PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 61 077
ocen
6,7 10 1 61077
6,8 27
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Film widziałem kilkanaście dni temu, a po jego obejrzeniu pojawiła się pewna potrzeba.
Potrzebę tę próbowałem tłumić, próbowałem zapomnieć o tym, co ją wzbudziło (bo nie lubię się udzielać w dyskusjach), lecz na próżno.
Pozwólcie więc, że sobie ulżę. Otóż tak przepięknie ubranej dziewczyny jak India dawno nie
widziałem. Patrzyło się na nią z prawdziwą duchową rozkoszą, bo po prostu biła z niej
dziewczęcość (czy też młoda kobiecość) przez to, że ubierała się ze smakiem, skromnością i
zgodnie ze swoją płciowością. Żadnych spodni, same spódnice, a do tego sięgające do kolan
albo poza kolano. Może ja jestem starodawny, ale wolę skromność od wulgarności.
Skromność jest kobieca, wulgarność dalece nie. Idźmy dalej - te jej sweterki w połączeniu z
koszulą wszystko zakrywające, a tak ładnie rozciągające się na podkreślanych tym samym
biodrach. A wszystko to świetnie dobrane kolorystycznie i w kolorach raczej stonowanych.
Dziewczyny, proszę, wyrzućcie obcisłe miniówki i zakładajcie dłuższe spódnice np. w kratę.
Jesteście zbyt wspaniałe, by grać na naszych najniższych instynktach - rozbudzajcie w nas
poczucie estetyki, sprawiając, że będziemy na was patrzeć jak na dzieło sztuki, a nie jak na
obiekt seksualny.

ocenił(a) film na 5
Agatts

Kino klasy b, idealne do puszczania w tv4

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kij_z_tym

Zabawne. Komentarz na poziomie troglodyty.

ocenił(a) film na 8
LunaExoriens

Cudownie, że mężczyzna potrafi w taki sposób zwrócić uwagę na strój bohaterki. Ja również nie pogardziłabym zwiększoną ilością kobiet w dłuższych, zwiewnych spódnicach na ulicy :)

ocenił(a) film na 8
LunaExoriens

Tak mnie zdenerwowała Twoja wypowiedź, że aż pojawiła się we mnie pewna potrzeba. Tę potrzebę próbowałem tłumić, lecz na próżno. Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Twoim największym problemem jest to, że strasznie generalizujesz. Kobiety nie ubierają się dla Ciebie, dla mnie, ani dla żadnego mężczyzny, ubierają się dla siebie, tym wyrażają swoje poglądy, podkreślają osobowość, czy po prostu swoje atuty. Twój komentarz jest tak przesiąknięty seksizmem, że aż boli.

Bardzo boli mnie również (jako mężczyznę) to, w jaki sposób mnie spłycasz: "Jesteście zbyt wspaniałe, by grać na naszych najniższych instynktach - rozbudzajcie w nas poczucie estetyki, sprawiając, że będziemy na was patrzeć jak na dzieło sztuki, a nie jak na obiekt seksualny." Jakim prawem generalizujesz sugerując, że np. ja patrzę na kobietę jak na obiekt seksualny w momencie, gdy ta tylko założy spódniczkę mini (szczerzę liczę autorze, że odpowiesz na to pytanie)?

Co do kobiecości, Merlin Monroe, Audrey Hupburn, Michele Pfeiffer, czy księżna Diana były uważane za ikony kobiecości przez wielu mężczyzn i kobiet, w czasach, gdy standardy były zupełnie inne. Chodziły one jednak w jeansach, spódniczkach przed kolana. Czy takie ikony również "grały na Twoich najniższych instynktach"?

ocenił(a) film na 8
Caffein

Dziękuję za ten komentarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones