PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9371}
6,6 1 248
ocen
6,6 10 1 1248
Sayonara
powrót do forum filmu Sayonara

mozna nie lubic stylu gry marlona brando ale trzeba przyznac ze byl bardzo charyzmatycznym i naturalnym aktorem. film jest taki sobie, troche dlugi, troche hmm kobiecy:)) i troche melodramatyczny. w zasadzie to ciezko bylo mi zrozumiec czemu zwiazaek amerykanina z japonka wywolywac moze takie reakcje jak te przedstawione w fimlie, natomiast to zawsze milo ogladac jak aktor komediowy z powodzeniem gra role dramatyczna - mowa o redzie buttons, ktory nagrodzony zostal za swoja fantastyczna role oscarem. nagrodzono tez miyoshi umeki, choc na ekranie pojawia sie tylko na kilka minut i w sumie prawie nic nie mowi.
na drugi dzien wiekszej czesci tego filmu juz nie pamietalem, ale widzialem filmy gorsze. zdecydowanie. 5/10.

Qmid

Nie zgadzam się z tobą to piękny film,ale oglądając go trzeba pamiętać że akcja toczy się na początku lat pięćdziesiątych,a wtedy romans amerykańskiego żołnierza z Japonką nie był tak prostą sprawą.Ja ten film widziałem dosyć dawno a jakoś nie mogę go zapomnieć.

ocenił(a) film na 8
Qmid

Dla mnie film nierówny. Wątki dramatyczne naprawdę udane, zwłaszcza pierwsza godzina, wątek miłosny zaś taki sobie... Podobnie aktorstwo: o ile Brando, Buttons i Umeki świetni (choć Oscar dla tej ostatniej to gruba pomyła, Elsa Lanchester była dużo lepsza), natomiast Taka i zwłaszcza Owens mocno takie sobie. Co do fabuły: oceniając na sucho to wszystko całkiem prawdopodobne, zarówno na gruncie historycznym jak i psychologicznym, ale przedstawion tak, że nie wszystko "kupiłem" (znów ta nierówność reżyserii). Plusy za wykonanie, zwłaszcza bardzo ładne zdjęcia, przyjemną muzykę i zasłużenie oscarowe dekoracje. I jeszcze jeden plus - za podejście do japońskiej kultury z szacunkiem, nietraktowanie jej z góry. Niby nic takiego, ale w latach 50 była to rzadkość w kinie amerykańskim. A i dziś czasami się to zdarza...

Qmid

Swietna gra wszystkich aktorow-film mial być melodramatem, wiec skad u Pana to zdziwienie, nie dotrzeglam dluzyzn, a w tamtych czasach romans amerykanskiego zolnierza z Japonką mógł być problemem . Widać,że nie rozumie Pan Adamir 19 tamtych czasów W sumie nie zgadzam się również z Sqrchybyk( chyba nie Skurczybyk?)-film sympatyczny na poziomie -ciekawy dla Europejczyka.Same plusy.

Qmid

co masz na mysli piszac styl brando?

Qmid

Do tego filmu trzeba się przygotować. Rzeczywistość tam przedstawiona dla współczesnego europejskiego widza jest egzotyczna i niejasna stąd w Ameryce film uderzył o wiele mocniej, bo opowiadał o nich, o ich społeczeństwie i o ich historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones