film jest do tego głęboki, ma przesłanie, które za każdym razem porusza moje serce. To taki nasz Braveheart. Patrzcie, co myśmy zrobili z naszą tożsamością, że nie potrafimy chociaż w 10% być tak męscy, pełni honoru, siły, ale i też uduchowieni, jak sienkiewiczowski Kmicic. Od dziś już nie potrafię ocenić tego filmu inaczej niż 10/10.

ocenił(a) film na 9
slyko

W pełni się zgadzam co do Twojej oceny filmu jednak rozwinę kwestię młodego widza. Ogladałem film w wieku 12 lat i mnie bardzo zachwycil. Jednak jak później nauczycielka puściła go w szkole kiedy miałem lat 16-17 to większość osób nie była skupiona, śmiała się z byle czego, a po godzinie 90% osób zaczęło pogaduszki między ławkami, pisaniem w telefonach itp. Nauczycielka udawała że tego nie widzi. Dziś będąc po 30stce jak idę do kina i widze ludzi z gimnazjum/;liceum to czesto wiem że będzie głośno, a jeśli to film nie łapiący się w komiksy, fantasy itp. to chodzą ciągle tam i z powrotem. Czyżby 90% młodzieży miało dziś problemy z pęcherzem?

slyko

zgoda, dodam ze nie trawie Olbrychskiego i jego aktorstwa ale tutaj zagral wysmienicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones