PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484600}

Spadaj, tato

That's My Boy
6,1 59 379
ocen
6,1 10 1 59379
3,6 8
ocen krytyków
Spadaj, tato
powrót do forum filmu Spadaj, tato

Co wy macie w głowach aby tak go tłumaczyć- totalna bzdura. Nie lepiej go przetłumaczyć po polsku??!!

ocenił(a) film na 6
Marek84

A jak go mają nazwać: ,,To mój chłopak", a na plakacie jest dwóch facetów? Każdy by pomyślał, że chodzi o jakiś film o pederastach. W angielskim wiadomo, że chodzi o syna, ale u nas to ma taki właśnie wydźwięk. Więc znacznie lepiej nazwać ,,Spadaj tato" i wiadomo, że to film o animozjach między ojcem i synem.
Myśl trochę, bo mi się już znudziło czytanie jojczeń wielkich językoznawców z gimnazjum, którzy nie potrafią zrozumieć, że z reguły kontekst tytułu jest nieprzetłumaczalny, albo może być mylący, więc lepiej go zmienić, niż sprawić, że ludzie go oleją z powodu głupiego tytułu.

Giuseppe_Baldini

'That's my boy' w języku polskim znaczy po prostu 'moja krew'. Tytuł zaproponowany przez dystrybutora jest odpowiedni, ponieważ nawiązuje do fabuły filmu, niemniej jednak 'moja krew' też brzmiałoby nieźle.

ocenił(a) film na 6
sybcia_89

Ja wiem, co to znaczy, ale ten tam wyżej pluje się wciąż o dosłowne tłumaczenia, co nie ma sensu. Moja krew też by niby mogło być, ale to z kolei u nas kojarzy się z dramatami wojennymi, a nie z komedią. Więc ja twierdzę, że ,,Spadaj tato" to strzał w dziesiątkę, bo każdy wie od razu, że to będzie komedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones