PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118819}

Sny

Yume
7,6 4 383
oceny
7,6 10 1 4383
Sny
powrót do forum filmu Sny

Dobry film, to taki, którego prędko się nie zapomina. Pomimo kilku krytycznych głosów, zarzucających filmowi mały polot i nudę, ja po obejrzeniu tego filmu pamiętać go będę długo jako niebywale malowniczą, okraszoną japońskim folklorem i muzyką wędrówkę bez pośpiechu poprzez historie z morałem. Film Kurosawy wprowadził mnie w klimat i zarazem w świat 8 historii, którego najzwyczajniej nie chciałem opuszczać. Każda historia zawiera swoje przesłanie, a wszystkie są zrealizowane w pięknym, niepowtarzalnym kolorycie. Zauważcie, że w śnie o demonach, scena, w której wędrowiec przemierza owe pustkowie, trwa prawie 4 minuty - dla amatorów kina hollywoodzkiego będzie to kretyńska strata czasu i taśmy, dla mnie jest to natomiast genialne: leniwie, spokojnie budowane historie, które w pozornie nicnieznaczących i przydługich scenach chcą, abyśmy odnaleźli i zaabsorbowali ich klimat, czyniąc to bez pospiechu i dając czas na równoległą refleksję... Podobne odczucia mam po obejrzeniu większości filmów Kim Ki-duka albo filmu "Dools" T.Kitano. To moje kino.
Pozdrawiam wszystkich urzeczonych snami wielkiego Kurosawy.

ocenił(a) film na 8
muzyk2xl

Natomiast u mnie po obejrzeniu tego filmu nasuwa się stwierdzenie: momentami genialny, czasami wręcz nudny, niekiedy zmysłowy, innym razem dłuży się strasznie. To za sprawą podzielenia filmu na ileś tam zupełnie odmiennych scen, które to były odwzorowaniem snów. Film po mimo swojej różnorodności nie jest chaotyczny, to chyba za sprawą podobnego tempa snów i ciągle tego samego wątku, a mianowicie iż są to sny (a tu mogą dziać się rzeczy abstrakcyjne).
W pamięci utrwali się na długi czas żywiołowa paleta barw w niektórych snach np tym o Van Gogh-u lub gdy ten chłopiec szedł przez łąkę kolorowych kwiatków a na niebie widniała tęczą, dłużenie się w pewnych momentach filmu gdy ludzie idą w zamieci śnieżnej i tylko idą i nic więcej, a to trwa tak; dość długo bez czegoś następnego i morały z refleksjami w niektórych snach.
Podsumowując film "Sny" trudno jest coś jednoznacznie powiedzieć, w każdym bądź razie jest to film nie dla każdego i warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
Raf_27

Właśnie te 'dłużyzny' powodowały ciarki na plecach u mnie. Scena z zamiecią była genialna, długość jej trwania pomagała wejść w ich odczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones