PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 587
ocen
8,1 10 1 233587
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Mel coś ty zrobił :(

ocenił(a) film na 7

Mój największy filmowy zawód w historii i pomyśleć że on nakręcił Braveheart :(

ocenił(a) film na 9
Ork_

Jakieś argumenty ?

ocenił(a) film na 7
msmyku

Patos, większość scen która miała szokować była żałośnie śmieszna, japońce znowi pokazani jako horda zwierząt, idiotyczne sytuacje, "epicka" muzyka i te chore zwolnienia czasu w moim odczuciu zabiły ten film. Przecież to było tak patetyczne że nie mogłem wytrzymać

ocenił(a) film na 10
Ork_

Nie zesraj się

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

To tylko moja opinia, więc po co ten jad?

ocenił(a) film na 9
Ork_

Japońcy atakowali jak horda zwierząt. Przeczytałem dziesiątki bitew ze wszystkich frontów 2WŚ. Tak jak wszyscy mieli straty mniej więcej 10% zabitych i 20% rannych, to Japończycy we wszystkich przegranych bitwach tracili 80-90% żołnierzy (zabici podczas bitwy, samobójcze szarże, samobójstwa, po kapitulacji) i tylko kilka procent rannych. Z czego na jednego zabitego Amerykanina przypadało od kilku do około 10 martwych Japończyków (brak sprzętu ciężkiego, brak amunicja, wsparcia lotnictwa itd., oraz właśnie szarże takie jak pokazano w filmie).
Nie rozumiem stwierdzenia ""epicka" muzyka" no była epicka i...?
U nas lepiej ogląda się Wołyń w którym nie ma ani przez sekundę muzyki, film jest suchy do granic możliwości, a ostatnie 1,5h nie wnosi do filmu zupełnie nic więcej niż zostało już pokazane.

ocenił(a) film na 7
msmyku

https://www.youtube.com/watch?v=S3ubag7dtn4 to wciąż mnie łapie za serce, sceny w przełęczy były puste

ocenił(a) film na 9
Ork_

Czy Ciebie nie poje/bało ??? Najlepszy film od czasów Braveheart właśnie...

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

polecam listy z ivo jimy

ocenił(a) film na 9
Ork_

Oglądałem zarówno Sztandar chwały jak i Listy z Ivo Jimy - zacne filmiki (podobnie jak większość w reżyserii Eastwooda) - Przełęcz jednak bardzie pojechała mi po emocjach

ocenił(a) film na 5
Ork_

A w obu filmach Eastwooda było znacznie mniej patosu?!

ocenił(a) film na 7
black_hussar

No w listach go było tak dużo że ho ho

ocenił(a) film na 5
Ork_

no

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones