PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9683}

Spartakus

Spartacus
7,3 25 650
ocen
7,3 10 1 25650
6,8 15
ocen krytyków
Spartakus
powrót do forum filmu Spartakus

Jednym z nich jest Spartakus, do którego powracam, kiedy tylko leci w tv, za każdym razem
budzie emocje, które ciężko znalezć w dzisiejszych produkcjach, myśle że za 50 lat czy
nawet 100, gdy ludzie zadadzą sobie "trud", żeby obejrzeć ten film będą mieli podobne
odczucia.

kamill1988

Rocznik '86 popiera Twoje zdanie calkowicie ;) Pozdro!

ocenił(a) film na 9
MrBaggins

Również popieram!

ocenił(a) film na 8
kamill1988

Zgadzam się dobry film,tylko momentami trochę nudny...

użytkownik usunięty
simon3333

Opowiada o wartościach które są cały czas aktualne.

ocenił(a) film na 9

Tak!

ocenił(a) film na 8
kamill1988

Dokładnie. Klasa sama w sobie. Tyle w nim treści, barw, intryg, życia... wspaniałe charaktery i wspaniałe dialogi. Uwielbiam ten urok kina lat 60.

ocenił(a) film na 9
Lucas207

Popieram!

res7777

Dołączam, bo to naprawdę film, który można zaliczyć do klasyki gatunku

ocenił(a) film na 9
kamill1988

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 9
kamill1988

Wtedy w Hollywood powstawały niesamowite filmy kostiumowe! Miały jakiś niepowtarzany urok, dzięki czemu do dziś fajnie się je ogląda

ocenił(a) film na 7
kamill1988

Ja odpowiem szczerze (wczoraj znów obejrzałem Spartakusa): film dla mnie zestarzał się, jeśli skupić się na Spartakusie, kreowanym przez Kirka D., aktora z innej epoki. Ta szlachetność, patos, związek idealny, serce na dłoni i powszechna dobroć, prawie socrealizm w demokratycznym wydaniu, jest dla mnie zbyt ciężkostrawna.
Natomiast ciekawiej robi się nagle, gdy pojawiają się Anglicy (Ustinov, Lawrence, Luaghton), rzecz przenosi się do Rzymu i politycznej gry o władzę. Świetne jest, że Kubrick na jednej szali ukazał walkę o wolność bezwzględną, podstawową (niewolnicy), a drugim - kres rzymskiej demokracji, wolności obywatelskiej, która zostaje oddana dobrowolnie (Krassusowi).
Ten drugi wątek to dla prawdziwy Kubrick, ten pierwszy - jakiś amerykański film bohaterski, który nijak się ma do Barry Lyndona, Lśnienia czy nawet wczesnej Lolity. (zresztą kiedyś, za studenckich lat, wszyscy się dziwili:ten Spartakus to jest naprawdę, k...a, Kubrick?)

ocenił(a) film na 8
ravQ

Kirk Douglas - aktor z innej epoki. Tak, tej lepszej niż obecnie. To był świetny, charyzmatyczny aktor. Nie ma tu nad czym dywagować.

kamill1988

Obejrzałam po 'Gladiatorze' i tym bardziej byłam zachwycona. To wspaniały film, ale i świetnie skadrowany. Inna perspektywa prowadzenia kamery, na co innego kino zwracało uwagę. No i ta obsada. Popłakałam się na koniec.

renax33

Fajnie, że ktoś zwrócił uwagę także na te kwestie!

kamill1988

"powracam, kiedy tylko leci w tv" Z całym szacunkiem, postaraj się nie oglądać w telewizji (gdzie nadają z nieusuwalnym polskim lektorem). Jeśli tylko masz możliwość, oglądaj z płytki, w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami. I najlepiej z projektora. A jeśli już wchodzi w grę wyłącznie ekran telewizora, to oby to był taki trochę większy ekran . . . Dla filmów takich jak "Spartakus" - wielkość obrazu ma znaczenie.

ocenił(a) film na 10
ZespolyFilmoweSA

Dzięki, na projektorze jeszcze Spartakusa nie odpalałem, ale chyba nie mam wyjścia, pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones