PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9010}
6,5 1 036
ocen
6,5 10 1 1036
Pytania i odpowiedzi
powrót do forum filmu Pytania i odpowiedzi

Film szczególnie polecam osobom szukającym wszystkiego tego czego dzisiaj brak podobnym obrazom. Nietuzinkowy scenariusz, solidna gra aktorów (niesamowity Nolte i Assante, Hutton również pozytywnie), ciekawie ukazany Nowy Jork z początku lat 90-tych.

Film będę cenił przede wszystkim za pytania jakie są stawiane widzowi i świetnie ukazaną konfrontację młodego prawnika Reillyego i porucznika Brennana. W filmie jest mnóstwo wątków, w których można się pogubić ale to tylko zachęca do obejrzenia obrazu ponownie.

Uwielbiam odkrywać takie pozycje, filmy które gdzieś umknęły - były kręcone kilkanaście lat temu i wciąż czekają żeby je odkryć.

Jeżeli ktoś czuje się nieustannie obrażany dzisiejszymi scenariuszami serwowanymi mało wytrawnej klienteli to z czystym sumieniem mogę tą pozycję polecić. Brawa dla Lumeta.

Na lekki minus zapisałbym to co zauważył Shape - film odrobinę nierówny. W drugiej połowie akcja nabiera tempa jeszcze bardziej ale to właśnie klimat pierwszej części - gdy akcja dzieje się w Nowym Jorku - bardziej mi odpowiadał.

ocenił(a) film na 9
lastmanstanding

Racja, pierwsza połówka, dramat kryminalny, później z kolei bardziej sensacyjny z wartką akcją. Obie połówki dobrze zgrane, świetnie się oglądało , w latach 90-tych powalił mnie na kolana, a i teraz, w 2013, czyli 23 lata po premierze bardzo mnie wciągnął i odkrywałem nowe zalety tego filmu. Nie przesadzam dając mu 9/10

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Absolutnie nie przesadzasz. Spokojnie film zasługuje między 8 a 9.

ocenił(a) film na 8
lastmanstanding

Film świetny, rewelacyjna Jenny Lumet, ale te piosenka przewodnia... rujnuje powagę tego kapitalnego filmu. Jest kompletnie od czapy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones