PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594357}

Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy
7,5 251 409
ocen
7,5 10 1 251409
6,9 45
ocen krytyków
Strażnicy Galaktyki
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki

Pytanie, czy dubbing w tym filmie jest tradycyjnie zje***y czy może tym razem postarali się nasi niedołężni i obwiniający
wszystkich w koło tylko nie siebie aktorzyny z pod budki z piwem mający ego gdzieś na wysokości gwiazd? :)

Wojtek_Farrmer

Powiem Tobie, że jest zje***y i to na tyle, że się nie da go oglądać bez lektora bądź napisów (ja preferuję lektor, bo czytając nie wiem co się dzieje w filmie ;)) ).

blejd_filmweb

Jest już lektor do tego filmu ?

blejd_filmweb

Nie rozumiem. Przeciez napisy "czyta sie" tylko przez kilka pierwszych minut. Pozniej juz mozg sam rejestruje sens tego co napisane i w najmniejszym stopniu nie przyszkadza to w ogladaniu filmu. To juz bardziej przeszkadza lektor!

Wojtek_Farrmer

tradycyjnie zje***y

Wojtek_Farrmer

Jako dubbing ujdzie, ale niestety głos szopa został zwalony permanentnie. Rocket miał kozacki głos Bradleya Coopera, w naszej Polskiej wersji dostał głos kastrata-prawiczka:
https://www.youtube.com/watch?v=JdFLbIl6Pb8

Ten brodaty. Katastrofa dubbingowa stulecia.

ocenił(a) film na 9
gortat

a moim zdaniem głos Jacka Braciaka właśnie pasuje do Rocket Raccoona. Mi właśnie kojarzy się przez to jako taki cwaniaczek

ocenił(a) film na 8
Wojtek_Farrmer

Dubbing jest zj..ny ale to nie wszystko... Dialogi też zostały zmienione na tyle że oglądając ten film po raz drugi, nie wiedziałem o co chodzi...

Wojtek_Farrmer

najlepiej będzie jak sam sobie sprawdzisz. Na cda jest wersja z dubbingiem i sobie sprawdź najlepiej minimum 10-15 minut gdzieś od 20 minuty filmu. Nie lubię dubbingowanych filmów (wyjątkiem są trzy: But Manitu, Zemsta Świrów, Asterix i Kleopatra) a zwłaszcza że PL nie umie dubbingować filmów jak należy ( brak odpowiedniego doboru głosu czy dostosowania emocji do panującej sceny)

A co do filmu oryginału nie oglądałam dlatego dubbing nie oceniam tak brutalnie jak osoby wyżej, choć pamiętając co zrobili z Avengers pewnie coś racji mają.

Wojtek_Farrmer

Powiem tak. Ja oglądałem z dubbingiem ze względu na dzieciaki. Tragedii nie ma, ale jak tylko dla ciebie chcesz to lepiej wybierz napisy.

ocenił(a) film na 8
hantos

Niestety tragedia jest :( dubbing nie jest dosłowny np. op angielsku mówi 89 a nasi tłumacze od dubbingu mówią 39 takich przykładów jest miliony w tym filmie. my oglądaliśmy z napisami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones