PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 113 024
oceny
8,0 10 1 113024
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Film od samego początku do (NIEMAL) końca czaruje. Muzyką, kreską, fabułą, klimatem. Ale to co
twórcy odwalili na koniec... Nie wiem czy pieniędzy zabrakło czy uznano, że film jest za długi ale tak
na siłę dobranego happy endu (i tak koszmarnie przedstawionego) dawno nie widziałem. Leci 7,
poza zakończeniem reszta filmu jest na wysokim poziomie.

Pierog321

W sumie racja, Tak jak to zrobili w "Spirited Away" mogli dać jakieś bardziej tajemnicze, trochę nie wyjaśnione zakończenie. Wtedy można by się zastanawiać co będzie dalej, a tak to trochę spie*rzyli sprawę :)

ocenił(a) film na 7
Fouere

Tyle, że w Spirited Away zakończenie przynajmniej było logiczne. <SPOILER!> Ta dziewczyna znała swoje imię, więc Jubaba nie miała nad nią władzy. Przynajmniej widz miał świadomość, że "ej, to ma sens, ona rzeczywiście pamiętała swoje imię" itd., a nie tu na sam koniec wyskakują z tym księciem. Choć szczerze mówiąc, takie tajemnicze zakończenie w SA było by lepsze ;)

ocenił(a) film na 9
Pierog321

Dokładnie to samo pomyślałem. Przez półtorej godziny to to było arcydzieło, a później zakończenie... koniec wojny, wszyscy się kochają, wszyscy odczarowani... no aż za dużo tego. I do tego ten paskudny, nazbyt sielankowy, nastrój.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones