PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 594
oceny
7,7 10 1 448594
6,7 41
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes

,,, poza tym nie ma się do czego przyczepić.
Fabułą nie jest zbyt mądra, ale akcja wartka, co sprawia że... film przelatuje przez głowę jak olej
rycynowy przez jelita:):):)
Nie jest to komplement - po jakimś czasie nie pamiętamy nic a nic.
Sprawdziłem.
Niemniej mam wielką słabość do Downeya Jr., zaś Law znalazł sposób na pokazanie "wiernego
Watsona" w dość niekonwencjonalny sposób (nie jest tępym safandułą, potykającym się o
własne nogi), więc nie jest tylko tłem dla Holmesa i obaj bohaterowie stanowią zgrany zespół.
Niektórzy powiedzieliby nawet, że... parę, ale te homoseksualne aluzje są na szczęście
(szczególnie w tej części cyklu) zarysowane dość delikatnie, choć, przyznam, już samo ich
zaistnienie bardzo mnie irytuje i zniesmacza. W czasach Holmesa wiele osób (także samotni
mężczyźni, rzecz jasna), których nie stać było na rezydencję, po prostu wynajmowało locum w
domach, gdzie gospodyni zapewniała im na dodatek wikt i opierunek.
Mam olbrzymią awersję do praktyki "podkradania" popularnych tytułów i postaci, by potem przenicować
wszystko co się da (najczęściej bez powodu i sensu - przykładem jest "Vidoq" z odrażającym,
karykaturalnym Depardiewem, film zresztą podobny do naszego także stylistycznie - ale tym
razem odpuszczę, bo Ritchie wprawdzie "pojechał po bandzie", ale nie przekroczył ostatniej
granicy przyzwoitości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones