PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789869}

Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Far From Home
7,3 112 299
ocen
7,3 10 1 112299
7,1 33
oceny krytyków
Spider Man: Daleko od domu
powrót do forum filmu Spider-Man: Daleko od domu

Wg mnie zrobili z Petera Parkera mega c**ę... Wiadomo że komiksowy Parker był nieogarnietym życiowo nastolatkiem ale trochę już przesadzają... Do tego ten super inteligentny hiper mega kostium 'marvelowski' naszpikowany elektroniką...

ocenił(a) film na 7
kaoendei

To prawda, kicz dla dzieciaków. Chociaż dobrze zrobiony.
Mi się podobała seria rozpoczętam w 2012 "The Amazing Spider-Man". Była najbliższa serialowi z lat 90, na którym się wychowałem. Trochę nieudaczny, inteligentny, i przede wszystkim dowcipny kujonik. Szkoda, że pewnie pogrzebią serię, bo ktoś wpadł na pomysł, żeby spider-man wyszedł ponownie, tym razem z avengersów, bo się sprzeda lepiej.

urbi29

Seria juz The Amazing Spiderman" juz przepadła bo Sony oddało prawa do pająka Marvelowi. Marvel mógł pójść najprostszą drogą i kontynuować 2 pierwsze części, były też przesłanki by zaangażować Garfilda ponownie w rolę Parkera. Niestety poszli drogą trudniejsza i po prostu polegli. Nowy pająk to komercyjny film dla młodzieży który nie zasługuje by położyć go na półce obok trylogii Kapitana czy nawet Ironmana.

ocenił(a) film na 7
_Dziki_

hmm wiesz, u nastolatków na półce pewnie będzie stał ;)

_Dziki_

Jedna rzecz różni poprzedniego pająka od pająka Marvelowego. Ten drugi zarabia.

ocenił(a) film na 9
_Dziki_

Komiksy Spider-mana zawsze były dla młodzieży

ocenił(a) film na 9
urbi29

Dla dzieciaków? Patrz, ja ciągle czytam komiksy ze Spider-Manem a mam 30 lat :)

Himiteshu

to wyciag z tego wnioski..tylko sie nie przeraź ;)

ocenił(a) film na 9
maxterek

Co to znaczy wyciąg?

Himiteshu

roznych znaczen tego słowa jest co najmniej kilka, to ze jak dotad nigdy o takowym nie słyszales to kolejny powod zeby przestac sie wyciagac sie na łozku z komiksem w reku a poszukac i wyciagnac te zapewne pochowane "na kiedys tam" - bardziej ambitne książki :)

ocenił(a) film na 9
maxterek

Zdajesz sobie sprawę, że poprawna forma to wyciągnij, prawda?

kaoendei

Marvel ostatnio kieruję swoje filmy do pewnych grup widzów, deadpool był dla 18+, to spidermana wypuścili dla przedszkolaków.

uglyboy

Tylko, że te dwa filmy robiły zupełnie inne studia filmowe. Prawa do Deadpoola miał 20th Century Fox, a do Spider-mana Sony, które wypożyczyło go do MCU należącego do Disneya. Do Foxa należą też X-men, dlatego do tej pory nie mieliśmy mutantów w świecie MCU, bo w komiksach te postacie występowały często razem. Teraz Disney ma przejąć Foxa, a umowa z Sony, na kolejne filmy o pająku, najprawdopodobniej zostanie przedłużona.

ocenił(a) film na 9
uglyboy

Deadpoola nie zrobiło Marvel Studios

kaoendei

I jeszcze ta czarna MJ.

ocenił(a) film na 5
Witcher

Ciekawe co by się stało jak by Miles'a Morales'a zagrał biały aktor... antifa pewnie wysadziła by Hollywood a media jak CNN nie wiedziałyby czy okrzyknąć ich terrorystami czy bohateramii, trudno było by im wybrać co bardziej pasuje do narracji. Pewnie zwalili by winę na ruskie boty XD

ocenił(a) film na 9
Witcher

Fajna jest

kaoendei

Z kostiumem chodziło głównie o to, żeby pokazać, że Spider-man, go tak naprawdę nie potrzebuje, przecież to jest chyba oczywiste. Mamy scenę, gdy Peter leży przygnieciony gruzami i wtedy zrozumiał, że tak naprawdę Spider-man to on, a nie jakiś kostium. Na samym końcu też nie chce stroju od Starka (który i tak mu go wysyła).

ocenił(a) film na 9
uebzon

Im trzeba wszystko tłumaczyć...

kaoendei

dokładnie, oglądałem dwa razy. za pierwszym razem 5, za drugim również. Tom Holland kiepski aktor, a gdy zobaczę go jako Drake z Uncharted to umrę.

ocenił(a) film na 9
mee_how333

Kiepski aktor bo?

ocenił(a) film na 9
kaoendei

To jest idealny Spider-Man

ocenił(a) film na 7
kaoendei

Nie jestem aż takim fanem komiksów, ale swoje odczucia mogę wyrazić. Spidera lubiłem od zawsze. 17 lat temu po dwóch seansach Raimiego na pamięć znałem każdy dialog. 2 też była OK choć wiadomo, że w kinie mrocznych historii nie ujrzymy. 3... Ekhm.. Opinię mam jak większość. Seria Webba 1. mnie nie porwała. 2 za dużo za szybko chcieli, zresztą większości z trailerów scen nie było. Homecoming od razu mi się nie spodobał, obejrzałem przez szacunek do MCU. I czy to tylko moja opinia, czy w Civili War kostium Spidera a zwłaszcza niebieska część wygląda lepiej? Już od Homecoming nie dość że blady niebieski jak piżama to jeszcze pająk na plecach jak nic odstaje.. Stark takiej fuszerki nie robi. Apropos Tonyego. Moim zdaniem za mało pokazali tej ich relacji uczeń/mentor. Widać, że się dogadują, video z planu też to potwierdza, ale za mało tego było.Teraz Far from Home. Ma kończyć fazę 3. Elementals jako wrogowie średnio. Mysterio może i będzie ciekawy. Keaton wraca, ktoś wspominał o Kameleonie. Z ciekawości pójdę, ale bez szału. Spider idealny to wg mnie animacja z lat 90tych. Niezła kreska i muzyka, ciekawe historie i humor ale na poziomie a nie ala Scooby Doo albo łamanie 4 ściany. No i świetny dubbing. Serię Mega SM widziałem kilka odcinków. Dubbing i humor jest, ale mniej to poważne od wersji z lat 90tych, a bazuje na serii Ultimate, która znowu chyba aż tak dziecinna nie jest. Pozdrawiam.

Tomeo87

Jestem chyba jedną z niewielu osób, która nie psioczy na Amazing Spider-Man. Przede wszystkim Amazing przywróciło Spider-Manowi wyrzutnie sieci, rozpoczęło się wątekiem Gwen Stacy, pierwszym przeciwnikiem był nie Goblin ale jaszczurka. Czyli całkowicie złamało standard dotychczasowych ekranizacji / animacji.Ponadto pierwszy Amazing miał najlepszy IMO kostium. I klimat, doroślejszy od klimatu Pająka od MCU a już na pewno od szajsu od raimiego. Amazing mogłoby z takim mroczniejszym klimatem spokojnie pójść w kierunku Sagi Klonów z lat 90. Drugi Amazing może trochę słabszy ale - miało fantastyczny pomysł na Goblina. Homecoming już tak nie cieszyło, a zwiastuny far from home wyglądają... Nieciekawie?

ocenił(a) film na 7
Jasir_Karim

Jak mówię 1 Webba mnie nie porwała. Wiem, że jaszczur pierwszy jak w komiksach, Gwen nie MJ jak w komiksach itp.I w 2014 krytycy jak i ja zachwycali się chemią między Garfieldem a Stone na planie (notabene chwilę parą byli). TASM2 dla mnie był za szybki, w sensie postacie potraktowane zbyt pobieżnie (Elektro no comment), ale fakt mroczniejszy od Raimiego. I nie mam nic do Hollanda,ale lepiej kostiumowo, nastrojem itp do MCU by pasował choćby SM Webba. Saga Klonów coś się orientuje ale wątpliwe że w kinach uświadczymy. Tu poszli bardziej w humor i o zgrozo zaskoczyło. Z tego co wiem Holland ma kontrakt chyba na jeszcze 1 film albo Far from Home jest ostatnim. Niemniej wątpię, że tak chętnie odejdą od koncepcji która się sprawdza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones