PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9058}
6,8 942
oceny
6,8 10 1 942
Rajska jabłoń
powrót do forum filmu Rajska jabłoń

...my się tu zachwycamy Ojcem Chrzestnym, a tu świetny rodzimy sequel. Ogląda się tak samo dobrze, jak "Dziewczęta...". Polecam.

ocenił(a) film na 6
jalapeno

Nie do końca zgadzam się z Twoją opinią. Moim zdaniem "Dziewczęta z Nowolipek" oglądało się nieco lepiej niż "Rajską jabłoń". O ile w Dziewczętach było więcej obyczajówki niż dramatu, to Rajska Jabłoń była wręcz zbyt dramatyczna i ponura. Losy dziewcząt tak się układały, że próżno było szukać choćby odrobiny optymizmu. Nie był to zły film, podobnie jak Dziewczęta był dobrze zrealizowany i świetnie oddawał międzywojenną rzeczywistość. Oglądało się go jednak trochę ciężko. 6/10

galladorn

Niestety ale tak samo było w książkach. Jak na początku po przeczytaniu Dziewcząt z Nowolipek pomyślałam, że życie tych bohaterek to dramat, to po przeczytaniu Rajskiej jabłoni pomyślałam, że nie było wcześniej tak najgorzej. Szkoda, że w tej części także wiele spraw pominięto. Te filmy są za bardzo okrojone, postacie są za bardzo uproszczone. I jestem zła, że nie wykorzystano zakończenia z książki dotyczącego Kwiryny, która przecież pozbierała się po śmierci Romana, zbudowała fabrykę i dom dla ludzi którzy wcześniej stracili mieszkania w oficynie. Poświęciła się właściwie temu żeby komuś pomóc. Pogodziła się także z ciotką. To byłby optymistyczny akcent w filmie, ale widocznie pani reżyser wolała zrobić jeden wielki dramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones