PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788711}
5,7 2 655
ocen
5,7 10 1 2655
Step Sisters
powrót do forum filmu Step Sisters

Opis filmu

ocenił(a) film na 3

Obejrzałem tę produkcję Netflixa i szczerze to żałuje straconego czasu. O ile fabuła jest w porządku tak to w filmie są pewnie wydarzenia, które przedstawiają Afroamerykanów w super świetle, a białe postacie są wręcz komiczne, niezdarne itp. Nie mam problemów z oglądaniem filmów, gdzie antagonista/protagonista jest czarnego koloru skóry, bo takiego Luke Cage bardzo lubię. Tutaj przesadzili z przedstawieniem tej rasy jako najlepszej. Przykłady:

- Ugrupowanie czarnoskórych dziewczyn wraz z bohaterką, które stepują. OK, ale niech nie powtarzają co minutę, że to taniec ich przodków z Afryki.
- Przyjaciółka bohaterki to biała, brzydka i tępa laska, która jest wkurzająca swoim zachowaniem dla odbiorcy.
- Największy burdel z ugrupowań w szkole tworzą oczywiście białe dziewczyny. Bo tylko one cały czas imprezują. Same tępe laski. UWAGA, jest wśród nich jedna Afroamerykanka, ale ma gdzieś "swoje korzenie" po rozmowie z bohaterką. My byśmy nazwali ją jako tą normalną.
- Oczywiście dziewczyny nie umieją tańczyć, a jak już to pokazują taniec erotyczny.
- Dziewczyny też nie potrafią zbierać kasy, bo wydają i ciągną od ojca jednej z nich. Nie to co czarnoskóre dziewczyny, które same muszą wywalczyć pomagając przy tym ludziom i ble ble dalej.
- Chłopak bohaterki uczy się tradycji i zwyczajów Afryki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
- Wątek miłosny bohaterki jest taki, że na końcu z białym zostali z przyjaciółmi, a wzięła sobie czarnoskórego.
- Dziekan to biały homoseksualista.
- Białe dziewczyny uczyły się stepowania i wyjechały na zawody. Tego uczyła ich bohaterka i robiła to, aby "wyprostować dziewczyny". Za to dostanie rekomendacje od dziekana na Harvard. Imprezę wygrała grupa czarnoskórych dziewczyn z ugrupowania bohaterki. Przedstawiciel konkursu wyjawia jednej z nich, że specjalnie namieszał w punktacji, aby białe nie wygrały. Nagle u przedstawicielki czarnoskórej włączył się tryb ALTRUIZM ON, gdzie wyjawia prawdę przed publicznością i dzielą się główna wygraną 100 tyś. baksów.

ocenił(a) film na 6
lukan2460

komedia ta nie przedstawia ani wszystkich bialych dziewczyn na swiecie, ani wszystkich czarnych, pokazuje tylko 2 bractwa do ktorego nalezy po kilka dziewczyn, ktore cos tam laczy, biale dziewczyny sa ladne i lubia imprezowac, a czarne lubia swoja czarna kulture, wiec sie z tym obnoszą, i tyle, czy jest to absolutnie niemozliwe? oczywiscie ze nie, taka sytuacja mogla jak najbardziej zaistniec i mozliwe nawet, ze tworcy sie inspirowali prawdziwymi dziewczynami
99% calej twojej argumentacji wynika albo z jakichs kompleksow, albo z dosyc duzego rasismu

ocenił(a) film na 3
uncut

Jakbym był rasistą to każdy film gdzie bohaterem jest człowiek o innej barwie skóry niż białej dawałbym ocenę 1. A napisałem wyraźnie, gdzie z tym problemów nie mam. Poza tym wyjaśnij o jakie kompleksy może chodzić, bo sam nie wiem no i jak dokonałeś "pomiaru rasizmu" nazywając go "dużym".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones