PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573259}
5,7 2 449
ocen
5,7 10 1 2449
6,0 6
ocen krytyków
Prosta historia o miłości
powrót do forum filmu Prosta historia o miłości

W czwartek miałem okazję obejrzeć "Prostą historię" w DKFie i szczerze mówiąc byłem
bardzo pozytywnie zaskoczony. Mając na uwadze raczej niską notę i krytyczne
komentarze, naszykowałem się na dość sporą dawkę nudy. A stało się wręcz przeciwnie!

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że jest film niezależny, który Arkadiusz Jakubik z
przyjaciółmi opłacił praktycznie sam, a obsada nie otrzymywała honorarium. Pomimo
tego faktu, tej "biedy" nie widać. Film jest porządnie zrealizowany, nie ma żadnej
amatorki. Przede wszystkim ze strony aktorskiej - Magda Popławska, Bartek Topa i Rafał
Maćkowiak pokazali naprawdę kawał świetnej gry. Moim w szczególności pan Topa,
wcielając się w rolę wrednego, egotycznego reżysera. No i jest jeszcze świetna muzyka,
nie dominuje, ale fajnie współgra z wydarzeniami.

Ale to co najważniejsze i najlepsze w filmie to scenariusz i pomysł na film. Sposób
narracji, taki szkatułkowy, uatrakcyjnia prostą historię i przestaje być taka prosta, wnosi
trochę komplikacji, która zawsze jest obecna w relacjach damsko-męskich. Jakubik
postanowił się trochę zabawić formą, wprowadził dwójkę narratorów plus film w filmie,
trochę mocumentary. Jednak trzeba zaznaczyć, że koniec końców wszystko rozumiemy,
to nie jest udziwnianie na siłę, wszystko się łączy i zgadza. Bo to jednak jest tylko, ale i aż
prosta historia o miłości.

ocenił(a) film na 2
szczyglasty

Przepraszam, że ci to powiem, ale gdybym miał na filmy, w tym także na świat, patrzeć Twoimi oczami, wolałbym być ślepy.
Na szczęście jest odwrotnie. Ja widzę a ty błądzisz w ciemnościach pisząc, że po pierwsze film jest niezależny itd,itp.
Jeśli takie są twoje priorytety przy oglądaniu filmów to dla Ciebie najlepsze będą filmy nakręcone za złotówkę. "Jakubik postanowił zabawić się trochę formą" i zapewniam Cię, , że jeśli choć odrobinę myśli, drugi raz tego nie zrobi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones