PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720450}
6,6 22
oceny
6,6 10 1 22

Satsujin Hensachi 70
powrót do forum filmu Satsujin Hensachi 70

Co do samej produkcji, to warto obejrzeć. Choć jest to raczej specyficzny film i zapewne nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli ktoś lubi ciut 'psychiczne' klimaty, film powinien mu się spodobać.
Mi podobało się ciekawe przedstawienie tematu, (jak zrozumiałam), jak to wyrzuty sumienia potrafią dręczyć (a nawet zadręczyć) człowieka. A gdy do tego dochodzi niewesoła przeszłość, jakaś pustka w życiu oraz robienie czegoś nie dla siebie, a dla innych, to dramat gotowy i prędzej czy później te nagromadzone emocje dadzą upust.
Zakończenie pół na pół, ale generalnie na plus. Tzn. kim jest ta dziewczyna z tatuażem było do przewidzenia. Jednak zakończenie całego filmu totalnie mnie zaskoczyło i zamurowało, takiego obrotu spraw się nie spodziewałam.
No i dobry aktorsko. Haruma Miura oraz Yu Shirota świetnie wcielili się w swoje role, zagrali przekonująco, wywołali emocje. Z resztą cała obsada była trafnie dobrana.

ocenił(a) film na 7
Majka7_Fire

Zgadzam się!
Dla mnie "długościowo" było w sam raz, film ani mi się nie dłużył, ani nie uważam, że wszystko działo się za szybko. Pomysł na film bardzo oryginalny i świetny- idealny dla młodych ludzi, którzy szukają swojej drogi w życiu. Pokazuje, jak młodzież w dzisiejszych czasach jest narażona na wpływy środowiska odnośnie swojej kariery, przyszłości, studiów, zawodu, itd, nie tylko w Japonii (bo, jak wiemy, Japończycy wyjątkowo przejmują się szkołą i pracą). Mnie również zakończenie zaskoczyło, aż mi się takie: "HEEEEEEEEE?!" wyrwało ze zdziwienia xD
Co do aktorów- Haruma jest bardzo dobry, jeżeli chodzi o takie sprawy trochę psychologiczne, trochę akcja, ogólnie dużo silnych emocji to on genialnie potrafi zagrać i również tym razem mnie nie zawiódł. Z kolei Shirota Yu też zagrał nieźle, potrafił wcieli się w takiego trochę psychola, chociaż czułam lekki niedosyt. Chociaż nie będę zbytnio o aktorstwie Shiroty się wypowiadać, bo widziałam z nim łącznie 3 produkcje, w których jego role były dobre i nie mam mu nic do zarzucenia. Ale aktorstwo na plus :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones