PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107897}

Rodzice chrzestni z Tokio

Tokyo Godfathers
7,6 5 138
ocen
7,6 10 1 5138
8,0 4
oceny krytyków
Rodzice chrzestni z Tokio
powrót do forum filmu Rodzice chrzestni z Tokio

Groteskowy.

ocenił(a) film na 7

Wszystko w tym filmie jest przesadzone - od animacji (te twarze!) po scenariusz. Nagromadzenie różnego rodzaju przypadków w tej pomysłowej skądinąd historii jest tak wielkie, że nawet Kieślowski wymięka ;-). Tak może być tylko w komedii, albo... w biblijnej przypowieści. Ten film ma coś z obu.

ocenił(a) film na 7
snoopy

Mam te same odczucia wobec filmu. Do tego stopnia, że przesłania mi to piękno pod względem technicznym. Ale zaintrygowałeś mnie stwierdzeniem u Kieślowskiego. Gdzie u niego te zbiegi okoliczności? :)

ocenił(a) film na 7
Envil91

Najwięcej w późniejszej twórczości : Weronika oraz Trzy kolory, ale również Dekalog czy... Przypadek.

ocenił(a) film na 7
snoopy

Pytam bo Kieślowski to moim skromnym zdaniem największy polski reżyser dlatego poczułem się wywołany do tablicy :)
Dla mnie u niego te zbiegi okoliczności są wyważone, nienachalne. W przeciwieństwie do Tokyo Godfathers czy Życie Adaline które ostatnio golądałem. Tam to aż odczuwałem zażenowanie niektórymi rozwiązaniami scenariusza.

ocenił(a) film na 9
snoopy

Myślę, że te zbiegi okoliczności są trochę usprawiedliwione czasem akcji - mamy święta Bożego Narodzenia, najlepszy czas, by się pogodzić, odbudować relacje i poukładać życie... oraz czas kiedy wszystko może się zdarzyć :)
Chodzi mi o to, że niesamowite zbiegi okoliczności są wpisane w tradycję filmów świątecznych. Jakoś tak do nich pasują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones