PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832200}
5,1 3 663
oceny
5,1 10 1 3663
3,4 8
ocen krytyków
Solid Gold
powrót do forum filmu Solid Gold

Pierwszy raz w historii polskiego kina reżyser sam cenzoruje własny film, aby przypodobać się PO tego nawet Bareja by nie wymyślił, ani nawet dział propagandy PRL-u.

ocenił(a) film na 4
michasia1213

Byłem na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Mówiono o tym w kuluarach, ale nie chciało mi się wierzyć. To bardzo niedobrze, że polityka determinuje to, co oglądamy na ekranie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michasia1213

Czytaj ze zrozumieniem to nie reżyser tylko tvp i nie po to żeby przypodobać się Po bo właśnie reżyser się na to nie zgodził

bigdady33

To ty nie czytasz ze zrozumieniem. Gdybyś dokładnie przyjrzał się tej sprawie to byś wiedział, że były naciski na reżysera ze strony otoczenia naczelnego rabina Polski Adasia Michnika (Szechtera) aby ten tak przemontował film by nie nawiązywał wprost do afery Amber Gold, z którą powiązani byli politycy PO z Pomorza. Dla mnie osobiście to była głupota, bo każdy kto chociaż trochę interesował się aferą Amber Gold oglądając ten film po przemontowaniu i tak od razu zauważy związki z tą aferą. Ale Pan Bromski się przestraszył i przemontował film, a TVP się wkurzyła, zablokowała wystawienie filmu na festiwalu i wycofała wsparcie finansowe. Moim zdaniem z jednej strony reżyser się zeszmacił w ten sposób, ale z drugiej strony imperium medialne Pana Szechtera mogło by nieźle zatruć życie Pana Bromskiego i być może zakończyć jego karierę reżyserską w niesławie poprzez różnego rodzaju kłamstwa i manipulacje. Dlatego jednoznacznie nie jestem w stanie ocenić zachowania reżysera. Nie wiem jak bym się zachowal będąc na jego miejscu.

skorpion1977

Biedny chory pissiorku

Robert800520

Dla twojej wiadomości biedny chory gamoniu: Nigdy nie głosowałem na PIS, jestem przeciwnikiem tej partii tak samo jak PO, SLD, PSL i innych tego typu dziwadeł. Wszyscy wrednie okłamują ten naród i wciskają ciemnotę takim gamoniom jak ty. Nie mam nic wspólnego z kościołem katolickim i należę do jego największych wrogów. Do swoich ocen na tym portalu podchodzę w sposób obiektywny. Tak więc daruj sobie takie kretyńskie epitety. Jeśli masz tak wąski horyzont myślenia, to jest to tylko i wyłącznie twój problem. Nie musisz się nim popisywać wobec innych.

skorpion1977

Nie denerwuj się tak to jasne że się trafią debile co obrażać umieją ale inteligencji ani dobrych manier nie nabyli

oleksiey2000

Albo internetowe trole umieszczające komentarze w internecie za pieniądze na zamówienie dla przeciwwagi. :-)

ocenił(a) film na 3
skorpion1977

pisiorki i płatne trolle przybrały ostatnio taką narracje że jak ich się przyciśnie to udają że nie sa za pisem... takie małe obłudniczki

vonBuBs

POsrańcy w natarciu :)

skorpion1977

Nigdy nie zrozumiem debili, którzy każdą krytykę PO od razu szufladkują jako pisiorstwo. Tak jakby poza POPiSem nie było absolutnie już nic na scenie politycznej. Strasznie ograniczeni ludzie.

Pawuloniasty

nie inaczej.

Pawuloniasty

dokładnie

Robert800520

Biedny, ograniczony pajacyku.

Robert800520

Robert800520 jest głupiutki. Nie bądź jak Robert...

michasia1213

To jest nawet zabawne, że w czasach władzy i wyczynów PiS, ktoś pisze o PRLu w odniesieniu do opozycji... :)
A ten film to został akurat przekopany przez reżysera ze względu na naciski TVP - która koniecznie chciała tam umieścić jak najwięcej ciosów w platformersów i domagała się żeby premiera była przed wyborami. To ekipa się zbuntowała, włącznie z aktorami - którzy nie chcieli robić spotu wyborczego pisowcom.
Jak się o czymś pisze,m to warto byłoby wiedzieć coś na temat.

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Sprawdź samodzielnie: film, którego pierwotnie producentem był TVP na okazaniu był w całości. Później , po naciskach, Bromski wycina część swojego filmu, aby obraz nie był antypeowski. I takiej ocenzurowanej wersji nie akceptuje TVP, nie chce wykastrowanego filmu za własne pieniądze, chyba to nie jest dziwne, prawda?
Film nie był nigdy planowany do wejścia do kin przed 11.10, jak pamiętam ( sprawdź). Czy miałby zatem jakikolwiek wpływ na wybory, które były 2 dni później???
Pomyśl chwilę : czy jakikolwiek producent płaci za film nie znając jego ostatecznego, uzgodnionego kształtu? Jak można zatem mówić, że TVP wywierało jakąś presję na reżysera o kształt filmu ?? To Bromski żądał od producenta, aby zgodził się płacić za pocięty towar, który był niezgodny z pierwotną umową. Co robi wtedy strona płacącą za uzgodnioną produkcję? Nie traci kasy na wybrakowany towar i wycofuje się z umowy. I tyle.. szkoda, że reżyser zmienia zdanie po produkcji i po okazaniu..
ktoś mu zapewne pomógł w "samodzielnej " decyzji...

ocenił(a) film na 1
Ce_Be

JA WIEM KTO POMOGL TO GURU Z CZERSKIEJ.A POZATYM ZBLIZAJIA SIE WYBORY NA PREZESA SFP BROMSKI NIE CHCE PRZEGRAC TYCH WYBOROW BOI SIE ZE SRODOWISKO GO NIE WYBIERZE NA PREZESA SFP I DLATEGO WYKASTROWAL SWOJ FILM A BY NIE OBRAZIC SALONU

Ce_Be

Jeśli próbujesz mi przedstawić obecną TVP jako przykład pluralizmu i uczciwości, która przepuści okazję na wywarcie presji w takim temacie, to zdecydowanie zabłądziłeś.
Poza tym mam gdzieś reputację platformy (nie głosuję na klerykałów, zresztą akurat przy obecnie rządzącej partii nie wygląda tak najgorzej), natomiast z pewnością prędzej uwierzę aktorom i ekipie filmowej, niż jakiejkolwiek instytucji, która wpadła w łapy kaczystom, w dodatku z kurskim jako zawiadowcą. To po prostu od wejścia wyklucza jakąkolwiek uczciwość. za długo się to środowisko poniewiera po scenie politycznej i stanowczo za długo rządzi, żeby się łudzić, że cokolwiek robią bezinteresownie.

michasia1213

To szmaty śmierdzące PiSuarem chciały odstrzelić ten film, bo pokazywał mafijne mechanizmy rządów Kurdupla.

ocenił(a) film na 3
mak65

Psychiatra już machnął na ciebie ręką czy jednak nadal próbuje cię leczyć?

Mariusz_Nieb

Pytasz o tego psychiatrę, który skierował cię do uśpienia?

ocenił(a) film na 3
mak65

Czyli machnął ręką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones