PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 650
ocen
8,3 10 1 614650
8,6 51
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Kochani, właśnie skończyłam swój pierwszy seans tego dzieła. Abstrahując od tego czy film mi się podobał czy nie, wyczuwam lekką nieścisłość w zakończeniu.
John zabijał ludzi za ich grzechy: chciwość, obżarstwo, pychę, itd:. Na finał pozostaje gniew i zazdrość. Morderca w swoim monologu mówi, że zazdrości (!) Pittowi normalnego życia, więc jest grzesznikiem - popełnił grzech zazdrości, więc ginie. Wcześniej jednak namawia Pitta, żeby wpadł w gniew (!) i zabił go w afekcie, chcąc nie chcąc gniew jest brakującym grzechem na liście. Dlaczego więc Pitt nie ginie?
Kiedy John padł na ziemię byłam przekonana, że detektyw podejdzie do pudełka, zobaczy głowę, załamie się i strzeli sobie w skroń. Wtedy wszystkie śmierci by się zgadzały, wszyscy "grzesznicy" zostaliby ukarani. To się jednak nie dzieje.
Wiem, że John nie mógł być pewien co się stanie po jego śmierci, jednak ponieważ był człowiekiem wykształconym liczyłam na jakąś psychologiczną manipulację (żeby na pewno doprowadzić do śmierci wszystkich grzeszników)
Co sądzicie na ten temat? Myślę że to ciekawy aspekt zakończenia, szczególnie, że trupów było 7, a jedna z nich nie była "winna".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones