PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31333}

Star Trek IV: Powrót na Ziemię

Star Trek IV: The Voyage Home
6,9 7 354
oceny
6,9 10 1 7354
Star Trek IV: Powrót na Ziemię
powrót do forum filmu Star Trek IV: Powrót na Ziemię

Powinno się klasyfikować nie jako przygodowy sci-fi tylko komedia sci-fi.

ocenił(a) film na 8
Bilet95

Absolutnie się zgadzam!
Dla mnie najlepsza ze wszystkich kinowych Star Treków.

ocenił(a) film na 6
Nikodem123

Nie zgadzam się zupełnie, jak dla mnie przeciętna komedia, najsłabsza ze "starych" Star Trekow. Motyw z niewidzialnością Enterprise'a pozostawionego w jakimś parku ? gdzie każdy turysta mógł na niego się nadziać był nieśmieszną parodią całej serii. Do tego Chekov zachowywał się jak niespełna rozumu idota. :-p

natan_

Tam nie było Enterprise'a.

ocenił(a) film na 6
Bilet95

Fakt, przejęzyczenie. To był klingoński okręt.

natan_

Ja do tego filmu podszedłem jak do lekkiej parodyjki, bo jakbym potraktował go pardziej poważni wystawiłbym znacznie niższą ocenę.

natan_

Jeden odcinek oryginalnej serii też był w takich realiach i był podobnie zrobiony jak film.

ocenił(a) film na 6
Bilet95

Ja z kolei chyba na zbyt poważnie podszedłem do "Powrotu na ziemię" :)
W kilku innych produkcjach nie związanych z Star Trek często eksperymentuje się z lżejszą formą, przykład stare odcinki z serii Z archiwum X, nie podam jednak dokładnie odcinków bo nie pamiętam. Bardzo fajnie się to oglądało.

natan_

Nie tylko stare seriale, w takim NCIS (jedne z pierwszych) też były takie łagodniejsze dochodzenia. Nie to co teraz, że każde dochodzenie jest jakieś "szczególnie ważne".

ocenił(a) film na 6
Bilet95

Mhm, spoko, chociaż NCIS to nie jest serial z mojej bajki. :)

ocenił(a) film na 8
Bilet95

Komedia-przygodowy-sci-fi pasowałoby bardziej, bo to wciąż film przygodowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones