PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722210}
7,5 611
ocen
7,5 10 1 611
Shingeki no Kyojin Movie 1: Guren no Yumiya
powrót do forum filmu Shingeki no Kyojin Movie 1: Guren no Yumiya

Witam

Jako weteran SnK oznajmiam że ten film to najczystsze nieporozumienie. Nie wiem jak "reżyser" tudzież jakiś inny "kierownik projektu" mógł wypuścić takie... takie coś.

Na szybko plusy. Warstwa techniczna, czyli poprawione niektóre "sceny akcji" i drobne nowe "sceny akcji" będące niuansami na które w serialu szkoda było budżetu. To tyle.

Minus praktycznie jest jeden, ale jakże decydujący o całym odbiorze filmu. Chodzi o dźwięk. Konkretnie OST i montaż dźwięku(tak się to chyba nazywa).

Wyłączam z tematu scenę z końca 1 odcinka która jest w 95% taka sama jak w serialu.

Praktycznie WSZYSTKIE sceny EPICKIE które(no nie oszukujmy się) utworzyły potęgę marki SnK są zmienione w tym elemencie. A to jest inna muzyczka, a to jest ona puszczana w innym momencie niż była w serialu. Powoduje to że sceny które w serialu miażdżyły, teraz tego nie robią ponieważ muzyka nie współgra z obrazem(nie tak idealnie i pięknie jak w serialu) przez co nie budzi emocji u odbiorcy. Ja widziałem najlepsze sceny po 15-25 razy każdą i nadal kocham wszystkie ponieważ są idealne.

Ludzie oglądający tylko ten film zapewne powiedzą że nieprzewidywalna spoko bajka. Ale nikt nie powie że EPICKOŚCIĄ jest na równi z Władcą Pierścieni. Moim zdaniem odcinki 1-13 zdecydowanie są.

Oczekiwania miałem niskie i dosyć przewidywalne. Wycinamy patetyczne przemowy, całe odcinki 3,6 i nic nie wnoszące sceny zapychające. I co pozostaje? SKOMPRESOWANA DAWKA EPICKOŚCI. Ale nie. Nie pozostała. Nigdy bym nie pomyślał że twórcy nie mają w ekipie żadnego prawdziwego fana który by im powiedział co i jak. Mój smutek i żal potęguje to że chciałem ten film pokazać rodzinie, żeby wiedzieli czego lubię chińskie bajki... Niestety tego nie zrobię.

Pozdrawiam,
łącząc się w smutku z fanami.

ocenił(a) film na 6

"chińskie bajki" powinny być w cytacie, bo jeszcze ktoś pomyśli że pisałeś to na serio...

użytkownik usunięty
Last_Ronin

w sumie racja. w przyszłości się dostosuję :)

ocenił(a) film na 8

Wg mnie była to w dużej mierze skompresowana dawna epickości :)
Po pierwsze wszystkie sceny na które liczyłam, pojawiły się w tej wersji kinowej.
Po drugie coś co dla Ciebie jest minusem, czyli zmiany OST-a, dla mnie stanowiły nową jakość do scen, które znam już bardzo dobrze. Uważam, że zręcznie zmontowano najbardziej widowiskowe sceny, a całość umiejętnie okraszono muzyką Hiroyuki Sawano - tak ja to widzę.

Uważam też, że jesteś niesprawiedliwy w swej ocenie. Wyobraź sobie, że nigdy nie miałeś do czynienia z serialową wersją SnK i natrafiasz na ten film. Czy po obejrzeniu dalej wystawiłbyś 1? Raczej nie. Twoja przesadnie surowa ocena wynika z jakiegoś sakralnego wręcz podejścia do oryginału - już samo słowo ''profanacja'' którego tu użyłeś stanowi tego potwierdzenie. Wg Ciebie powinni zrobić tylko ''kopiuj-wklej'' z nabożną czcią w stosunku do serialu? W takim razie po co w ogóle robić film? Chyba jesteś typem fana na zasadzie ''tknij tylko oryginał a zabiję'' a takiemu nigdy nie dogodzisz :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones