PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753119}
6,1 16 753
oceny
6,1 10 1 16753
5,4 14
ocen krytyków
Prosta historia o morderstwie
powrót do forum filmu Prosta historia o morderstwie

Problemy rodzinne dosyć banalne. Trudno także przejąć się małomiasteczkowym mafiozem i jego "pajęczyną".

Dodatkowo, być może zawodzi mnie pamięć, ale czy wypowiedź lekarki przy ciałach na początku filmu nie stoi w sprzeczności z zakończeniem?

Hepix

przemoc w rodzinie to banalny temat? no ładnie... Myślę, że takich filmów nigdy dość

ocenił(a) film na 4
ListkOwy

Przepraszam, źle się wyraziłem. Temat nie jest banalny, ale został do bólu banalnie, sztampowo przedstawiony.

ocenił(a) film na 4
ListkOwy

W rodzinie milicyjnej, policyjnej i bezpieczniackiej to norma, a norma to banał.

ocenił(a) film na 5
Hepix

Dokładnie. W jaki sposób mógł strzelić sobie sam w klatkę piersiową od tyłu? ;)

hilga

przyznam, że nie zauważyłem tego "niuansu" :) film i historia mnie tak wciągnęły, że nawet nie zwróciłem uwagi na taki szczegół. Będę musiał obejrzeć jeszcze raz za jakiś czas :)

ocenił(a) film na 7
hilga

hilga, w zakończeniu postać najmłodszego brata pokazana jest w lustrze, więc strzela nie od tyłu

hilga

Policjnt mów że to samobójczy strzał w serce, a lekarka później, szeptem do syna, że to nie możliwe żeby sam do siebie strzelił, bo ślady wskazują co innego.

ocenił(a) film na 3
Hepix

To już ja bym wymyśliła lepszą historię. Flaki z olejem ten film. I tylko grymasy aktorów na pierwszym planie. Komuś się film z teatrem pomylił.

ocenił(a) film na 9
Momoria

a jednak jakoś nigdzie nie widzę cię jako scenarzystka ;) hehe. Zawsze śmieszą mnie takie opinie "ja bym to lepiej zrobiła..", "ja bym to lepiej wymyśliła...".
Grymasy aktorów? nawet szkoda to komentować :)

ocenił(a) film na 3
o_simi

Dlaczego? Moja wina, że nie mam pleców w przemyśle filmowym? Wszędzie ręka rękę myje. Do koryta wszędzie dopuszczają tylko wybranych i koleżków.

ocenił(a) film na 3
o_simi

Jest dużo fajnych filmów, które nie mają w ogóle nagród. Np ten, krótkometrażowy - https://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

ocenił(a) film na 3
Momoria

tutaj z polskim lektorem https://www.youtube.com/watch?v=IbX4Vq0st4I

Momoria

Sorry, to cienka amatorszczyzna, oparta na łopatologicznym, ociekającym ideologią pomyśle. Polecam serial "Black mirror". Niezależnie, czy się podziela światopogląd twórców, to kawał dobrej filmowej roboty. Natomiast to coś, co polecasz, to jasełka, którymi wypada się zachwycić w określonych kręgach, jak wspólczesne polskie "filmy" o żołnierzach wyklętych.

ocenił(a) film na 3
Momoria

Typowa polska chała. Żałuję, że oglądałem. A z tym niby samobójczym strzałem w klatkę od tyłu, to już totalna kompromitacja. Chyra i Preis jak zwykle grają te same role, a młody przez cały film jedzie na jednej minie, aż się chce go w pysk strzelić, żeby zmienił wyraz twarzy :)

ocenił(a) film na 3
pinkfalconproject

Dokładnie :P

ocenił(a) film na 5
Momoria

no jak ktos lubi dramat psychologiczny o przemocy w rodzinie to trafil w sam raz, film nudny, nudny niestety tez nudny i co najgorsze nudny i bez klimatu, i nie wywoluje zadnych emoscji. Mimo ze uwielbiam rezysera za aktorstwo to tutaj moja rada panie Jakubik: nie kręć Pan filmów, skończ Pan szkołę najpierw w tym kierunku... .

sheldon_cooper73

czy ktoś może mi powiedzieć kto w końcu ich zabił? mam swoją tezę,ale chcę skonfrontować z Waszymi

oryginalnna_nietuzinkowa

tezę? przecież wszystko w filmie jest wyraźnie pokazane, nie trzeba mieć żadnych "tez".

Momoria

Jeżeli twoim zdaniem teatr to "grymasy" i nuda, to świadczy raczej o tobie i twoim obyciu ze sztuką.

Oczywiście nie spodziewam się wiele po kimś, kto nazywa dobrym filmem idiotyczną i prostacką propagandówkę, jaką jest "Nowoczesna edukacja" albo sugeruje, że "do koryta wszędzie dopuszczają tylko wybranych i koleżków".

ocenił(a) film na 6
Hepix

Od razu o tym pomyślałem jak tylko mały strzelił tatusiowi w plecy. Poza tym młody szeryf stał jakby na linii strzału ;)

Hepix

Bo to "Prosta historia o morderstwie" ... z prostymi ludzmi, miejscem, scenografią.

tkow

czy ktoś może mi powiedzieć kto w końcu ich zabił? mam swoją tezę,ale chcę skonfrontować z Waszymi

ocenił(a) film na 7
oryginalnna_nietuzinkowa

Stary policjant zabił żonę,a jego zastrzelił najmłodszy syn Paweł strzałem w klatkę piersiową z przodu.

ocenił(a) film na 5
Hepix

Zgadzam się - tylko muzyka i klimat na plus.

ocenił(a) film na 8
Hepix

Policjant powiedzial, że strzał w Serce. Bo jest policjantem a nie koronerem. Koroner stwierdził że to nie był strzał samobójczy, bo nie ma śladów oparzenia a poza tym kula przeszła na wylot. Przy takim strzale nie można stwierdzić czy strzał był oddany z przodu czy z tyłu. Ludzie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones