PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808306}

Sofia

6,4 1 817
ocen
6,4 10 1 1817
7,0 11
ocen krytyków
Sofia
powrót do forum filmu Sofia

Cwaniary

ocenił(a) film na 7

Zaczyna się, jak typowe kino społeczne z tego kręgu kulturowego, które ma zamiar opisywać arabską rzeczywistość w kategorii piekła kobiet. Przywołany zostaje fragment z marokańskiego prawa, karzący więzieniem pozamałżeńskie stosunki seksualne, a zaraz szybko staje się jasne, że ofiarą tego paragrafu może zostać tytułowa bohaterka. Sofia w trakcie rodzinnego spotkania źle się czuje. Bóle brzucha okazują się wypartą przez dziewczynę przypadkową ciążą i nadchodzącym niechybnie jej rozwiązaniem. W tej dramatycznej chwili – w tajemnicy przed rodziną – pomaga jej kuzynka-rówieśniczka. Dzięki medycznemu wykształceniu ma znajomości w szpitalu, pomaga więc krewniaczce urodzić w normalnych warunkach, ale to tylko początek problemów. Sofię przed więzieniem ratuje tylko odnalezienie ojca, uznanie przez niego dziecka oraz ślub w niedalekiej przyszłości. Dziewczyna jako drugiego winnego wskazuje chłopaka z ubogiej dzielnicy, którego poznała kilka miesięcy wcześniej i z którym spędziła wyjątkowo miłe chwile. Meryem Benm’Barek-Aloïsi nie ma jednak zamiaru brnąć w ten przewidywalny dramat i zupełnie nieoczekiwanie w kontekście sytuacji wyjściowej przekształca tę historię w bezpardonowy, antymieszczański pamflet. Wyrasta on z patriarchalnego prawa i społecznych nierówności, piętnuje ich skutki i unaocznia patologie takiego stanu rzeczy, przez który granice między ofiarą i tyranem potrafią łatwo się zacierać. W “Sofii” nie ma tym samym pozytywnych bohaterów, bo być nie może, kiedy wszystko, co ci ludzie robią, sprowadzone zostaje do rangi biznesowej transakcji. W nie zawsze czystych negocjacjach zwycięża zaś ten, kto wykaże się większym cwaniactwem i łatwiej przystosuje się do okoliczności. Kobiety zaś mają zaskakująco dużo argumentów w swoich rękach. Nawet ta postawiona pod ścianą i w sytuacji bez wyjścia Sofia.

ocenił(a) film na 7
ayyakw

myślę, ze ten film pokazuje przede wszystkim, ile kłopotów i dramatów ludzkich powoduje prawo religijne, rodem ze średniowiecza, funkcjonujące w XXI wieku i to niezależnie w jakim kraju, czego przykładem jest tez chrystianizacja prawna polski, malty, czy niedawno irlandii, krajów na pozór światłych i ucywilizowanych....

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

W czym ci ta chrystianizacja przeszkadza? Czy czujesz się w jakiś sposób indoktrynowany czy prześladowany w katolickim kraju? Ktoś ci groził więzieniem za nieprzestrzeganie zasad powszechnie wyznawanej i kultywowanej religii?

Wiesz co by ci groziło za (przykładowo) podarcie w trakcie publicznego wydarzenia Koranu? Albo sponiewieranie symboli religijnych czy ludzi otoczonych kultem świętych i wyniesionych na ołtarze w ramach tzw. "sztuki"?

Bo w Polsce za obydwa wydarzenia nie spadł włos z głowy ich twórcom, natomiast ośmielę się postawić tezę, że w kraju islamskim ten włos spadłby razem z całą głową.

Nie wypisuj na przyszłość takich głupot w internecie, bo wystawiasz się na śmieszność. A jakbyś choć trochę zapoznał się ze współczesną historią to wiedziałbyś, że polski kk w ogromnym stopniu przyczynił się do upadku cenzury w Polsce, dzięki czemu możesz sobie w cieplutkim foteliku klikać w klawę wypisując podobne niedorzeczności.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

Żebym ja Cię zaraz nie pozwał za obrazę uczuć religijnych, ponieważ Twój durny wpis uwłacza moim przekonaniom religijnym. Tak więc nie bądź taki chojrak...

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Dzięki za wsparcie, mam wrażenie, że ten człowiek jest zupełnie oderwany od rzeczywistości i ewidentnie ma jakiś poważny problem ze sobą.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

po co się wtrącasz miedzy wódkę i zakąskę cieciu pisowski

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

jeżeli cenzor nie usunie twojego postu, wystąpię na drogę prawną, i to wyegzekwuje, razem z przeprosinami

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

Proszę bardzo XD Jednocześnie życzę powodzenia w wytoczeniu sprawy o rzekome naruszenie dóbr osobistych. Rozumiem, że jedyną twoją ripostą jest straszenie sądem. Bardzo się z tego cieszę bo będziesz musiał się tam wytłumaczyć z kalumni rzucanych pod adresem kk, co z kolei obraża moje uczucia religijne. Skończ waść wstydu sobie oszczędź :) Naprawdę twoje pogróżki wyglądają jeszcze bardziej żałośnie i śmiesznie niż twój poprzedni post :) Ale jedno ci się udało. Rozbawić mnie pod wieczór :)

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

jak dostaniesz wezwanie to ci śmiech przejdzie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

nie myśl sobie ze jesteś anonimowy i możesz obrażać i oblizać innym uczestnikom forum, ja ci nie odpuszczę, zapłacisz grzywnę to się opamiętasz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

przez taki ślinotok nie rozmyjesz sprawy i poniesiesz konsekwencje tych wyzwisk, gwarantuje

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

doszedł kolejny element, obrażanie mojego już nie żyjącego ojca, czy ty masz jakieś uczucia ludzkie?

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

nie sadziłem, ze posuniesz się do tego, żeby obrażać mojego ojca, aż się popłakałem, bo on był dla mnie wszystkim, ty podły człowieku

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

co ci zrobił mój ojciec, ze nazywasz go ormowcem, wiesz chociaż człowieku podły co to było ormo, urodzony wolnej polsce bezmyślny prawicowcu

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

w tym tygodniu zgłaszam pozew, wp już o tym wie i będzie współpracować

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

tacy podli ludzie jak ty, nie maja uczuć ludzkich, tylko "religijne", a o religii i katolicyzmie ty podły człowieku nie masz zielonego pojęcia, żałosne to jest, ale mamy dziś taką rzeczywistość

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

powiem tak przepraszam, dla ciebie to słowo nie istnieje, mam 60 lat i w 1981, gdy na starówce rzucałem kostkami brukowymi w zomo nigdy nie sadziłem ze ktoś kiedyś powie ze mam ormowskie tradycje i ze mój ojciec jest zomowcem

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

ciągłe kpinki, ze ja jestem niekumaty, ze wysłowić się nie umiem, patrzenie z góry, słowo przepraszam by załatwiło sprawę, ty tego nie znasz, i taki podły człowiek będzie się modlił za mnie, módl się za siebie i za rodziców ze cie nie wychowali

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

Wklejam jeszcze raz tego posta, który został bezprawnie skasowany jako rzekomo niezgodny z regulaminem. Informuję jednocześnie CENZORA tej strony, że napisałem do administracji w celu uzasadnienia blokady. Wiem, że za takie zachowanie może polecieć zielona lub niebieska głowa. A sprawy tego skandalicznego cenzorstwa nie mam zamiaru odpuścić.

Panie Blenderze dingo bingo (w skrócie bdb czyli stopień którego raczej nie widywałeś w szkole patrząc na sposób wysławiania się), osobiście nic do Pana nie mam, wyraziłem kulturalnie swoją opinię, którą to zgłosiłeś do administracji twierdząc, że jeśli "cenzor" jej nie usunie to rzekomo wytaczasz mi sprawę. Który człowiek w pełni rozumu robi takie rzeczy? Nie ma żadnej podstawy prawnej do wytoczenia jakiegokolwiek procesu bo w żadnym miejscu cię nie obraziłem. Zgłaszając to gdzieś do odpowiednich służb zostałbyś wyśmiany i prawdopodobnie posądzony o utratę rozumu. W kolejnych postach upierałeś się, dalej mi grożąc, na co po prostu zareagowałem śmiechem a później irytacją bo powtarzanie w kółko jak mantrę o jakimś rzekomym procesie odczytywałem jako farsę.

Teraz kolejna rzecz. Zacząłeś od obrażania religii, którą wyznaję porównując ją do średniowiecza. Dostałeś w pełni wyważoną i kulturalną ripostę, której chyba nie mogłeś przełknąć. Więc postanowiłeś mnie postraszyć bo uroiłeś sobie w głowie, że gdzieś cię rzekomo uraziłem. Jeśli za obrazę uważasz zdanie cyt.: "nie wypisuj na przyszłość takich głupot w internecie" to faktycznie coś jest z tobą bardzo nie tak. Albo jesteś przewrażliwiony na swoim punkcie albo masz jakieś głębsze problemy ze sobą. Polecam ci poczytać sobie np. posty z fanpejdża "Jestem gorszego sortu" gdzie ludzie o mentalności małp cieszą się ze śmierci opozycyjnego polityka. Może wtedy zrozumiesz, że to co piszesz zakrawa na absurd.

Kolejna sprawa. Nigdzie nie obrażałem twojego śp ojca bo nie mam zwyczaju kpić z takich rzeczy. Po pierwsze nie wiedziałem, że nie żyje i z tego powodu ci głęboko współczuje (piszę teraz serio) a po drugie nie napisałem, że był w ormo tylko o tradycjach rodzinnych. Sam sobie dodałeś, że rzekomo chodziło o twojego tatę.

Jeśli używasz słów "cenzor", obrażasz religię katolicką i co chwilę straszysz mnie jakimś pozwem co podchodzi pod bezzasadne konfidenctwo to wnioski nasunęły mi się takie a nie inne. Gardzę ludźmi z poprzedniego systemu bo przez nich wycierpieli inni w tym, mój śp. dziadek. Do dzisiaj nie zostali rozliczeni i nie godzę się z tym. Większość z nich opływa w luksusy a ludzie którzy cierpieli będąc w opozycji pobierają głodowe renty. Nie mam do ciebie urazu ani nie żywię gniewu, wręcz przeciwnie pomodlę się za Ciebie. Tylko przestań mi już grozić, bo nawet świętego w ten sposób można wyprowadzić z równowagi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

portal współpracuje, jest za tym żeby cie ukarać

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

dziś złożyłem pozew

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

Przeciwko sobie? xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, dla takich wszechpolaków, każdy, kto ma inne zdanie to od razu komuch,
wypłukali wam mózgi i nie jesteście w stanie funkcjonować tam, gdzie jest wolność, różnica miedzy mną a tobą jest taka, ze ja jestem wolnym człowiekiem, a ty jesteś skrepowany.
kończę już ta dyskusje, bo to nie jest miejsce na takie sprawy

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

Zgłaszaj to sobie nawet to trybunału w Strasbourgu, może sam Timermans przybędzie ci z odsieczą :D

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

dla twojej informacji, pozew dotyczy obrazy mojego nieżyjącego ojca

ocenił(a) film na 7
brenner_haraldingo

wnioskuje o 10 tys grzywny na rzecz jednej z fundacji charytatywnych oraz przeprosiny na łamach gazety wyborczej

ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

Ale tylko nie na łamach gazety wyborczej, gdyż nikt nie weźmie tego na serio. :)

ocenił(a) film na 7
Bokciu

ty czytasz gońca niedzielnego, tam przeprosin nie będzie, nie twoja sprawa, cieciu pisowski

ocenił(a) film na 8
brenner_haraldingo

Gdzie ten pozew? Bo coś doczekać się nie mogę. Czyżby to tylko wymysł twojej chorej wyobraźni?

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

" psychol, komuch, co ma ojca ormowca", "niekumaty, co wysłowić się nie umie" "blender dingo bingo" itp, itd
co ci jeszcze do tej wypłukanej, prawicowej łepetyny przyjdzie?
bez odbioru

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Po takej dyskusji, musze ten film zobaczyć ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

Ale nie bądź chamem, bo w ten sposób potwierdzasz tylko swoją przynależność.

ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

Do dzisiaj nie usunął - no popatrz jakie zaniedbanie. Wiem, wymiar sprawiedliwości działa z opóźnieniem, a i sprawa na tyle ważka, że należy przyjrzeć się jej z odpowiednią rzetelnością.

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

Dobrze prawisz, ale najwidoczniej człek poniżej ma jakiś problem interpretacją Twojego wpisu, dopatrując się obrazy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

Zgodnie z lewicową nowomową, należy walczyć z wszelkimi przejawami nienawiści w sieci, a Twój wpis przejawia takowe zachowania i na dodatek jest obraźliwy. Nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić ten fakt administratorowi.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

to jest sprawa miedzy mną a dzidą_86 i się nie wtrącaj, ani nie komentuj, bo ci naubliżam i po co ci to

ocenił(a) film na 6
brenner_haraldingo

To szybko, bo możesz nie zdążyć...A propos - jak piszesz pod moim adresem, nie wykazuj tyle dyletanctwa z zakresu podstaw poprawnej pisowni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones