PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699}

Sara

6,7 111 609
ocen
6,7 10 1 111609
5,2 11
ocen krytyków
Sara
powrót do forum filmu Sara

Leon znad Wisły

ocenił(a) film na 7

Jedna z nielicznych rodzimych zrzynek, która naprawdę mi się podobała. Inspirację filmem Luc'a Besson'a widać na każdym kroku. Dialogi są rewelacyjne, a najlepszy z plejady polskich gwiazd śp. pan Perepeczko.

dorian_fw

Inspiracja a zrzynka do dwie różne rzeczy.... Ja nie widze tu żadnej zrzynki, a raczej inspiracje i to nie tylko Leonem a także Lolitą. Ten film jest naprawde zręcznym połączeniem tych dwóch obrazów. Ale masz racje film jest naprawde niezły.

ocenił(a) film na 9
mocherman

szkoda że Pana Marka nie ma już wśród nas, niedawno minęło 10 lat od jego śmierci.

mocherman

Tam jest więcej inspiracji (np. "Taksówkarz"), ten film jest sensacją z elementami pastiszu, odniesienia do klasyki to w ogóle był pomysł Ślesickiego na kino.

dorian_fw

Mi też, oglądając ten film, stanął przed oczami "Leon zawodowiec". Nawet ten długi płaszcz Lindy kojarzy mi się z Leonem.

ocenił(a) film na 8
Vinga2312

w jednej scenie widać też plakat z filmu Bessona na ścianie, co wskazuje na to, że twórcy Sary wcale nie wstydzili się tego czym się inspirowali

ocenił(a) film na 6
Vinga2312

Do tego przekupny glina (grany przez Kiersznowskiego) i psychol (Pazura) to jakby rozszczepienie postaci Normana Stansfielda na dwóch :)

użytkownik usunięty
dorian_fw

Film dobry, ale ,,Pitbull'' lepszy.

ocenił(a) film na 7

Pitbull do dno

ocenił(a) film na 1
dorian_fw

JESTEŚ PEDOFILEM! Poszukaj pomocy!

a9z9ja

Gdzie tam jest pedofilia w tym filmie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones