PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876725}

Przejęcie sygnału

Broadcast Signal Intrusion
4,8 1 060
ocen
4,8 10 1 1060
Przejęcie sygnału
powrót do forum filmu Przejęcie sygnału

Postać doktora Lithgowa wcześnie mówi Jamesowi by nie mylił zbiegów okoliczności od teorii spiskowych. James podchwycił wątek BBS „zaginionych kobiet” i sie w to wkręcił, sam zaczął szukać różnych poszlak, ponieważ podświadomie pomogłoby to wyjaśnić, co stało się z Hannah. Wiadomo jak to z psychika ludzką lubimy szukać wyjaśnień. Przez praktycznie cały film stara się wyjaśnić zniknięcie Hannah i przypisuje spiskowi to, co tak naprawdę jest zbiegiem okoliczności. Dziewczyna, która go śledziła, była dla niego jak woda na młyn, pomogła jeszcze bardziej wejść w teorie spiskowe i szukać nowych poszlak. Temat spisku kontra przypadek powtarza się w filmie kilka razy. Pod koniec filmu kiedy znajduje domniemanego sprawce pyta faceta, czy „to wszystko jest tutaj?” A facet „nie wiem”, pozniej dodaje, że "nic nie zrobił" oraz pyta "kiedy przyjdzie tata". Jaka jest więc prawdziwa teoria? Jak widzimy, mężczyzna którego nasz główny bohater uznaje za sprawce jest w jakiś sposób upośledzony, ciągle wspomina też o jego tacie. Według mnie jego tata zrobił te nagrania stąd jego syn nie wie czy wszystko jest, chyba też nie był by zdolny. Jego tata według mnie miał obsesje na punkcie kobiet/robotów (podczas zdzierania maski pod spodem jest robot, potrąconą osobą też jest kobieta robot) i w sumie większej w tym głębi nie ma, Nasz główny bohater wchodzi w obsesje spisku zamiast szukać logicznego rozwiązania.

Ola_Fuffdrtey

Umęczył mnie ten film :)

ocenił(a) film na 6
Ola_Fuffdrtey

W wiekszości się zgadzam z tą interpretacją, troche inaczej pod koniec. Ktoś bohaterowi podrzucił kasetę z trzecinm nagraniem. Kto? Myślę, że ktoś związany z tym upośledzonym facetem, którego bohater obiwina za wszystkie zbrodnie. Opiekun? Tata? On sam?
Dwa pierwsze nagrania według mnie były dokładnie tym, o czym mówił własciciel magazynu. Trzecie było dziełem kogoś, kto podobnie jak bohater miał zajoba na punkcie 2 pierwszych nagrań z tym, że u niego ten zajob zaowocował nakręceniem kontynuacji filmu. Myślę, że ten upośledzony człowiek z końcówki mógł być właśnie tym naśladowcą, niekoniecznie sobie ze wszystkiego zdając sprawę.
A na koniec filmu moim zdaniem bohater potrąca normalnego człowieka, ale jego psychika jest już tak zrąbana, że widzi rzeczy, słyszy głosy i ogólnie karmi swoją przeoraną spiskami, zabójstwami i androidami wyobraźnię.

ocenił(a) film na 4
Ola_Fuffdrtey

Spoko, myślę podobnie, tylko na samym końcu w domu tego faceta znajduje czapkę którą miała na sobie dziewczyna która mu pomagała, jak połączyć to?

ocenił(a) film na 4
Pszemek37

na kurtce na końcu miał też baletnice z tyłu, na kasecie była baletnica - tańczył tak jak kuglarz mu zagrał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones