PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5620}

Słoneczny wojownik

Firewalker
5,7 1 645
ocen
5,7 10 1 1645
Słoneczny wojownik
powrót do forum filmu Słoneczny wojownik

" OGNISTA BARIERA ". Taki tytuł był też znany na kasetach VHS w 1990 roku.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Serio ? A nie ,,Chodzący wśród ognia ,, ? Taki był piracki tytuł .

bradock

Zapewne film ten miał wiele pirackich tłumaczeń. Ja podałem tytuł pod jakim go widziałem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Dzięki ,również pozdrawiam .

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

A mam jeszcze jedno pytanie kolego : Jakie jeszcze inne filmy Chucka miały inne pirackie tłumaczenia z ERY VHS ? I jakie jeszcze inne filmy oglądałeś wtedy z Chuckiem na VHS ,jakie były popularne ?

bradock

Było wtedy dość dużo filmów z Chuckiem Norrisem i tak na już to nie wiem, które tłumaczenia były pirackie. Muszę to sprawdzić w swoich archiwalnych zeszytach, gdzie zapisywałem każdy oglądnięty film. Część tych innych tytułów prawdopodobnie umieściłem już na forum. Jednakże nie wszystkie inne tłumaczenia tytułów były pirackie. Często zdarzały się różne tłumaczenia na VHS i na DVD. Było to zapewne zależne jaka firma robiła polską wersję. Były też różnice w tytule, który był oficjalnie na okładce kasety albo płyty, a lektor czytał inaczej. Tak jest do dzisiaj. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to chętnie zaproszę Ciebie do grona moich znajomych. Wtedy zobaczysz jakie filmy widziałem i w jakim stopniu podobały mi się. Być może, że do wielu filmów mamy podobny gust.
Wracając jeszcze do filmów z Chuckiem Norrisem, to np. "Mściciel z Hongkongu" był znany m.in. pod tytułem "Wymuszona zemsta", "Bohater i strach" miał też tytuł "Bohater i postrach". Bardzo popularne były wtedy oprócz wymienionych takie filmy jak: cały cykl "Zaginiony w akcji", 2 części "Oddział Delta", oczywiście "Wejście smoka", "Ośmiokąt" (wtedy raczej bez tłumaczenia tytułu), "Oko za oko", "Jednoosobowy oddział".
Pozdrawiam i zapraszam.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Dzięki Marcus za ofitę wyjaśnienie .Oczywiście że ci przyjmę do swoich znajomych ,my fani ,wyjadacze ERY VHS musimy trzymać się razem xD .

bradock

Dziękuję za przyjęcie zaproszenia. Co do oglądniętych filmów, nie tylko z Chuckiem Norrisem, to właśnie jestem w trakcie uzupełniania danych na Filmweb-ie z moich archiwalnych notatek. Filmy z Chuckiem Norrisem widziałem raczej wszystkie, może z małymi wyjątkami.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Witam kolegę Markusa . A mam takie pytanie ? Te filmy które z Chuckiem widziałeś na VHS np ,,Ognista Bariera ,, ,, Bohater i Postrach ,, czy ,,Wymuszona Zemsta ,, to już wtedy brałeś z legalnych wypożyczalni kaset VHS czy z Giełdy Bazarowej lub filmy były w obiegu od znajomych ? Bardzo interesuje mnie właśnie wątek pozyskiwania filmów w tamtych czasach ,głównie Chucka ,Sylwka ,Arniego . Ja zaczynałem oglądać filmy na VHS od 1992 ,93 roku ,no to głównie były już Legalne Wypożyczalnie Kaset VHS .

bradock

Witam. Niestety w latach 1989-1990 pozyskiwanie filmów odbywało się głównie na bazarach i przeróżnych giełdach. Wypożyczalnie kaset dopiero były w fazie rozwoju a i repertuar był początkowo bardzo skromny. Filmy na bazarach były w większości nagrywane z niemieckiej telewizji i u nas dokładano lektora. W latach 1993-94 nastąpił duży "wysyp" wypożyczalni, większych i mniejszych, gdzie też nie wszystkie kasety były "legalne". Ale to nie była wina wypożyczalni, tylko powstało mnóstwo firm dystrybucyjnych, które wprowadzały do obiegu filmy bez licencji. Ale to wyszło na jaw dopiero po jakimś dłuższym czasie. Między innymi były wprowadzone do obiegu filmy z Chuckiem Norrisem i innymi znanymi, kasowymi aktorami. Większość flmów w późniejszych latach ukazała się już legalnie, chociaż nie wszystkie. Z tego co pamiętam, to w wypożyczalni jako pierwsze filmy z Chuckiem Norrisem ukazały się z licencją to były: "Utajona furia", Kod milczenia" i "Zabójca". Piszesz, że w latach 1992-93 były już tylko głównie legalne wypożyczalnie kaset video. Z tego co pamiętam, to do końca 1994 roku, a nawet jeszcze w 1995, było bardzo dużo tzw. giełd, na których można było się wymienić kasetami albo zakupić inne z nagranymi filmami. Takie to były wtedy czasy. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Dzięki za ładne i konkretne wyjaśnienie .W sumie tak było ,Polskie Wypożyczalnie Video tak na dobre zaczęły funkcjonować od 1993-1994 roku ,najlepsze było to że np ,,Komando ,, z 1985 roku ,,Predator ,, z 1987 roku czy ,,Szklana Pułapka 2 ,, z 1990 oficjalnie do legalnego obiegu zostały wydane w 1994 roku a te filmy znacznie prędzej krążyły w pirackich kopiach w Polsce .xD

bradock

Nie jestem pewien czy wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły były już w 1994 roku w legalnym obrocie. Może tak a może nie. One może i były już na półkach wypożyczalni ale były wydane, jak już wcześniej pisałem, przez pseudo dystrybutorów. Przeważnie na okładkach tych kaset nie było ani jednego słowa po polsku. Po prostu okładki były z zachodnich wydań, przeważnie niemieckich. Chyba, że wymienione tytuły zostały już wydane przez firmę Imperial, wtedy już były rzeczywiście z licencją. Do takich niepewnych dystrybutorów można zaliczyć np. Video-Star (wydali "Home Alone"), ArFilm Płock, Maxfilm Rzeszów, Sawigo (wydali "Aladyna" z Budem Spencerem) i wiele innych. Wiele faktów mogę sprawdzić, ponieważ mam wszystkie numery magazynu filmowego "Cinema Press Video", który zaczął się ukazywać na początku 1990 roku.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Te filmy co wymieniłem to faktycznie ukazały się już legalnie w 1994 roku bo właśnie też posiadam kilka wydań magazynu ,,Cinema Press Video ,, i tam pisało o tych filmach . A co do Magazynu ,,Cinema Press Video ,, nie chciał byś kilka numerów sprzedać ? Może bym kilka kupił .....

bradock

Niestety wszystkie magazyny mam oprawione rocznikami w książki. Ale wiele numerów jest dostępnych na Allegro. Jakbyś coś chciał jeszcze więcej się dowiedzieć, to pisz na mojego maila - (markus1511małpa o2 kropka pl). Tylko w tak głupiej formie mogę go tu podać. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Ok ,rozumiem .Dzięki za maila .A mam takie pytanie jeszcze dotyczące Chucka i jego filmów ? Wtedy jak wypożyczałeś filmy Chucka z Giełdy ,Bazarów w latach 1989 -1990 to Chuck i jego filmy cieszyły się dużym powodzeniem ,braniem ? Jestem ciekaw jak to było ,bo nie pamiętam aż tak mocno tych czasów ? Wiem że jak powstawały pierwsze wypożyczalnie kaset Video w Polsce w latach 1990 -1992 to Filmografia Norrisa była dość mocno osadzona tych punktach ,podobnie jak Van Damma ,Schwarzeneggera ,Stallona itp Ale pod koniec gdzieś tak 1998/99 roku te jego filmy zaczeły znikać z półek wypożyczalni kaset Video .

bradock

To mój pierwszy film na vhs, dlatego mam do niego wielki sentyment. kilka razy oglądałem na video. Posiadam gdzieś na strychu kasetę z tym filmem. Film był zdubbingowany po niemiecku i czytał polski lektor, ale nie pamiętam dokładnie który. Tytuł brzmiał "Ognisty walec". Dlatego gdy kiedyś natrafiłem na niego w tv to zaskoczył mnie ów tytuł "Słoneczny wojownik" :) Pamiętam ,ze lektor z vhs czytał znacznie soczystsze teksty niżeli te suche ,które teraz zapodają na dvd czy w tv. To tyle anegdot związanych z tym filmem. Chuck rulez!

ocenił(a) film na 8
Xerty25

Ok ,dzięki kolego za wyjaśnienie tych ciekawostek ,anegdot związanych z tym filmem .Masz racje ,Chuck rulez !

ocenił(a) film na 8
markus1511_2

Nie znałem tego filmu pod tym tytułem. Ogólnie ciekawie brzmi - w sumie "Słoneczny Wojownik" to raczej telewizyjne tłumaczenie. Dużo było dobrych filmów z Chuckiem Norrisem swego czasu. Mógłbym przysiąc, że widziałem z nim jakiś serial lub film z wątkiem więziennym, ale nie namierzyłem dotąd:
https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Tytuł+filmu+lub+serialu+z+epizodem+więziennym ,3221096

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones