PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806077}

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3
7,8 56 394
oceny
7,8 10 1 56394
7,5 38
ocen krytyków
Strażnicy Galaktyki: Volume 3
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki: Volume 3

i jestem wstrząśnięty... wcześniej przypomniałem sobie dwie pierwsze części strażników i trójka jest dla mnie filmem, do którego nigdy nie będę wracał, PG13? Serio? Rozumiem przesłanie, to jest piękne, sprzeciw przeciwko manipulacji genetycznej wobec zwierząt i ludzi, ale film jako film to koszmar, sceny niczym wyciągnięte z horroru ze zwierzętami z poucinanymi kończynami, po prostu za dużo tych chorych wspomnień, sam główny zły to chyba największy psychol w historii marvela "wyciągnijcie mu mózg a resztę wrzućcie do pieca", do tego na koniec jesteśmy raczeni sceną gdzie facet zostaje ściągnięta sztuczna twarz i oczywiście kamera musi pokazywać zbliżenia i przemowy faceta z twarzą obdartą ze skóry, mój główny zarzut polega na tym że to nie jest film dla 13-latków, to jest kino traumatyczne, które odciska swoje piętno, ten film powinien mieć status R a nie 13. Pomijając już przekaz sama fabuła jest niestety najsłabsza z całej serii, ratowanie rocketa nagle wymaga specjalnej procedury tak jakby nigdy wczesniej nie oberwał, świetna scena walki w korytarzu po której mamy zbyt ostre cięcie montażowe, Warlock traci matkę i spodzewamy się że to on dokona zemsty na wielkim ewoluturze, scena z gamorą na ustępie, wyobraziłem sobie Thanosa w infinty war jak siedzi na klopie a tu nadciąga jakaś armia, miasto bioniczne, po prostu chora estetyka, wystarczyła by jedna scena z klatkami na połowa filmu, dzisiaj idę zapić ten film bo nie tego się spodziewałem

voltaire78

Zgadzam się. Kolejny już film gniot od Marvela.

Nie oglądałem zbyt uważnie, trochę przewijałem i mam pytanie - dlaczego zły murzyn miał przyklejoną twarz ?

ocenił(a) film na 4
Marcin5800

Rockett go kiedyś załatwił, więc żeby nie był bardzo brzydki to miał ładną maskę na twarzy (ale reszta już cybernetycznie bo to ma sens)

ocenił(a) film na 7
voltaire78

Już kiedyś, gdzieś to pisałem i napiszę to jeszcze raz. 16+ dostają filmy typu "Taksówkarz", a nie filmy Marvela.

ocenił(a) film na 9
voltaire78

Nie znasz się

ocenił(a) film na 9
voltaire78

Właśnie taki miał być efekt. Nie wszyscy bohaterowie marvela mają życiorysy nadające się na pegi 12 a historia partii 89 zapada w pamięć jak cholera.

ocenił(a) film na 7
voltaire78

Serio oceniłeś film na 1 bo nie dostałeś takiej komedii jak w vol 1 i vol2 i że forma filmu była nieco mniej dla dzieci i bardziej mroczna? Bo ja też mam sporo temu filmowi do zarzucenia ale na pewno nie to :D

voltaire78

Kategoria R zarezerwowana jest dla takich filmów jak Nieodwracalne, Nagłe zdarzenie czy Martyrs gdzie znajdziemy sceny brutalnych zabójstw czy scen gwałtów a nie dla familijnego kina bohaterskiego gdzie mamy schemat piosenka, głupawy żarcik, akcja i nie wyobrażam sobie aby komputerowe niepełnosprawne zwierzątka wzbudzały dyskomfort u 13 latków. Jeśli jest inaczej to jesteśmy świadkami efektu przewrażliwienia widzów w obecnym kinie gdzie film it czy m3gan jest strasznym horrorem. Film nie zasługuje na ocenę 1 w mojej opinii jednak jak widzę 10/10 to ciarki mnie przechodzą. W zasadzie większość osób już się przyzwyczaiła ze nieważne czy film marvela będzie mial ciekawa fabułę , czy będzie miał sensowny scenariusz, czy będzie dobrym filmem i tak dostanie ocenę powyżej 8.0 a każdy recenzent da mu 9 lub 10. Nawet jak reżyserem zostanie Patryk Vega gwarantowane są miliony i szansa na Oscary

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones