PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690114}

Spongebob: Na suchym lądzie

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
5,8 12 065
ocen
5,8 10 1 12065
7,7 3
oceny krytyków
Spongebob: Na suchym lądzie
powrót do forum filmu Spongebob: Na suchym lądzie

Ciekawostka

ocenił(a) film na 4

A nawet kilka. W filmie mamy nawiązanie do filmu/serii "Mad Max" (a być może nawet do gry, choć to mało prawdopodobne, bo premiera gry była znacznie później aniżeli film) gdy wszyscy szaleją. Drugie nawiązanie jest do pierwszego filmu "Planeta Małp" gdy Kanciastoporty znajdują Patryka w przyszłości. Trzecie nawiązanie, jest wtedy gdy spotykają Delfina, jest to ewidentne nawiązanie do filmy/książki "autostopem po Galaktyce". Ostatnie jakie udało mi się wypatrzyć to nawiązanie do kanału na youtube: "Epic Battle Rap of History". Nawiązania fajne i śmieszne. Niestety to jedyne cztery fajne momenty w których film/bajka mi się podobała. Dlatego ocena jest jaka jest. Nie polecam.

ocenił(a) film na 7
AKlR4

Zgadzam się z Tobą. Sam motyw postapokalipsy i gumowe czy lateksowe stroje przywodzą na myśl Mad Maxa. Ja bym do tego dodał jeszcze smaczek z delfinem i trójkąt z którego ogląda Wszechświat jest świadomym albo nieświadomym nawiązaniem twórców do albumu Dark SIde of The Moon Pink Floyd. Miałem z tego niezły ubaw jak to zobaczyłem. Drugi to finałowa walka a la superbohaterowie z komiksów. Pierwsza myśl to ewidentne nabijanie się z Avengers i X-Men (Patryk jako Magneto, Pan Krab jako Iron Man, Plankton jako Hulk, Spongebob jako CapAm w sensie motywu o uczciwości i tym podobnym). Wogóle film mega zabawny i pokręcony jak sam serial. Co do ERBoH to jak najbardziej jest nawiązanie a nawet dwa. Finałowa piosenka i dwójka klientów knajpki na których jest kamera to nicepeter i epicLLOYD. Ukłon w ich stronę i to taki mega że zgodzili się wystąpić ale znając ich poczucie humoru to też mieli ubaw z tego i to pewnie nieziemski.

ocenił(a) film na 4
AKlR4

Ja znalazłem jeszcze lekką aluzję do Lśnienia Kubicka,a mianowicie kiedy Plankton jest w mózgu Spongeboba.Można tam ujrzeć dwie takie same postacie,trzymające się za ręce i mówiące ''creepy głosem'' by Plankton się z nimi pobawił co odrazu przychodzą na myśl Bliźniaczki Grady :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones