PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 227
ocen
8,1 10 1 233227
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Mam nadzieję, że nie będzie ,,hejtów'' ze strony żydów...

Woops_Piwko

To nie będzie tak że żydzi go zhejtują. Każdy kto go zhejtuje będzie żydem xD

jakub77a

Bingo :)

jan_niezbedny0

A każdy kogo żydzi nienawidzą będzie antysemitą.

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Ta definicja antysemity już od dawna obowiązuje. A w USA Żydzi to z reguły bardzo wpływowe persony tak więc tym bardziej to działa. Przykładowo, Korwin też jest powszechnie uważany za antysemitę, choć do żydów za wiele nie ma... Po prostu oni go nie lubią i dlatego ma taką opinię. (Nie chcę mieszać w to polityki, bo nie chcę kolejnych pretekstów do kłótni na tym i tak już przepełnionym nienawistnymi sprzeczkami forum. Po prostu taki przykład).
Życzę wszystkiego najlepszego najtwardszemu ze wszystkich amerykańskich dużych reżyserów.

jakub77a

Nie wszyscy hejtujący Mela to żydzi ale wszyscy żydzi hejtują Mela.
Gibson trzymaj się. Nie daj się.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

To jest tak jak z muzułmanami i terroryzmem.

ocenił(a) film na 9
jakub77a

Kurde widziałem ten film i jak nie jesteś frustratem życiowym to nie masz jak hejtować tego filmu. Ocena 8,5 jest nie bez przypadku...

Woops_Piwko

Wszelka krytyka żydów to już hejt?
Jakaś nowa rasa panów ?

ocenił(a) film na 6
zbig1964

Szkoda ze my mamy tylko Mela

ocenił(a) film na 7
zbig1964

Gdzie w tym fimie widzisdz krytyke zydow ??? Czy ludzie w Polsce juz tak nisko upadli ze na najbardziej prymitywny troling daja sie zlapac ?? Czy nasze IQ siegnelo dna ??

Sabcio1234

@Skunkhunter42 lubi to

ocenił(a) film na 8
Sabcio1234

Tak, bliski dna

zbig1964

mówił Wolter, że jak nie wiesz kto rządzi to sprawdź kogo nie możesz krytykować :) a rasę panów mają zapisaną przecież "od boga" :)

ocenił(a) film na 8
koliopp

Nie szarżuj bo my także jesteśmy narodem wybranym ;)

toroz

haha, chyba przez mickiewicza...

ocenił(a) film na 8
El_Draque

Akurat Mickiewicza to my ... ;)

ocenił(a) film na 7
Woops_Piwko

No tak Historia boli prawda :) glowny bohater tego filmy ma zydowskie pochodzenie , po drugie ten film ma miejsce podczas wojny na Pacyfiku nie w Europie wiec co antysemito maja zydzi do tego filmu , po trzecie nie trzeba Zydow do hejtowania :) Polaczki wystarcza :IMDB 8,9 ---Filmweb 8,0 i tyle w temacie.

Sabcio1234

Nie jestem jakimś zj#ebem o poglądach rasistowskich...
Jak nie ogarniasz jak wygląda sprawa z Gibsonem w Holywood, to nie marnuj słów.

ocenił(a) film na 8
Woops_Piwko

dokładnie, nie ogarniam jak można było nie zrozumieć tego posta

ocenił(a) film na 8
Woops_Piwko

Oczywiście, że nie jesteś rasistą. Tylko pierwsze o czym napisałeś (pomyślałeś) na temat tego filmu to żydzi (z małej litery). Oczywiście że nie ma w tobie krzty rasizmu.

użytkownik usunięty
Woooo

Jeśli Woops_Piwko pomyślał o wyznawcach judaizmu, to napisał poprawnie.
A w kontekście Gibsona, który jest w lewackim światku uznawany za antysemitę (bo żydzi go nie lubią, Żydzi też), pomyślał poprawnie...

ocenił(a) film na 8

Tak właśnie polityka i uprzedzenia zatruwają umysły i sztukę.

ocenił(a) film na 8

Ciekawe pytanie, czy Woops_Piwko postrzega Żydów jako naród czy jako wyznawców judaizmu? Myślisz, że rozgranicza?

użytkownik usunięty
Woooo

Zależy ile wcześniej "łupsnie" piwka... ;-)
A ad vocem twojego wcześniejszego wpisu - sztuka bywa (niestety rzadko) ekspresją emocji artysty, które są przecież nierozerwalnie związane z jego światopoglądem kształtowanym przez życie, którego polityka stanowi ważki składnik. Trudno ingerować w to, "co się komu w duszy gra, co się komu widzi w snach". I dopóki twórczość jest wolna od przesadnej politpoprawności i wszelkiego lizydupstwa, to jest ok. Oczywiście pod warunkiem, że zachowuje obowiązujące normy rozsądku i przyzwoitości, których ramy są niestety coraz szersze. No właśnie - tylko czy niestety, czy stety - w końcu to sztuka. Odbiorcy pozostaje selekcja wg własnej wrażliwości...lub jej braku.
Polecam artykuł W. Łysiaka sprzed lat pt. Quo vadis art.

ocenił(a) film na 7
Woooo

Żydzi to ani rasa, ani naród. Trzeba się jeszcze sporo uczyć, młody człowieku.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Ale ten typ uprzedzenia nazywa się zbiorczo „rasizmem”. Dotyczy niechęci do wszystkich odmiennych grup etnicznych. Polega on przypisywaniu dezawuujących cech konkretnym grupom. Dlatego antysemityzm zawiera się wewnątrz rasizmu. Ludy semickie (grupa językowa) są przez antysemitów (a więc rasistow) traktowani jako odrębna rasa (patrz. przemowienia Hitlera). Może najpierw sam się poduczysz, młody człowieku?

ocenił(a) film na 7
Woooo

Mozna tez ETNOCENTRYZM :) Polacy sa Mistrzami w tej dziedzine , po ponad 10 latach na obczyznie ... Widzialem doslownie setki przypadkow Polskiego Etnocentryzmu i braku szacunku do czego i kogokolwiek.

ocenił(a) film na 9
Woooo

Tylko sefardyjscy żydzi, ktorych jest garstka sa ludem semickim tak jak arabowie. Zydzi aszkenazyjscy o ktorych tu mowa sami wykazuja sie rasizmem wobec zydow sefardyjskich np w izraelu. I nie sa semitami ani troszke. Radze poczytac a pozniej sie wypowiadac Panie antifa.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Gdybyś czytał ze zrozumieniem, zauważyłbyś, że odnoszę się bezpośrednio do sentencji: „Nie jestem jakimś zj#ebem o poglądach rasistowskich...”
Żydzi sami uważają się za jeden naród i w modlitwach proszą o przywrócenie ojczyzny narodowi żydowskiemu (zamiennie z ludem).

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Tak mnie wzruszyłeś tym „młodym człowiekiem” że pozwolę sobie na małe reductio ad absurdum.
Jak myślisz, czy łyse pały skandujące na „żylecie” stadionu „Żydzi do gazu” myślą o Żydach jako: A - narodzie, B - grupie etnicznej, C - grupie językowej, D - wyznawcach religii? I jak w zależności od postrzegania nazwałbyś ów rodzaj uprzedzeń?

Woooo

odpowiedz to prawdopodobnie e - jest to przenosnia do szerszego pojecia.
a pewien profesur a tel aviv sam twierdzi, ze"a", nie istnieje, a jesli sie wytworzyl to jest mlodszy niz narod us; "b", tez nie bardzo jak i "c" - chyba ze razem z palestynczykami i kilkoma innymi grupami, a "d" - to chyba wlasciwie tylko pozostaje, doucz sie u zrodla w izraelu. :)

Sabcio1234

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_semickie

ocenił(a) film na 10
Sabcio1234

główny bohater nie jest / był żydem. To adwentysta dnia siódmego.

ocenił(a) film na 9
Sabcio1234

Na IMDB wszystkie filmy mają wyższą ocenę, bo jest inny system podliczania. Poza tym myślę, że zwrot "polaczki" był zbędny.

ocenił(a) film na 7
Sabcio1234

Po pierwsze, Polacy jak już. Jeśli nie szanujesz sam siebie, Twoja sprawa, ale od innych CI wara.
Po drugie, średnia 8,0 (obecnie bodaj 8,3) to bardzo dobra ocena filmu.
Po trzecie, sam oceniłeś go na siedem, więc o czym tu mowa...

Woops_Piwko

Powstrzymam się.

ocenił(a) film na 8
Woops_Piwko

Nie skumałem o co chodzi :p

Woops_Piwko

Straszny głupek z ciebie. Z twoich interlokutorów poniżej także.

vermes

http://giphy.com/gifs/mel-gibson-DCEDK2K1idJpC

Woops_Piwko

a ja mam nadzieję, że pęknie im anal z bólu.

ocenił(a) film na 10
Woops_Piwko

Nie będzie hejtu ale Oskarów też nie ;-)

Woops_Piwko

jeśli koniecznie ktoś miałby "hejtować" ten film to Japończycy. no ale oczywiście to nie byłoby forum FW gdyby pod filmem wojennym nie wspomniałby ktoś o Żydach -.-"

ocenił(a) film na 8
Woops_Piwko

w sumie to czarnych też nie bylo, więc może jednak jakieś oskary wpadną. Pozdro dla kumatych :P

ocenił(a) film na 5
jose_mourinho88

Odwaga bohateru filmu nieziemska. Sam film bez złośliwości bardzo średni. Ale i tak dycha ku radości narodu wybranego :) The Problem IsReal

ocenił(a) film na 9
Woops_Piwko

No i nie ma hejtów. Jakoś temat zdechł po nominacjach xD

Woops_Piwko

youtu. be/b9liE9q36Io

New youtube channel ! subscribe and like if u can ! :) thanks for support !!
Delete space in link !!

ocenił(a) film na 9
djkermix

Nie czytałam wszystkich wypowiedzi,wiec pewnie bedzie off topic,ale wszyscy wiemy co Mel powiedział o Żydach,jak widac Andrew to nie przeszkadza,gdyż sam jest zydem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones