PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9802}
6,5 472
oceny
6,5 10 1 472
Stracona noc
powrót do forum filmu Stracona noc

W dzieciństwie i młodości byłem namiętnym telemaniakiem. Często korzystając z nieuwagi rodziców oglądałem filmy przeznaczone dla tzw. "widzów dorosłych". Pamiętam, że oglądałem "Straconą noc" i wstrząsnął mną widok nagiego Łukaszewicza paradującego z pełnym erectio. W wersji krążącej w internecie nie ma takiej sceny. Nie chodzi mi o epatowanie sensacją a jedynie o zagadnienie ingerencji cenzury w czasach PRLu, która prawdopodobnie ze względu na sławę Iwaszkiewicza zezwoliła na nakęcenie takich scen i emisję w publicznej telewizji. Czy ktoś może potwierdzić, czy zachowała się pełna wersja tego filmu?

ocenił(a) film na 7
topfame

A moze pomyilo ci sie z Dziejami grzechu Borowczyka?

prg197

Nie dam głowy... W tamtym czasie często przeprowadzałem się z rodzicami. Miałem wrażenie, że emisja miała miejsce ok. 1971-1973. Teraz sprawdzając czas powstania obu filmów widzę daty 74 (Stracona noc) i 75 (Dzieje grzechu). W 1974 mieszkałem już w innej części Polski i skojarzenia z tamtego czasu z telewizją to Czterdziestolatek i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN. Po za tym film kinowy nie mógł być emitowany przez telewizję zbyt szybko od kinowej premiery. Stracona noc była nagrywana dla tv, więc jeżeli już, to musiał być ten film.
Dawno nie widziałem Dziejów grzechu. Jeżeli jest tam opisana przeze mnie scena, to sprawa jest prosta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones