PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450178}

Rok pierwszy

Year One
5,5 36 209
ocen
5,5 10 1 36209
2,8 8
ocen krytyków
Rok pierwszy
powrót do forum filmu Rok pierwszy

Film zaczynał się całkiem zabawnie - jaskiniowcy uciekają z lasu z własnej winy, jeden zjada święte jabłuszko. Jest śmiesznie.
Potem już tylko równia pochyła prowadząca na samo dno. Pierwszym niesmakiem była scena z odchodami niedźwiedzia. Obrzydliwe sceny jakoś nigdy mnie nie śmieszą. Potem była jeszcze jedna z chudszym jaskiniowcem i biblijnym Setem w łóżku...
Dobre jedynie nawiązania do scenek biblijnych i ogólnie postacie typu Abraham obcinający napletki czy Kain mordujący brata ;)
Co potem - głowni bohaterowie przybywają do Sodomy. Od tego momentu jakoś nie widać fabuły, bohaterowie łażą bez celu po mieście i można by zapomnieć, że w ogóle przyszli z lasu. Nie ma w nich wszystkich czegoś, co by mnie rozbawiło. Nuda a śmieszne odniesienia do gejów czy transwestytów zaczęły się powtarzać i dublować wręcz.

Szczerze mówiąc oczekiwałem czegoś znacznie lepszego. Myślałem, że większość filmu będzie się odbywała w atmosferze bliższej lasowi równikowemu. Film mocno średni, nie porwał mnie, chwilami rozbawił - jednak sytuacje mocno typowe - widać, że gdy nie ma pomysłu na coś innowacyjnego to można wstawić odpadające kamienne penisy, dziewczyny liżące banany itp. Niestety, tego typu humor jest w tym filmie powtarzalny, a szkoda bo temat mógł być przedni.

ocenił(a) film na 5
kampinosek1990

Film faktycznie na początku sprawia dużo lepsze wrażenie. Po pierwszych scenach pomyślałem, że to będzie prosta, trochę prymitywna, ale zabawna komedia. Liczyłem na coś pokroju RRRrrrr!!!.

Jednak im dalej, tym gorzej, a po przybyciu głównych bohaterów do Sodomy zrobiło się po prostu nudno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones