PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106374}

Shrek 3-D

Shrek 4-D
6,7 10 143
oceny
6,7 10 1 10143
Shrek 3 D
powrót do forum filmu Shrek 3-D

3D a 4D

ocenił(a) film na 7

Jaka jest różnica między 3D a 4D ??

użytkownik usunięty
Pauleta

W 4D widać jakby to się działo na około Ciebie.Po prostu 4D jest lepsze.Co prawda nie mogę dokładnie powiedzieć czym to się różni bo nigdy nie oglądałem filmu w 4D tylko w 3D, ale z tego co czytałem to wszystko fajniej się widzi.

aha dzieki ale shrek 3D a shrek 4D to ten sam film tylko ze w shrek 4D sa lepsze efekty?

Pauleta

To jest niewielka różnica jednego wymiaru:). A tak naprawdę też się nad tym zastanawiałem.

Pauleta

w 4D sa oprócz trójwymiarowego obrazu dochodzą jeszcze takie efekty jak wiatr czy z krzesła osoby naprzeciw ciebie jast taka rureczka z której woda czasmi tryska no takie efekty czuciowe że tak powiem...

ocenił(a) film na 7
mmadzzziiaaa

aha :D dzieki za wytłumaczenie :) czyli musi być fajne..

ocenił(a) film na 9
mmadzzziiaaa

widzę że już ktoś odpowiedział ale powtórzę odpowiedź ;D
oglądałem tego shreka w "movie parku" w niemczech. różnica jest taka że czujemy zapachy, wieje wiatr, tryska woda i są jeszcze takie jakby "kopnięcia" prądem ^^ po nogach ;D niestety z filmu nic nie zrozumiałem bo poszedłem na wersję niemiecką a niemieckiego ni w ząb nie rozumiem ;]

Mstr_

no więc ja oglądałem film w 4D. fotele sie ruszały, z sufitu padał śnieg ale to było chyba coś śniego-podobnego bo był tylko zimny, nie mokry, z pod siedzenia wiał przyjemny wiaterek a w fotelach były jakby takie "wibratorki", że np jak bohater spadał na ziemię to sie cały trzęsłem, ogólnie to cała sala była w głośnikach i był ten efekt, że np nie wiemy skąd sie zaraz wynurzy potwór. jednym słowem ZAAAJEBIOOOZA

film oglądałem w Norwegii w największym parku rozrywki juz nie pamiętam jak sie nazywał, bo to było dośc dawno

pozdrawiam

Mnih

@Mnih. Prawdopodobnie to TusenFryd. Byłem tam na spektaklu o wikingach. Może i nie było tam wygodnych, trzęsących się foteli, tylko drewniane ławeczki, ale za to na wielkiej łodzi w jaskini :D Kołysało jak na prawdziwej, do tego pioruny, dym, potwór morski (robot!, nie na ekranie :P) itp bajery ;)

Mnih

aha dzieki ale shrek 3D a shrek 4D to ten sam film tylko ze w shrek 4D sa lepsze efekty? pytam znowu

Pauleta

1D - Pierwszy wymiar to prosta.
2D - Drugi wymiar to figura.
3D - Trzeci wymiar to bryła.
4D - Czwarty wymiar to czas.Tak wymyślił zmarły już znany naukowiec(nie pamiętam kto,lecz ludzie teraz w to nie wierzą.
To wszystko mówiła nam pani na matematyce w podstawówce.Chyba 4,5,6 klasa.Znowu nie pamiętam :D.

shutter333333

Chodzi ci o Einsteina? :D

shutter333333

Pierwszy wymiar to długość, drugi szerokość, trzeci wysokość, czwarty czas, a piąty przestrzeń :P

Pauleta

# Oryginalny tytuł 'Shrek 4-D' swoją nazwę zawdzięcza temu, że oprócz wykorzystania techniki trójwymiarowej 3-D, w kinach Universal Studios Theme Parks (a dokładniej w Orlando, Hollywood - USA oraz w Japonii) dodatkowo zastosowano efekty specjalne w postaci wiatru, deszu, pająków chodzących po nogach, czy też ruchomych foteli.

aankaj

Marketing z tym 4D...
Bo prawdziwe cztery wymiary to przestrzeń trójwymiarowa plus Czas ;)
My żyjemy w czterech wymiarach, bo żyjemy w czasoprzestrzeni, gdyby film, miał być prawdziwie 4D, to musiałby się dziać w czasie rzeczywistym, być może nawet tak, abyśmy mogli wziąć w nim udział.
A te efekty, wiatr, śnieg, zapach i inne odczucia z wymiarami nie mają nic wspólnego, co najwyżej bardziej realnie to wszystko można odczuć ;] Więc nazwa 4D to czysty marketing ;]

aankaj

Pająki chodzące po nogach? O, nie... to ja odpadam... ;]

Pauleta

Nie da się oglądać filmu w 4D. Jak kolega wyżej napisał, do szerokości, długości i głębokości, trzeba by było dodać jeszcze czas. Jak chcecie taki film oglądać? :). Te kina "4D" powinny się nazywać "3D z efektami specjalnymi".

el_Polaco

póki co, to czy czas jest czwartym wymiarem ciągle jest dyskutowane i oficjalnie nie jest on opisany. Jeżeli przyjąć, że 4 wymiar to czas, to koniec końców film może być w tym wymiarze, bo przecież ma swój początek i koniec. Widzimy trójwymiarowy obraz w jakimś przedziale czasu ;)
Czasem w róznych dziedzinach różne słowa znaczą różne rzeczy. Przykładowo Dumping w prawie (czyli tak jak większość ludzi kojarzy) i w ekonomii to dwie różne rzeczy, które zbytnio nie mają ze sobą za dużo wspólnego

Pauleta

Dokładnie to samo co w 3d tylko dochodzą efekty specjalne jak mgła, wiatr, zapachy, poruszanie się foteli itp.

LordRahl

no ale czy ten shrek 3D a shrek 4D to te same filmy tylko ze na shrek 4D sa lepsze efekty nikt mi ni odpowie na pytanie

ocenił(a) film na 7
radekkesekrk

powiedz ze nie zadales tego pytania.. hahaha :D

ocenił(a) film na 8
radekkesekrk

Jezu, czy do Ciebie nie dociera? SHREK 4D TO TAKI SHREK 3D ALE Z LEPSZYMI EFEKTAMI. Dotarło? I nie przyznawaj się, że z Krakowa jesteś, bo nam wstyd przynosisz.

geralt_z

Ja osobiście byłam w Orlando w Universal Studio jakieś 5 lat temu i byłam właśnie na Shreku 4-D, mnie osobiście efekty bardzo się podobały, wszystko się ruszało krzesła, jakieś "robaki" chodziły po plecach i tyłku, czuć było wodę na twarzy, wiatr, podmuch ciepła. Co się działo w filmie to już nie pamiętam, za dawno to było. A co do tej osoby która nie wie jaka jest różnica pomiędzy Shrekiem 3D a 4D, to to nie jest ten sam film jak tu ktoś napisał że to "SHREK 4D TO TAKI SHREK 3D ALE Z LEPSZYMI EFEKTAMI" tylko ten film to była jakby nowa krótkometrażowa historia, tak jak np.Pada Shrek.
Podsumowując (nawiązując do Shreka) :
3-D - film gdzie obraz masz w trzech wymiarach [kontynuacja "shreka 2"
4-D - film gdzie wszystko się rusza, czujesz wszystkie impulsy (ciepło, zimno itp.), lecz Shrek 4-D to pod żądnym względem nie jest "Shrek 3D z lepszymi efektami" - [jest to nowa wymyślona historia nie kwalifikująca się do pełnometrażowego filmu]

ocenił(a) film na 7
miodziomm

Ja właśnie dwa tygodnie temu widziałam ten film w Universal Studio w LA i bardzo się ubawiłam :)
Wszystkie te efekty dodatkowe są bardzo fajne.
Najlepsze było, jak Osioł kichnął, więc wszystkich nas skropiła woda, a cała sala "Ewww" :)

Asia_5

5D to przeciez wiatr, woda itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones