PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656595}

Przeznaczenie

Predestination
7,1 73 950
ocen
7,1 10 1 73950
6,2 12
ocen krytyków
Przeznaczenie
powrót do forum filmu Przeznaczenie

pytanko

ocenił(a) film na 8

Fajny film ale mocno zakręcony. Do tego stopnia zakręcony że zacząłem się zastanawiać po co w ogóle był ten misterny plan uknuty. Agencja wiedziała kto jest zamachowcem więc czemu nie można było po prostu wysłać kilka dni przed zamachem jakiegoś agenta zabijakę który by wykończył go jednym strzałem między oczy???;-)

heisenberg_filmweb

Wydaje mi się, że agencja nie wiedziała. Główny bohater po zwerbowaniu samego siebie, miał do wykonania jeszcze jedno zadanie - zabicie zamachowca, a potem miał przejść na emeryturę. Jego urządzenie do przenoszenia w czasie miało się dezaktywować po tym ostatnim skoku, ale tak się nie stało. Agent wykonuje zresztą to zadanie, bo zabija zamachowca, czyli samego siebie, ale w wyniku różnych zdarzeń, prawdopodobnie też zaburzeń psychicznych związanych z częstymi skokami, w swojej przyszłości sam staje się zamachowcem i koło się zamyka. Agencja nie wie, że to on, bo nie przypuszcza, że jego wehikuł czasu wciąż, po tym ostatnim zadaniu, działa i umożliwi mu kiedyś stanie się zamachowcem z przeszłości.

Inna kwestia jest taka, że Robertson wypowiada w pewnym momencie zdanie, że ten zamach był czymś co ukształtowało agencję, więc być może wcale nie chcieli go powstrzymać. Być może całe to zapętlenie historii z Jane / Johnem miało w efekcie doprowadzić do powstania agencji.

kornelha

Pominąłem jeszcze jedną kluczową rzecz do zamknięcia tej historii w koło. Agent zabija swoją starszą wersję, już po tym, jak dokonała ona zamachu. Świadczy o tym wypowiedź zamachowca, który mówi, że prawdziwą przyjemność sprawiało mu ciągłe wyprzedzanie agenta o krok. Być może to zabicie samego siebie, spowoduje u agenta takie spustoszenie psychiczne, że stanie się w późniejszym życiu zamachowcem. On sam przecież wypowiada przed śmiercią słowa, że żeby przerwać pętlę musi pokochać samego siebie i nie zabijać swojego starszego ja. Być może też spowodowanie tego zamachu miało na celu zapobiegnięcie większemu kataklizmowi, jak twierdził starszy emerytowany agent :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones