PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121173}

Przygody Ichaboda i Pana Ropucha

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad
6,3 655
ocen
6,3 10 1 655
Przygody Ichaboda i Pana Ropucha
powrót do forum filmu Przygody Ichaboda i Pana Ropucha

To połączenie dwóch krótkometrażówek - pierwsza jest ekranizacją "O czym szumią wierzby" trochę zabawna, no może być. Duże lepsza jest druga część "Ichabod Crane" słynna opowieść o Jeźdźcu bez głowy - opowiada o zalotach Ichaboda do pięknej Katarzyny, Ichabod, pomimo, że patyczkowany, niezbyt urodziwy, zdobywa Katarzynę, jednak końcowy etap filmu, zdaje się nie przemawiać na jego korzyść - co też wydarzyło się na końcu? - sprawdzcie sami!

akira894

No, część o Ichabodzie to świetny horror, jak wiele innych animacji Disneya.

Trojden

Ktore jeszcze z animacji Disneya uwazasz za świetne horrory?

bardotek69

Krótkometrażówki jak "Szalony doktor" z 1933, "Piekielne dzwonki" z 1929, "Taniec szkieletów" z 1929, "Nawiedzony dom" z 1929 i częściowo "Bogini wiosny" z 1934. I częściowo sekwencję "Piotruś i Wilk" z "Make Mine Music".
I częściowo pełnometrażowy film "Taran i magiczny kocioł" z 1985, choć gdy spojrzeć na całość, to w dużej mierze zmarnowany potencjał.

Poza tym poszczególne sceny z pełnometrażowych filmów, jak scena w mrocznym lesie z "Królewny Śnieżki", scena z zamianą w osły z "Pinokia", sekwencja "Noc na Łysej Górze" z "Fantazji", czarownica ze "Śpiącej królewny" hipnotyzująca Różyczkę i scena z Banshee z filmu "Darby O'Gill i krasnoludki".

W czarno-białych krótkometrażówkach Disneyowi udało się zręcznie połączyć horror z komedią. Choć scena z piłą tarczową to był dla mnie mega hardcore, gdy byłem mały.

Trojden

W sumie masz racje, gdyz większość z nich widziałem, ale miałem nadzieje, ze jest wiecej pełnometrażowych filmów animowanych z domieszką horroru, ktore mi umknęły.
„Taran” to zdecydowanie najstraszniejsza animacja jaką widziałem i miałem nadzieję na powtórkę z rozrywki.
Czy widziales „Koszmar przed Świętami”? To wyglada naprawde strasznie;)

Trojden

https://m.youtube.com/watch?v=7eoEn0LG4co

„Coco” Disneya i Pixara także wyglada na film śmieszno/straszny;)

akira894

Potwierdzam, bajka o Ichabodcie dużo lepsza od "wierzb", ale też dużo mroczniejsza i to zakończenie z lekka zdołowane hmmm ^ ^

ocenił(a) film na 8
akira894

Jak dla mnie to pierwsza połowa tego filmu jest lepsza z powodu tych zwierzęcych charakterów :D

akira894

Gdzie to można obejrzeć?

akira894

Ps: widziałem tylko krotki kawałek z „Jeźdźca bez głowy” na yt ale od razu zauwazylem, ze późniejsi twórcy „Kopciuszka” (młoda dziewczyna-Katarzyna?) oraz „Pięknej i bestii” (Gaston jak nic!) zapożyczyli wiele z tej animacji;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones