PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846163}
5,4 12 819
ocen
5,4 10 1 12819
3,2 11
ocen krytyków
Small World
powrót do forum filmu Small World

Porażka.

ocenił(a) film na 1

Patryk Vega nie ma kompletnie pojęcia o kręceniu filmów. Czytam z niedowierzaniem komentarze chwalące dzieła Pana Patryka. Szok! Film jest urywkiem różnych scen nie trzymający się żadnego ciągu logicznego. Ten film nie pokazuję ani pracy policji, żadnego dochodzenia, zero budowania napięcia ani przywiązania do postaci. W tym filmie również nie ujrzymy działań mafii i całego precedensu jak to się odbywa i ostrzeżenia dla rodzin i ich dzieci. W tym filmie również Patryk Vega nie pokazuje w żaden sposób z czym te dzieci muszą się zmierzyć w tak traumatycznych chwilach swojego życia a obraz jaki zbudował tych dzieci w tym filmie to po prostu nieśmieszny żart sugerujący, że Pan Patryk chyba nie ma pojęcia o czym chciał nakręcić film. Ja rozumiem szokujący tytuł i zarys fabuły o handlu ludźmi i prostytucji, ale trzeba to jeszcze umieć przekazać i Pan Patryk Vega kolejny raz klonuje swój film ze zlepkiem scen pomijając ciąg logiczny zdarzeń, wulgarnymi dialogami, szybką nielogiczną akcją i żałosnym humorem. Gra aktorska to jakaś kpina. Ten film nie zasługuje nawet na 1 bo po prostu nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Dno.

Marcin_Menc

Ty naprawdę masz jakiś problem. Poraz kolejny napiszę to samo: NIE UWIERZĘ, ŻE WIĘKSZOŚĆ UPROWADZONYCH DZIECI TRAFIA NA CZARNE MSZE I INNE RYTUAŁY SATANISTYCZNE. Nie napisałam NIGDZIE, że to się na pewno nie dzieje, ale nie jest to głównym powodem uprowadzeń. Stąd jestem zawiedziona tym, że Vegeta jak zwykle użył oklepanego schematu nie mówiąc już o tym, że zbyt mocno zainspirował się filmem Oczy szeroko zamknięte. Nie wiem po co na siłę próbujesz mnie uświadamiać skoro ja nigdzie nie zanegowałam tego, że dzieci mogą być porywane przez sekty itp. Oceniam film, oceniam to, że już wiele razy widziałam wątki uprowadzeń dzieci do sekt, tajemniczych rytuałów itd. Oczekiwałam(nie wiem dlaczego, przecież to Vega) filmu, który pokaże proceder porwań dzieci, skorumpowania policji itd.

ocenił(a) film na 9
Ahnessa

Obejrzyj sobie to proszę - na you t ube - będziesz wiedziała choć trochę na temat uprowadzania dzieci. - "Ronald Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery".

ocenił(a) film na 3
Negatve

szczerze Ci współczuję tego hejtu wylanego przez psychofanów Vegi.

Ale po części zgadzam się z Twoją opinią. Tylko Adamczyk robi robotę jako aktor, film sprawia wrażenie dziurawego, jakby wycięli kilka scen podczas montażu, scenariusz przez to jest nielogiczny, robiony na jedno kopyto - tak jak pozostałe filmy papryka, ta amatorska konwencja była ciekawa przy pierwszych produkcjach, teraz to po prostu kiepski warsztat.

Film o poważnej tematyce i Vega to ostatni reżyser, który powinien się za ten temat brać. Szczególnie po gównianym i fejkowym dokumencie promocyjnym.

ocenił(a) film na 9
Negatve

Film powinien dostać od "normalnego" widza, z poukładanymi emocjami, wrażliwością, i widza, który lubi kino ciekawe czyli nie nudne, trzymające w napięciu ocenę między 7-9. Zrozumiem trochę ocenę 6, bo jednak każdy ma inny gust. Każdego kto ocenia niżej szukajcie w przychodniach lub u psychologa. Głównie tam takich znajdziecie. Pomijam osoby, które lubią bardzo ambitne kino, tak jak są np. muzycy którzy słuchają tylko Jazz lub Jazz rock lub wyrafinowaną dobrą muzykę progresywną. Jednak osoby, które są współtwórcami filmów, lub szukają nudniejszego, ambitniejszego kina, nie będą raczej oglądać kina komercyjnego, mimo świetnego przekazu (tematu). Bardzo się wahałem czy oglądać ten film bo ogólna ocena nie powala, a "boję się" badziewnych i nudnych filmów. Ten film będzie dla większości ludzi poukładanych emocjonalnie co najmniej dobrym kinem. Do kogo na samym końcu filmu trafia główna bohaterka zrozumieją tylko osoby które znają statystyki i bardzo szczegółowo Biblię zanim nacisnęła dzwonek. Osobie która dała jedynkę nawet nie warto tłumaczyć jaki przedstawia sobą poziom.

ocenił(a) film na 2
Marcin_Menc

Taka filmowa kupa oceniona na 9, wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale Vega jest co najmniej słabym reżyserom, do przeciętnego mu bardzo daleko, tak jak jego prymitywnym filmom.

ocenił(a) film na 9
Kozarnikus

To co piszesz nie ma związku z tym filmem. Ten film jest trzymający w napięciu od początku do końca i ma mnóstwo atutów. Jeśli sumujesz pracę Vegi jako reżysera to jest to zupełnie osobny temat. Ocena przez Ciebie tego filmu świadczy o Tobie, ale możesz być taka jaka jest Twoja ocena, o ile rzeczywiście stworzyłaś sobie warunki do oglądania tego filmu. Ten film jest bardzo dobry dlatego go tu oceniłem. Gdy film jest kiepski to ostrzegam o tym ludzi mimo że maja swoje przesadzone gusta i mają do tego prawo.

ocenił(a) film na 7
Negatve

Moim zdaniem do filmów Vegi trzeba podchodzić z dystansem, nie nastawiając się na kinowe dzieło sztuki. Wtedy inaczej ogląda się jego film, z resztą, znając styl reżyserski można się spodziewać co się otrzyma.

ocenił(a) film na 2
Negatve

Zgadzam się, kolejny gniot Vegi dla kretynów, bez składu, logiki, nasączony prymitywnym językiem i przemocą.

ocenił(a) film na 9
Kozarnikus

Może są jakieś gnioty, ale ten film jest bardzo dobry. Ma mnóstwo atutów i trzyma w napięciu obnażając to co się dzieje na świecie z dziećmi. Może by zrozumieć wartość tego filmu to przeanalizuj ten materiał na najbardziej znanej na świecie stronie internetowej z filmami (Y tube) - "Ronald Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery".

ocenił(a) film na 2
Marcin_Menc

Nie, ten film nie jest bardzo dobry, nie ma żadnych atutów a jedyne co trzyma w napięciu to wtyczka od telewizora włożona w kontakt... Film o poważnym temacie a nakręcony beznadziejnie. Pierwsze 10 minut to jakaś komedia z tym porwaniem i poszukiwaniem dziecka. Aktorstwo na poziomie dzieci grających w szkolnym przedstawieniu. Wytrzymałem 25 minut tej kupy.

ocenił(a) film na 9
adamus47

Ten film ma mnóstwo atutów i zobaczcie sami i sami oceńcie. Jeśli ktoś daje ocenę 2 to już wiadomo że jest stronniczy do przesady. Mnóstwo filmów jest nudnych, kiepskich, ale ten polecam szczerze. Później wróćcie i tutaj i piszcie kto Was wprowadził w błąd.

Marcin_Menc

Serio ma jakieś atuty? Jeden widziałem - napisy końcowe. Film to dno totalne. Adamczyk spieprza z Tajlandzkiego aquaparku w gaciach (mógł chociaż japonki założyć)
Maski w domu schadzek - wyciągnięte z serialu True Detektiv.
Ta dziewczynka co uciekła z wc - którędy zwiała? Chyba odpływem z wodą z wanny.
I najlepsze, sprzedaż nasienia w kondomach. Powinna raczej w jakiś butelkach za kaucją to robić . Proponuje te po śmietanie z lat 80 - łatwiej trafić.
Jak oceniłeś taką szmirę na 9 pkt. To aż się boje zapytać ile punków przyznałeś takim filmom jak rekinado, bo idąc tym tropem to chyba 30 co? Tamci twórcy zdają sobie sprawę że robią te filmy dla pompy a nasz polski Martin Scorsese zapewne liczy na Oscara… 9 punktów wciąż w to nie wierze

ocenił(a) film na 9
kamil_rybakiewicz

Nie słuchajcie dziwaków tylko oglądajcie film i sami oceńcie według swojego gustu. Film trzyma w napięciu i ma mnóstwo atutów. Nie wymieniam ich bo nie będę spojlerował i nie mam czasu na wymienianie tak dużej ilości pozytywów. Poza tym niestety ale film opowiada o tragicznej rzeczywistości tego świata.

ocenił(a) film na 1
Marcin_Menc

Masz ocenione 12 filmów (w tym avatar na 10 XD) i dajesz 9 temu gniotowi, mówiąc najprymitywniejsze frazesy na jakie może wpaść ktoś w 1/3 krzywej Dunninga-Krugera. Film jest fatalny warsztatowo, nie potrafi opowiedzieć historii którą sam zakłada używając w kółko tych samych tanich chwytów i shockerów.

Tragiczna rzeczywistośc tego świata objawia się przefe wszystkim w fakcie, że tak jak łatwo youtubowym foliarzom wkraść ci się do mózgu tak samo łatwo Vedze ci zaimponować tym samym bezrefleksyjnym kinem w kółko.

ocenił(a) film na 2
Marcin_Menc

Przeciez widac ze to debil

ocenił(a) film na 3
Negatve

Nieco bełkotliwie napisane. W dodatku mylisz precedens z procederem. Słowem to Ty operujesz jak Vega dialogiem i kamerą. Idealnie się dopasowaliście :)

ocenił(a) film na 1
MitchellPete

Niczego nie pomyliłem, polecam słownik. Pozdrawiam serdecznie.

Negatve

Vega się wypalił dawno temu i myśli że kręci dobre filmy które są totalną porażką

Negatve

Adamczyk akurat zagrał zajebiście. Jakby miał trochę mądrzej napisaną postać, to by rozbił bank.
\

ocenił(a) film na 1
Negatve

Ci co chwalą Vegę to opłacane internetowe trolle. Na filweb ich multum. Ta strona jest jak Fakt. Brukowiec.

ayrton1994

Sam jesteś trolem

ayrton1994

Już chamstwo i jad oraz nienawiść z waszych ...... wylewa się wszędzie. Ty i Negatve chcielibyście aby Polacy i Vega kręcili filmy typu kupiuj wklej po amerykańsku.

ocenił(a) film na 7
Negatve

Nie słuchajcie tych wypocin! Film dobry mocna 7 jak nawet nie 8 - Polecam!

ocenił(a) film na 6
Negatve

..chyba ci się "precedens z "procederem" pomylił..:-)))

ocenił(a) film na 10
Negatve

Jak ja nie lubię takich pseudo krytyków i filozofów. Film jest poprawny i jak na standardy polskie, to jednak zupełnie coś innego, innowacyjnego i myślę że o to w tym wszystkim chodzi. Dodam tylko że oprócz cukierkowych komedii są ci obce tematy poruszane w filmach Vegi. Świat ukazany w tym filmie to tylko namiastka zła które nas otacza i my ludzie wychowani w poprawnych rodzinach nie zrozumiemy, tej skrajnej patologii, dziczy i zepsucia ludzi z nizin społecznych. Radzę wyjść z bańki szczęcia i zdać sobie sprawę z tego że zachowania w tym filmie to norma społeczna i że świat który nas otacza jest nieprzewidywalny i tylko mieć nadzieję by sytuacje w tym filmie nas i nasze dzieci ominęły

Negatve

Nakręć lepszy film hejterze. Ty nawet nie dorastasz do pięt Vedze. Dziecinada i frustracja widać w tobie narasta. Oglądaj takie filmy które lubisz a nie ciągle narzekasz i płaczesz.

Negatve

NEGATVE twoje komentarze to dno. Jestem ciekaw czy też takim kozakiem jesteś do filmów typu melodramaty dla kobiet czy obyczajowe i też je hejtujesz mimo że ich nie lubisz. Bo według twoich komentarzy wszyscy reżyserzy mają kręcić tak filmy aby 8 miliardom na świecie ludziom się podobały. Tak życie i świąt nie działa bo Ty i inni tak chcą. Nie dla wszystkich Vega kręci filmy. Tylko dla takich którzy lubią jego filmy a ty siejesz nienawiścią i obrażacie ludzi. Typowi prawicowcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones