PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874373}

Straszne historie

Nightbooks
5,2 2 039
ocen
5,2 10 1 2039
Straszne historie
powrót do forum filmu Straszne historie

Nie pojmuje co tu robi Ritter.

Annash

Mnie dziwi fakt że producentem filmu jest Sam Raimi.

boss1991

I to widać, przecież wiedźma z końcówki to mogłaby się pojawić w Evil Dead.

Annash

Co najmniej jakby Ritter była gwiazdą jakiegokolwiek formatu i gwarantującą poziom produkcji :D

ocenił(a) film na 3
Geohound

Nie gwarantaju :) ale powiedzmy że to umiarkowanie znana aktorka, a ten film przypomina tandetne telewizyjne produkcje sprzed 20 lat, nie spodziewałam się jej tam zobaczyć. Chyba się zagubiła ;).

Annash

A ja nie pojmuje dlaczego oceniasz na 3 horror dla dzieci.
To bardzo dobry film jako pierwszy straszak dla najmłodszych.

ocenił(a) film na 3
Ewa_Ocwieja

Uwaga spoiler na końcu!!
Bo to promowany film netflixa, który jest na 10 razy gorszym poziomie niż 1 odcinek serialu o podobnej tematyce oglądany przeze mnie lata temu, bo to bardzo zły film, fatalnie zrealizowany, tandetny do bólu, bycie filmem dla dzieci nie zwalnia z niczego. Nawiasem mówiąc ten film nie sprawdza się nawet jako film dla dzieci. Jakby mi ktoś w wieku 7 lat pokazał sceny wstawania z trumny starej wiedźmy, pogoń za dzieciakami czy wciskanie jej do pieca miałabym traumę na resztę życia.

Annash

Przecież to są identyczne historie, jak opowiadane bajki na dobranoc. Poza tym 25 lat temu nie takie filmy były kierowane do dzieci - a co z Crittersami, Wiedźmami itp? Przecież to też mocno ryło banię. Jedyna różnica to montaż (tu niektóre elementy mocno wiały dorosłymi horrorami - np. scena ze wspomnianym wstawaniem z grobu jak nic przypominała montażem serię Insidious) i jumpscarey, których nie pamiętam sprzed ćwierć wieku, albo nie było ich czuć przez lektora.

Annash

Nie takie rzeczy oglądało się będąc dzieckiem i jakoś traumy się nie miało, np. Labirynt z Davidem Bowie, Legenda Scotta, Wiedźmy z Huston i było jeszcze kilka produkcji niby przeznaczonych dla dzieci, ale sporo scen mocnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones