PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507364}
6,0 78 860
ocen
6,0 10 1 78860
5,0 13
ocen krytyków
Skrzydlate świnie
powrót do forum filmu Skrzydlate świnie

Dziwi mnie tak wysoka ocena filmu. Tylko ktoś, kto nigdy nie był na stadionie i nie miał z życiem kibicowskim najmniejszej styczności, mógł ocenić film jako niezły albo dobry (pomimo faktu, że Małaszyński do roli lidera w ogóle się nie nadaje). Niestety, reżyserka postąpiła zgodnie z modną ostatnio zasadą "nie znam się, to się wypowiem" i zamiast pełnokrwistego filmu o polskim światku kibicowskim i wiążących się z tym hobby dylematach moralnych, wyszedł żenująco śmieszny filmik, z prawdą mający mniej więcej tyle wspólnego, co "Czterej pancerni". Może dałabym wyższą ocenę, gdyby "dzieło" stało na półce z gatunkiem science fiction albo kino familijne (razem z filmami, w których gadające psy ratują świat), jednak Pani Kazejak miała ambicje, by zrobić dramat obyczajowy, przedstawić jakiś autentyczny problem. Trudno jednak tego dokonać na tak nieprzekonującym, utkanym z fantazji tle. Bardzo szkoda, spodziewałam się po tym filmie o wiele więcej niż infantylnej bajki dla gimnazjalistów. Temat ma ogromny potencjał, niestety w tym przypadku zupełnie niewykorzystany.
Anglicy mają swoje "Footaball Factory", Włosi "Ultra", Rosjanie "Okolofutbola", a nas reprezentują "Skrzydlate świnie" z gołą dupą Małaszyńskiego na okładce.

ocenił(a) film na 5
falk11

Dokładnie to samo chciałem napisac. Film dla "kibiców",którzy w życiu nie byli na stadionie.Bez urazy pani falk11 - ale dziewczyna na "gnieździe" - tego nie ma nigdzie, i już wiadomo dlaczego - skutecznie wprowadziła destrukcję. No ale na potrzeby filmu taka postac musiała zostac wprowadzona...
Też miałem nadzieję, że będzie lepiej, film miał potencjał. Coś tam zostało liźnięte z ultraski, ale z prawdą ma to niewiele wspólnego. Choc niestety kasa coraz częściej zagląda na trybuny i wiele zachowań jest innych niż 20 lat temu,co widac w niektórych układach w ekstraklasie...
PS - nie wiedziałem dobrego filmu o chuliganach czy ultrasach.Nawet "dokumenty" na discovery jakieś dziwne są...

ocenił(a) film na 6
wls

Bo większość widzów chciała obejrzeć napier****dalanki łysych kiboli z bejsbolami. To byłoby wielkie i dumne kino ,a "prawdziwi" kibice waliliby do kina drzwiami i oknami. Włączcie sobie Hooligansów i idźcie jakąś tęcze spalić.

ocenił(a) film na 3
Monika1514

Większość widzów, a przynajmniej ci, którzy mają wobec kina jakiekolwiek wymagania, chcieliby dostać coś więcej niż ckliwą, sztuczną historyjkę z główną atrakcją w postaci gołej dupy Małaszyńsiego. Twoja gadka o łysych kibolach i tęczach dowodzi jedynie tego, że bardzo lubisz przylepiać etykietki obcym ludziom, a Twoje horyzonty są mocno ograniczone. Mogę wiedzieć skąd czerpiesz swoją wiedzę o bejsbolach i "prawdziwych" kibicach? Bo raczej nie z własnego doświadczenia.

wls

Dobre filmy o kibicach jak najbardziej istnieją. Są to przede wszystkim "Football Factory" i "Granice tożsamości".

Millwall

"Granice tożsamości" - to się zgadza.

ocenił(a) film na 6
falk11

Idąc Twoim tokiem myślenia to: "Tylko ktoś, kto nigdy nie był na dzikim zachodzie i nie miał styczności z Indianami, mógł ocenić film Tańczący z wilkami jako niezły albo dobry (pomimo faktu, że Kevin Costner do roli bohatera w ogóle się nie nadaje)", etc. Przy okazji gratuluję przynależności do przepełnionego wartościami moralnymi oraz wyjątkową inteligencją światka kibicowskiego.

ocenił(a) film na 7
falk11

Hm... To nie jest film o piłce nożnej. Ona jest tu tylko tłem, powodem do ukazania emocji, dramatów. Równie dobrze mógłby dziać się w innym środowisku, a treść byłaby taka sama.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones