PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706212}

Prawdziwa jazda 2

Ride Along 2
6,5 16 120
ocen
6,5 10 1 16120
Prawdziwa jazda 2
powrót do forum filmu Prawdziwa jazda 2

Powiem tak, jest to już drugi film który bardzo chciałem zobaczyć na wielkim ekranie, który oczywiście w Polsce nie będzie emitowany. Później się dziwią że piractwo rośnie i polska jest w Topce. Puśćmy w kinach Barbie Tajne Agentki, ale normalnych filmów które faktycznie ktoś chce oglądnąć już nie. Czekałem na ten film osobiście bardziej niż na nowe Star Wars. I jeszcze kino przed seansem mi śmie puszczać "Wspieraj kulturę, nie piractwu".

Tym innym filmem był "American Ultra" bardzo nie doceniany film, który też nie dostał się do kin w Polsce. Może i śmiejemy się z Rosjan, ale oni przynajmniej film mogą oglądnąć legalnie w kinie.

Devirginator

Tego filmu wlasnie nikt nie chce ogladac, zostal tak zjechany w prasie i przez widzow, ze chyba nawet wiele widzowie nie straca.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Devirginator

Juz pierwsza czesc byla slaba. Wiec mam podstawy sadzic ze ta bedzie slabsza, skoro zebrala jeszcze gorsze noty - 12% na rottentomatoes to chyba blisko rekordu wszech czasow. Wiec nie, nie jestem lemingiem, bo widzialem pierwsza czesc i ta zapewne bedzie w podobnym tonie.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Ja też widziałem 1 część i mi się bardzo podobała, o gustach się nie dyskutuje. Więc nie mów że "NIKT" bo ja nie jestem nikt, tak samo inne osoby którym się ten film podobał.

Oceny Rotten Tomatoes i Metacritic można sobie w większości wsadzić, bo Need For Speed film który jest co prawda zwykłym popcorniakiem, ale widzom się podobał ma 22%, tak samo Pandorum (mój ulubiony film Sci-Fi, ma 28%. Dlatego olałem te strony, z kolei (przykład z gier), Battlefield którego nikt nie trawi ma oceny 80/100 (meta). Więc słaby przykład.

Może z tym lemingiem przesadziłem :) Nie miałem intencji obrazić nikogo.

ocenił(a) film na 6
Devirginator

Haha "O gustach się nie dyskutuje", a dyskredytujesz Barbie... bajkę dla dzieci. Serio? Najbardziej mnie wkurza jak ktoś tak piszę. W takim razie nie gadajmy o niczym, bo "o gustach się nie dyskutuje". Ja chętnie zobaczę ten film, ale czy bym poszedł na niego do kina? Szczerze wątpię. Do reszty się zgodzę, bo niektóre filmy, te ambitne często mają bardzo dużą różnice między światem, a polskimi kinami...

ocenił(a) film na 9
krzychu1526

Wiesz dlaczego dyskredytuję Barbie? Bo akurat oglądałem, i powiem ci że o ile Barbie Akademia Księżniczek i Sekret Wróżek były bardzo przyjemnymi animacjami i dobrze się je oglądało, To Barbie Agentki... nie dość że fabularnie w porównaniu do poprzedniczek film leży, to jeszcze animacja jest straszliwie sztywna. Może i filmy typu Barbie nie są kierowane do ludzi w moim wieku ale umiem docenić dobrą bajkę... i Te nowe Barbie Dyskredytuję, bo jest to po prostu zły film.

Devirginator

Barbie to chyba inny target.. moje córki (3 i 4 lata) wybierają się własnie na to do kina. Mam nadzieję, że oglądałeś Barbie skoro wypowiadasz się w takim tonie :) Przecież nie można krytykować czegoś czego się nie oglądało bo to trollizm jest..

eete

Odpowiadam z innego konta, bo odzyskałem akurat hasło do starego.

Może akurat nie To Barbie, ale oglądałem inne filmy z barbie, i to, że ta część filmów z Barbie ma takie niskie oceny, świadczy o tym, że jest gorszy niż te poprzednie. Więc wyciągam wnioski na podstawie całej marki, bo poprzednie części miały lepsze oceny, a to ma chyba nawet niższe niż Ride Along 2.

+ ten film wyszedł bez obsuwy, a filmy animowane takie jak Kung Fu Panda 3 wypuszcza się z obsuwą 3-4 miesiące, i tłumaczy się to dubbingiem, a ten film też ma dubbing i jest skierowany do jeeeeszcze mniejszego grona odbiorców, co w pewnym momencie sprawia że jestem zażenowany postawą polskich kin.

Tak samo jak nie oglądnąłem "Czasu Próby" bo był puszczony w paru kinach w polsce, ale barbie i to najsłabsze, puszczają wszędzie i do tego 10 seansów dziennie (w moim mieście przynajmniej było po tyle).

jasiu15

Nikt nie chce ale według Box offica jest już ponad kreską po 2 tygodniach a tak Zjawa po 5 tygodniach nadal nie wyrównała nawet kosztów....

przybysz1

Co ma Zjawa do tematu?

ocenił(a) film na 9
jasiu15

przybyszowi chodziło prawdopodobnie o to, że film zarobił więcej pieniędzy w szybszym czasie niż Zjawa, która niby ma znakomite oceny i dostała złote globy. Było o tym niedawno w newsach. Że Ride Along 2, w BoxOffice przebił Zjawę i Star Wars 7.

jasiu15

Nom sam pomysł .. napisałeś że nikt nie chce tego oglądać ale jak porównać publikę w % to więcej ludzi chciało to zobaczyć niż zjawę....

Oczywiście marketing zrobi swoje .. oskary globy itd że ludzie na to pójdą ... ale bez tego wszystkiego taka właśnie zwykła komedyjka "średniak w gatunku" jest wstanie znaleźne swoja publikę ... i tu właśnie wychodzi problem o którym pisał Devirginator - czemu polskie kina tego nie poszczają :) ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jasiu15

Wiesz co, z jednej strony masz racje. Ale czy komedii nie ogląda się po to żeby się pośmiać? Często jest tak, że ludzie myślą sobie: "To jest tak głupie, że aż śmieszne" :) są dni, że nie chce Ci się za bardzo myśleć, jesteś "styrany" całym dniem i wtedy dla takiego chillout'u można obejrzeć coś głupiego :)

ocenił(a) film na 8
Devirginator

Zgadzam się! Dla mnie jest to świetna komedia. Ubaw miałem po pachy. Wybrałbym się do kina no ale niestety polska jeśli chodzi o filmy to 3 świat.

ocenił(a) film na 1
JohnyXtreme

ubaw po pachy? po 30 minutach ani 1 smiesznej sceny ... wtf !?
Swietnej komedii to chyba na oczy nie widzieliscie ... rotfl

ocenił(a) film na 5
Devirginator

kiepski i slaby film o wiele lepszy byl Babershop

Devirginator

Rozumiem że chciałbyś go obejrzeć w kinie. Ale jednak inni mają rację, tu nie chodzi o poziom filmu. Ale napisałeś że "normalnych filmów które ktoś chce oglądać już nie", ja nie wiem nawet czy Barbie: Tajne agentki były w kinach, ale jeśli tak to znaczy że dystrybutorzy uznali że mają większy potencjał zarobić w kinie niż kolejna komedia z Ice Cubem, która, nie oszukujmy się, szczytem filmowej komedii nie jest. I ciężko się tu nie zgodzić. To są fakty - Ice Cube'a na dużym ekranie w Polsce zobaczysz dopiero wtedy kiedy albo: a) zagra drugoplanową rolę w komedii romantycznej z Jenifer Aniston lub Owenem Wilsonem albo filmie akcji typu XXX reaktywacja, lub b) kiedy wykupisz sobie kino na własność i zrobisz seans.
Jeśli chodzi o komedie z Ice Cube, gdzie gra główną rolę to ja bym się nie dziwił, tylko cieszył że jesteś w "niszy" którą to interesuje. Można powiedzieć że należysz do pewnego rodzaju elity :")
PS: dla mnie jedynka była słaba, troszkę lepszym filmem było tegoroczne Fist Fight (Ustawka) - też nie ma szans żeby było w kinie. Trzeba się pogodzić, i cieszyć że da się to w necie znaleźć ;p

ocenił(a) film na 9
RealKalps

Zgodzę się z tym, nie są to filmy wybitne. Jednak polskie kina wrzucają nam do kin "50 twarzy Blacka" film na którym uśmiechnąłem się raz, a przez resztę seansu byłem znudzony i obrzydzany (tak obrzydliwy humor tam był). I to nie jest tylko moje zdanie.
W dodatku to nie jest tylko sprawa komedii choć tych najwięcej omija polskie kina: "American Ultra", "Barbershop", "Popstar" - to nie są też filmy z Ice Cubem :)
Ale dużo innych gatunkowo filmów też omija Polskę bo twórcy wolą nam serwować paździerz jak "The Circle" czyli najbardziej zmarnowany potencjał ostatnich miesięcy. Ostatnio oglądając Chrisa Stuckmann'a na YT, zauważyłem recenzję filmu o którym nie słyszałem "The Book of Henry", zaciekawiło mnie, przejrzałem trailery i film zapowiada się znakomicie, wchodzę na filmweb i IMDb i okazuje się, że w polsce filmu nie będzie.
Ale za to masa francuskich komedyjek trafia do Polskich kin, bo jakby inaczej, szkoda że francuskie "śmieszne" komedie wyczerpała seria "Taxi", czyli jedyny naprawdę zabawny film francuzów. Ostatnio czekając na seans zaprezentowali nam 3 francuskie zwiastuny... na początku z znajomym mówimy: "2 raz ten sam film reklamują". Się okazało że to były 3 różne filmy... ale wyglądały tak samo, ale czegoś porządnego w kinie nie uświadczymy :)

Devirginator

Tutaj to ja się z Tobą zgodzę. Źle wybierają, patrząc tylko na możliwość zysku - też nie ma co się im dziwić. 50 twarzy Blacka jeszcze nie widziałem, ale domyślam się jaki humor tam jest. Bracia Wayans chyba się skończyli w 2004 ;) ale Popstar to super komedyjka na której naprawdę było się z czego pośmiać. Ja nawet czasem jak oceniam takie filmy na 3 lub 4 to nie znaczy że były "bardzo słabe" po prostu taką skalę ocen przyjąłem, teraz się tego trzymam. Popstar dałem 7 bo była to parodia z jakimś powiewem świeżości. Niestety polskie kina uważają inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones