PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672634}
6,3 385
ocen
6,3 10 1 385
Sunshine on Leith
powrót do forum filmu Sunshine on Leith

Jaki sens robienia takich filmów? Nie wiem...Chyba jakaś chora ambicja...Czekam teraz na
niemiecki musical z piosenkami Die Toten Hosen albo Ramstein:) a może ktoś nakręci w
polsce taki film, weżmy na warsztat Wilki, Hey, a może Kazika? do wszystkich tekstów można
na siłe dorobić jakąś fabułę i złożyć zgrabnie w całość...w każdym razie, to nie jest musical (tak
jak i Mamma Mia nie był dla mnie musicalem) a raczej film muzyczny, z bardzo naciąganą
fabułą i chwytami reżyserskimi, które mają sprawić , że nas złapie za serce i będziemy ryczeć i
wzruszać się i pzrezywać emocje na siłę...czułem się właściwie obrażony, że zostałem
potraktowany jak tania publiczność z reality show...ale spotkałem ludzi, którzy już ten film
kochaja, więc pewnie będzie miał sporo pozytywnych opinii...ja się jeszcze raz pytam, po co
kręcić takie filmy, na Boga, po co?!

ocenił(a) film na 10
jtsultrim

Po co? Po pierwsze The Proclaimers to nie jest jakiś zespół, a szkocka legenda. Zespół, który stworzył nieoficjalny szkocki hym "I'm Gonna Be (500 Miles), najpiękniejszą współczesną piosenkę Szkocji (Sunshine on Leith) oraz kilka innych hitów. Poza tym The Proclaimers są uznawani za jendych z najlepszych tekściarzy z Wielkiej Brytanii w ostatnich latach.
Poza tym, ten film był również odpowiedzią na smutaśne filmy jakie Szkocja produkowała ostatnimi czasy. Film jest również z kategorii "feel good" i w tej kategorii sprawdza się idealnie.
Inna sprawa, że widziałem ten film aż 3 razy i wcale nie poczułem się obrażony. Jest to prosta, chwytająca serce historia. :)

Turin

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones