PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9750}

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Star Trek III: The Search for Spock
6,8 7 255
ocen
6,8 10 1 7255
Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka
powrót do forum filmu Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Spadek formy

ocenił(a) film na 6

O ile pierwsze dwie części ST były całkiem dobre to w trzeciej już da się zauważyć więcej wad i lekką zadyszkę i niedopracowany scenariusz.
Wkurzyło mnie że pominięto wątek z poprzedniej części dotyczący Dr Carol Marcus -przecież to matka Davida miała zajmować się planeta Genesis? Zamieniono również aktorkę wcielającą się w Savik.
Po cichu liczyłem że wątek i relację ojciec syn będą w tej części bardziej rozbudowane, jednak nic takiego nie ma miejsca dlatego śmierci syna Kirka nie robi wrażenia, postać Savik w zasadzie też zostaje ograniczona do minimum.
Na plus można za to wpisać pana Klingona w którego brawurowo wcielił się Llyod.

O ile sama historia jest ciekawa to pobieżne potraktowanie postaci drugoplanowych oraz przemilczenie niektórych wątków jest dużym błędem.

ocenił(a) film na 7
Cziken

Relacje bohaterów nie są rozbudowane bo ogólnie pełnometrażowe Star Treki są nastawione na wartką akcję i efekty, które w sumie z uwagi na niewielki budżet i ograniczone możliwości techniczne z tamtych czasów  nie wypadają najlepiej (po kilkudziesięciu latach od premiery)
Tak więc 7/10 to górna granica.
Tak właściwie jak oglądam w 2021 po kolei wszystkie części serii to jak na razie najbardziej spodobała mi się cz. IV (bo czuję wielki sentyment do tematyki podróży w czasie) oraz VII czyli gdy pojawiają się postacie z Next Generations

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones