PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262948}

Sąsiad spod trzynastki

Rinjin 13-gô
6,4 500
ocen
6,4 10 1 500
Sąsiad spod trzynastki
powrót do forum filmu Sąsiad spod trzynastki

Brutalny, powazny dramat nie dla kazdego widza. Duszna atmosfera, do tego schizujaca, niepokojaca muzyka i trudny do przelkniecia temat. Niektore sceny wyjete jakby z pogranicza jawy i snu, a nieraz niemilosiernie dlugie ujecia na pewno nie ulatwiaja odbioru. Plus w epizodzie sam Takashi Miike!

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Zgadzam się z Twoją opinią. Film bardziej uwypukla stronę psychologiczną dla której pokazania użyto właściwych środków (np. długie ujęcia, fantazujące sceny, muzyka itp.) jednak dzięki właściwym proporcją to wszystko świetnie się komponuje a przecież wiadomo jak trudno oddać coś co jest nienamacalne. Film ma wg. mnie nie tylko ciekawą fabułę ale i morał. Zło wyrządzone nawet dawno wróci do ciebie. Żeby przerwać krąg zła należy wybaczyć i prosić o przebaczenie aby zabić w sobie to zło.

Trudnością w odbiorze filmu może za to być duża hermetyczność (bariera kulturowa) Japończyków a co za tym idzie kina japońskiego. Wiele scen, emocji (lub zdawałoby się ich braku), pojawienia się przedmiotów jest dla większości widzów europejskich nie do odczytania a co za tym idzie niezrozumiała. Tu nic nie jest podane na talerzu i powtarzane po wielokroć tak jak w amerykańskich filmach. Zapewne widzowie którzy mieli już kontakt ze wspomnianą przez Ciebie mangą czy anime lub są zafascynowani kinem japońskim na pewno mają większą łatwość w odbiorze tego filmu (choć muszę przyznać że nie jest on jakiś skomplikowany).

ocenił(a) film na 10
ubikxxx

Zgadzam się waszymi opiniami, muszę dodać że w moim odczuciu film był mega brutalny ale nie "obrazem" tylko odczuciem. Wiem że ciężko jest opisać odczuć czy uczucia zwłaszcza przeze mnie ale ci co oglądali film będę rozumieć mnie. Zdecydowanie film dla dojrzałych emocjonalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones