PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1291}

Rydwany ognia

Chariots of Fire
7,1 11 159
ocen
7,1 10 1 11159
6,8 8
ocen krytyków
Rydwany ognia
powrót do forum filmu Rydwany ognia

Rydwany z przeceny...

ocenił(a) film na 4

Rozczarowanie dekady !!
Trudno chyba o gorszy film nagrodzony Oscarem za „najlepszy film” (choć z patrząc z perspektywy lat obecnych jest jeszcze „Slumdog – milioner z ulicy”)...

Tematyka sportowa to dość wdzięczny temat na film, ale żeby wszystko dobrze zagrało trzeba w nią uwikłać bohaterów, którzy przykuwali by do ekranu. Niestety obraz Hudsona to podręcznikowy wręcz przykład nieciekawej galerii postaci, z którymi trudno się utożsamić, sympatyzować i przejąć się ich losami. Jeden przegraną traktuje jako porażkę porównywalną do końca świata, drugiego denerwują krzywe spojrzenia związane z jego żydowskimi korzeniami, trzeci nie pobiegnie w Dzień Pański – jeden dylemat bardziej obojętny od drugiego.

Jestem pewien, że mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa film opowiadający o swoich bohaterach przyjęli z uwielbieniem, ja pozostanę przy zdaniu, że to przeciętny, niczym nie angażujący widza film.

Jedna tylko rzecz się udała – to przepiękna muzyka Vangelisa, która od dawna żyje własnym życiem, powracając co raz przy okazji lekkoatletycznych imprez. Ją z pewnością zapamiętasz, filmu raczej nie…

Moja ocena - 4/10

ocenił(a) film na 5
Grifter

Bardzo się zgadzam:) nawet tak sobie myślę czy by nie obnizyć jeszcze oceny:) Wyjątkowo nudny i zupełnie nijaki film..Tylko ta muzyka. Ale znałam ją zanim obejrzałam film. W sumie niewiele bym straciła gdybym nie obejrzała tego filmu:)

ocenił(a) film na 6
Grifter

gdyby nie muzyka , nikt by o tym filmie nie wiedział . Muzyka przeżyje wieki , film umarł zaraz po premierze

Grifter

Do pewnych filmów trzeba dojrzeć.

ocenił(a) film na 4
KinomanJK

Do wróć do niego za 10 lat.

Grifter

Tak zamierzam. Tobie też to radzę. :-)

ocenił(a) film na 4
KinomanJK

Różnie z tym bywa. Niektóre filmy po latach zyskują, inne wręcz przeciwnie. Za to do Vangelisa mogę wrócić w każdej chwili :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones