PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 440
ocen
7,0 10 1 148440
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

Ekranizacja woła o pomste do nieba... daje 4/10 i to tylko z sentymentu do wspaniałej gry, to co sie dzieje w następnych częściach to już jest k**wa absurd!

użytkownik usunięty
adi_dassler

Ten film to straszna kicha, bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 3
adi_dassler

Dokladnie tak :(

ocenił(a) film na 10
adi_dassler

Ja wołam o pomstę do nieba widząc wiedzę niektórych ludzi, którzy się wypowiadają....
To nie jest ekranizacja gry! Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Film powstawał na podstawie książek o tym samym tytule i jedynie czerpie NIEKTÓRE ELEMENTY Z GRY.

Pwuriel

Wiesz... całkiem sporo tych elementów jak na "film na podstawie gry". Bohaterowie, przeciwnicy, fabuła, miejsca akcji itp... Film jedzie na popularności gry to zrozumiałe, po prostu generuje to wielkie zyski. Jest w nim masa rzeczy która mi wielkiego fana serii gier Resident Evil się niespodobała i mam prawo to powiedzieć. Film potraktowałem troche zbyt brutalnie dając 4, zwykły widz napewno uzna to za zniewage lub "trolowanie":D

ocenił(a) film na 10
adi_dassler

Mnie osobiście podoba się, że fabuła filmu (choć jej prawie nie ma) jest inna od tej w grach. Jak na film o zombie itp. seria nie jest najgorsza. Wierz mi, ale oglądałem takie horrory na których śmiałem się przez cały film. Dzisiaj wszyscy oceniają filmy porównując je z dzisiejszą technologią. Ten film ma bagatela 10 lat, lecz uważam, że na rok produkcji film jest fajny. Ma elementy wspólne z grą (postacie, wydarzenia) jednak nie jest kręcony na podstawie gier. Zresztą nawet ta część jest w jakimś stopniu kręcona na elementach pierwszej gry RE (w grze graliśmy w Spencer Mansion a w filmie jest Spencer, który jest właścicielem willi pod którą dzieje się cała akcja).
http://www.youtube.com/watch?v=-jaddxMLZH4&NR=1&feature=fvwp porównaj sobie ten film z 2011do RE:Genesis ;p

Pwuriel

Dla mnie efekty specjalne, 3D bajery itp. nie są najważniejsze. Najgorsze w filmie jest to że klimat jest kompletnie inny niż w grze to znaczy: Resident Evil kojarzy mi się z samotną walką o przetrwanie w opanowanej przez zombie tajemniczej rezydencji, niedobórem amunicji oraz czającymi się wszędzie potworkami, zbieraniem kluczy i "zwiedzaniem" budynku . Natomiast w filmie mamy super-mega-hiper bohaterke co to wszystkich rozwala z kopniaka, walczy z Nemesisem na gołe pięści i jeszcze ma jakieś super moce(telikineza itp.). Co to ma być?

ocenił(a) film na 10
adi_dassler

No te super, hiper, mega moce Alice są żałosne fakt. Hmmm... ale film w którym jedna osoba błąka się po domu, szuka klucze, zbiera amunicje, ucieka przed czymś... to byłoby nudne. Film jest teraz filmem akcji, gdzie zombie, wirus T są tylko tłem. Nawet gdyby nie spojrzeć na serię gier 1,2,3 świetne 4, 5 żenada. Zarówno twórcy gier nie wiedzą już co w serii wymyślić i upchać jak i ekipa zajmująca się filmem. Inna fabuła w filmach jest fajna, bo nie wiesz czego można się spodziewać. Nie jestem fanem zarówno gier jak i filmów z serii RE ale uważam, że jeżeli o serię filmów chodzi to tragedii naprawdę nie ma. Jakbym miał oceniać to RE:Genesis 9, Apokalipsa 8, Zagłada 3, Afterlife 4. Zagłada po prostu mi się nie podobała. Nudna jak flaki z olejem. Ale nie kryję, że zwiastun RE:Retribution dał mi pewnego rodzaju "Smaczek". Myślę, że nowa część może być "nawet" fajna. A co 2-3 lata te grosze za obejrzenie filmu mnie nie zbawią, a i oko nacieszę ;P

ocenił(a) film na 7
Pwuriel

"Ja wołam o pomstę do nieba widząc wiedzę niektórych ludzi, którzy się wypowiadają...." , ja też, bo w tym przypadku piszesz bzdury.
Prawda że nie jest to ekranizacja, ale film powstał na postawie gry komputerowej.
Książki o których tu wspominasz powstały na podstawie gier komputerowych oraz filmów.
Oczywiście określenie "na podstawie" może nie jest najodpowiedniejsze, bardziej by pasowało "na pomyśle", czy "zainspirowane", to samo tyczy się filmów.

użytkownik usunięty
adi_dassler

mi się właśnie ta część najbardziej podobała,tak w ogóle oglądałeś Biohazard 4D- Executer?jeszli nie to obejrzyj bo według mnie właśnie ta animacja przebija wszystkie ekranizacje,ale z drugiej strony nie musisz się z tym zgadzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones