PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780590}

Siedem dni

Entebbe
5,7 3 436
ocen
5,7 10 1 3436
5,0 3
oceny krytyków
Siedem dni
powrót do forum filmu Siedem dni

Kompletnie nie rozumiem po co w finałowej scenie odbicia zakładników dali ujęcia z baletu. Mieszanka po kilka sek. baletu i tej sceny. Raz, że ta scena powinna być dłuższa i trwać z 30 min bo jest najciekawsza. Dwa - po jaką cholerę dali ten balet ? Można było dać na początku a potem dać jako podkład muzyczny lub rozwiązać na sto jeden innych sposobów. Tak to jest jak normalne filmy próbują aspirować do arcydzieła... Znam przykłady np. w filmach Kieślowskiego gdzie takie zabiegi miały sens i w wznosiły filmy na wyżyny, ale to się musi kleić ! Nie wystarczy jak w tym filmie dać po 5sek. akcji i baletu. Nie powiem, że jest nie fajny i nawet może pasuje, ale w innych proporcjach. Od dupy strony także wątek tego żołnierza... I ta jego dziewczyna z baletu... Widać, że jest sztucznie dorobiony. Lepiej by temu filmowi wyszło jak by to zrobili w stylu Argo... Film niestety przegadany, bezsensownie wpleciony balet, twórcy nie mogli się zdecydować czy to ma być film obyczajowy, polityczny, muzyczny (!) czy kino akcji i wyszło jak wyszło... Ocena 5 idealna... Do obejrzenia na raz...

ocenił(a) film na 9
hubio

niestety jesteś prymitywnym odbiorcą

scena odbicia zakładników nie była najciekawsza , powiedziałbym wręcz że była marginalna

o balecie poszukaj sobie w innym komentarzu bo dobrze to było opisane

w skrócie : utwór symbolizował uwolnienie żydów od egipcjan

ocenił(a) film na 5
MocnyVito

1. Ale ja ciebie nie wyzywam od prymitywów więc może powstrzymajmy się od ataków personalnych

2. Dlaczego ?

3 i 4 - ja wiem co miało to symbolizować bo wbrew temu co pisałeś o tym jakim to jestem odbiorcą to raczej "prymitywny" odbiorca nie zachwyca się Niebieskim czy Podwójnym Życiem Weroniki, ale tu to zrobili źle ! A jak się ze mną nie zgadzasz proszę jakieś uzasadnienie - porównanie do innych filmów. Cokolwiek...

ocenił(a) film na 9
hubio

ad 1 prymitywnym - w sensie niewrażliwym , kulturalnie nieobytym

ad 2 clue filmu to gra polityczna dwóch wielkich izraliskich polityków i ich ścierających się wizji na temat dialogu z arabami , w tle także poruszono dysonans pomiędzy motywacjami terrorystów różnych prowieniencji (niemieckich lewaków i arabskich narodowowyzwoleńców) - TO NIE JEST FILM AKCJI !

ad 3

https://www.filmweb.pl/film/Siedem+dni-2018-780590/discussion/Zrozumie%C4%87+cho reografi%C4%99%2C+poj%C4%85%C4%87+muzyk%C4%99.,3012767

pisałem jakieś 4 ?

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones