PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568255}
6,3 57 165
ocen
6,3 10 1 57165
6,9 18
ocen krytyków
Super 8
powrót do forum filmu Super 8

Po obejrzeniu tego filmu spodziewałem się, że będzie miał on ocenę na poziomie 8 i ogromną rzeszę miłośników. Natomiast widzę, że wiele osób pastwi się nad nim strasznie. Jakim ignorantem trzeba być, żeby nie docenić tak pięknego filmu. Przecież ten obraz "promuje" tak pozytywne zjawiska jak przyjaźń, pierwsza miłość, wspólne przeżywanie przygody.
Ponadto ma dobry scenariusz, jest zabawny, śliczny pod względem wizualnym, dobrze zmontowany, dobrze zagrany pełen świetnych efektów i, przede wszystkim, ma ten klimat lat 70/80tych.Ten film to Goonies XXI wieku. Pozdro dla ludzi wychowujących się we wczesnych latach 90tych i dla kumatych z młodszych roczników ;)

ocenił(a) film na 9
anyerpenno

podpisuje się pod tym rękami i nogami!
Zrobiłem oczy jak 5zł jak zobaczyłem tak niską ocenę dla tak genialnego filmu, również oceniam na 8/10 ;)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
olotep

Tak, to wiekopomne dzieło! Genialny film. Wstrząsający. Z głębią.
Dla 13latków ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
tonik1983

P.S. Jakbyś był inteligentny, to zauważyłbyś, że ten film jest skierowany nie do trzynastolatków, tylko raczej do trzydziestolatków mających sentyment do Goonies czy E.T. A jeśli masz braki w wiedzy filmowej (a masz) czy brakuje ci wrażliwości (a brakuje), to jest już bracie twój problem i nie udzielaj się na Filmwebie, tylko uzupełnij swoje braki, bo się zwyczajnie kompromitujesz.

ocenił(a) film na 5
anyerpenno

Ale ty tępy jesteś ;p
Ciekawe skąd stwierdzasz moje braki w wiedzy filmowej?
Mylisz wrażliwość, z ckliwością, która jest dla panienek, co oglądając Super 8 płaczą w poduszkę.
A ty lepiej weź chipsy i sobie to arcydzieło jeszcze raz obejrzyj ;] No i chusteczki do wycierania łez, przecież taki wrażliwy jesteś, buahaha.

ocenił(a) film na 8
tonik1983

"skąd twierdzisz". No nie powiem - ciekawa konstrukcja językowa ;). Rozumiem, że chciałeś napisać: "na podstawie czego wnosisz", ewentualnie: "skąd twierdzenie, że...". No ale widzę, że język polski jest ci tak samo obcy jak sztuka filmowa ;)

ocenił(a) film na 7
anyerpenno

Więc - skoro rozumiesz, to czemu nie odpowiesz?

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

A ty co, jego adwokat?
P.S.Nie zaczyna się zdania od "więc";)

ocenił(a) film na 5
anyerpenno

Nawet czytać nie umiesz. Skąd stwierdzasz jest poprawną składnią językową.

ocenił(a) film na 8
tonik1983

;)

Załamujesz mnie człowieku. Szkoda, że na klawiaturze nie mam symbolu, który zobrazowałby palmface'a, którego zrobiłem po przeczytaniu tego posta!!!!!!!!!
Primo: "skąd stwierdzasz " nie jest niepoprawnym wyrażeniem. Powinno być : "Na podstawie czego stwierdzasz" lub "Skąd stwierdzenie, że..." sformułowanie skąd stwierdzasz jest równie poprawne jak pytanie: SKĄD MYŚLISZ? ;)
Secundo: zrobiłeś nawet błąd w stwierdzeniu "Skąd stwierdzasz jest poprawną składnią językową." Jeśli już powinno być: "Zapis skąd stwierdzasz jest ZGODNY ZE SKŁADNIĄ JĘZYKA POLSKIEGO" ;)

Tak jak powiedziałem - nie mam zamiaru rozmawiać o filmach z osobą, która nie ogarnęła przez 28 lat (sądząc po nazwie użytkownika) swojego języka ojczystego. Choć jak już-napisałem-po twoich zdolnościach językowych zakładam, że masz maksymalnie 15 lat i w życiu przeczytałeś ze 2 książki. Żałosne!!!!!

ocenił(a) film na 8
tonik1983

No tak. Facet z Pacino w awatarze nie morze być ckliwy ;)

ocenił(a) film na 8
anyerpenno

A morze jednak morze ;/ Ach ten język polski.

ocenił(a) film na 5
anyerpenno

Morze to może być np: Bałtyckie. A ty może naucz się gramatyki i ortografi.

ocenił(a) film na 8
tonik1983

Znowu nie załapałeś ironii ;) Twoje życie musi być rzeczywiście smutne ;)

tonik1983

OrtogtrafII. Dwa I na końcu. Mamo, ja tu ginę...

Nie widziałam jeszcze filmu więc nie będę się wypowiadać w tym temacie, ale niestety (niestety dla Pana 1983, chociaż nie jestem pewna czy nie 1995) kolega anyerpenno bije Cię na głowie w tej "dyspucie" :D

ocenił(a) film na 5
Veridell

Jeśli on mnie czymkolwiek wg. Ciebie bije, to tylko mogę Ci współczuć ;] Pozdrawiam.

Veridell

Ja też nie widziałem jeszcze filmu ale kolega anyerpenno jakoś próbuje wykazać się nad wyraz rozwiniętą dojrzałością i z braku argumentów tyczących rozpoczętego przez niego tematu czepia się czyichś ułomności ortograficzno gramatycznych sam jakoś ideałem nie będąc w tej kwestii. Wyrzucanie komuś jego wieku na nie wiadomo jakiej podstawie czepiając się nicka czy też sposobu pisania jest troszkę płytkie jak i nie na miejscu. Onet.pl się kłania niestety

ocenił(a) film na 8
TBaDoo

"Wyrzucanie komuś jego wieku na nie wiadomo jakiej podstawie..."
Konkretnie to na podstawie nazwy użytkownika :)

anyerpenno

To akurat też napisałem ale moja wypowiedź była troszkę bardziej złożona więc nie łudziłem się że zrozumiesz. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
TBaDoo

No, chyba jednak nie napisałeś. Napisałeś, cytuję: "Wyrzucanie komuś jego wieku na nie wiadomo jakiej podstawie..". Chyba nie przerasta cię obsługa paska przewijania i sprawdzenie tego samodzielnie?:)

anyerpenno

I znów cytujesz wyrwany z kontekstu fragment zarzucając mi że przerasta mnie to czy tamto. Skup się i czytaj ze zrozumieniem. A co do twojego przytyku to... tak, całe życie mnie przerasta, ale już Ty nie musisz mnie w tym uświadamiać. Pozdrawiam

anyerpenno

Dziecinada jak to czytam.Przestancie smyrac sie po jajkach wkoncu.Wymiencie sie adresami w celu wyjasnienia sporu twardziele z dupy,profesorki w denkach od słoja.Poukrecał bym wam łby za te tępe teksty,znawcy z pierwszej klasy.

ocenił(a) film na 7
tonik1983

ja tez osobiscie uwazam ze film nie jest dla 13 latków poszłam na ten film wczoraj z kolezankami ktore maja 13 lat ..strasznie sie bały jedna z nich chowała sie przez cały czas (ale to chyba wina zbyt głośnych efektów dźwiekowych)

olotep

ja mam 13 lat i co? było super

ocenił(a) film na 7
skuter1998

A ja mam 14 lat i zupełnie się z tobą zgadzam
Miało być super i było super. Na 8

HRA

masz 14 lat? Jeszcze nigdy nie spotkałam tak mądrego rówieśnika ( poszłam rok wcześniej do szkoły, więc można powiedzieć, że jesteśmy rówieśnikami)

ocenił(a) film na 6
olotep

Ja mialem oczy jak 5zl jak przeczytalem Twoj wpis.
"Rowniez oceniam na 8/10" - i ocenil 9/10 LOL!

anyerpenno

Chciałbym powitać Cię w Stowarzyszeniu-ludzi-co-to-dobry-gust-mają-i-filmy-ogarniają .

A poważnie, nie zabraniam nikomu sensownej krytyki, ale również głowię się nad tym, jak ktoś może pozwolić sobie na ubolewanie nad jakimiś detalami i nie dostrzegać piękna, magii i klimatu, od których film ten wręcz błyszczy. Kto by pomyślał, że Abrams faktycznie ma taką wrażliwość...

8.5/10 ode mnie.

ocenił(a) film na 3
Galadh

chyba jestes dystrybutorem skoro dostrzegasz w tej nędzy piękno...
chcesz zarobić? sprzedawaj więcej popcornu :)

ocenił(a) film na 8
edga5

Przejrzałeś mnie. Za każdy post dostają 20 gr. Zarobiłem już prawie na sześciopaka Harnasia. A tak na poważnie to co ci w tym filmie nie odpowiada.

ocenił(a) film na 3
anyerpenno

To nie jest thriller s-f tylko kino familijne ? Oszukali na gatunku, na otoczce, a wypuścili familijny chłam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
anyerpenno

Jak lubisz wiedzieć wszystko o filmie zanim na niego pójdziesz to Twój problem. Ja lubię odkrywać fabułę jaką dla mnie przygotował scenarzysta. Jeśli film jest określany jako th oczekuję th i tyle. A osobiste, nawiasem mówiąc bardzo płytkie intelektualnie, wytyki to możesz mamie próbować zaimplementować, bo po mnie to spływa jak woda po kaczce.

ocenił(a) film na 8
deinonych

Dlaczego nie szanujesz swojej mamy? :)

deinonych

http://www.filmweb.pl/film/Super+8-2011-568255/discussion/Pytania+do+narzekaj%C4 %85cych+na+gatunek.,1672329

ocenił(a) film na 8
deinonych

No to masz thriller. Stwór wcina nogę jakiegoś nieszczęśnika. Mnie by przestraszyło jakbym zobaczył, jak obca forma życia wcina nogę jakiegoś kolesia:) Widać ciebie takie rzeczy spotykają codziennie. Gratuluję ci ciekawych sąsiadów.

ocenił(a) film na 3
anyerpenno

No to musisz mieć hmm ja wiem ? 12 lat ? Bo nie sądzę by ten film mógł przestraszyć starszego nastolatka nie mówiąc o osobie dorosłej. Obejrzyj trochę dobrych thrillerów to się dowiesz co to za gatunek. Obcięta noga i thriller ... to czemu nie napiszesz, że skoro był romans to musi być melodramat czy może lepiej komedia romantyczna ? To by nawet pasowało =] Dla Ciebie to super film dla mnie kawał kaszany.

ocenił(a) film na 8
deinonych

Synku, nie ucz mnie o filmach, boś za cienki w uszach. Widziałem tysiące filmów, więc trochę się znam, a gust też (choć nie mi to oceniać:) mam dobry. Podejrzewam, że Obcego widziałem już jak ty na kupę mówiłeś amm, a Predatora jak uczyłeś się korzystać samodzielnie z ubikacji, więc wybacz, ale o filmach to ty mnie nie ucz.
A film nie był thrillerem i doskonale zdaję sobie z tego sprawę (mój poprzedni tekst był żartem, ale widać tobie słowo ironia jest jeszcze obce). To był film przygodowy, familijny, ewentualnie można go było nazwać przygodowym s-f. Ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, bo film był bardzo dobry, a biorąc pod uwagę, że to kino "wakacyjne" to wręcz świetny.

Masz pewnie 14 lat i chcesz pokazać jaki to z ciebie kozak, że oglądasz Predatora i Obcego (i się przy tym nie boisz) i że nie interesujesz się takimi "filmami dla trzynastolatków". Wierz mi, efekt jest karykaturalny.

ocenił(a) film na 3
anyerpenno

O tak, nie marze o niczym innym niż pokazać jaki to ze mnie kozak :)) Płytko ... baaaardzo płytko ...
"Widziałem tysiące filmów, więc trochę się znam, a gust też (choć nie mi to oceniać:) mam dobry."

A ja widziałem tylko 7 ... albo 8 tak, nawet Super 8 filmów bo mi mama więcej nie pozwala :(

ocenił(a) film na 8
deinonych

To po co w każdym komentarzu podkreślasz, że spodziewałeś się thrillera? Wygląda jakbyś chciał zawieśniaczyć, że mama pozwala ci już oglądać ''straszne filmy" dla dorosłych ;)
Z drugiej strony pokazujesz swoją naiwność, bo nie przeczytałeś recenzji i teraz masz pretensje do całego świata, że dystrybutorzy zrobili cię w człona. Wybacz, ale tylko kretyn wierzy zwiastunom. Prawda jest taka, że przy odpowiednim montażu nawet dla "Plebanii" można by zrobić mroczny i pełen akcji trailer. Wystarczy spojrzeć chociażby na to, co robi kabaret LIMO. Mi się chyba jeszcze w życiu nie zdarzyło, żeby film pokrywał się z tym, co pokazują na zajawkach.

anyerpenno

Po to, by pochwalić się, że zauważył, iż nie jest to thriller?

A tak serio, to mój temat nadal nie doczekał się odzewu ze strony pana deinonycha.
http://www.filmweb.pl/film/Super+8-2011-568255/discussion/Pytania+do+narzekaj%C4 %85cych+na+gatunek.,1672329

anyerpenno

Mam do was małe pytanko: co wy macie do ludzi młodych? Co jeśli jestem nastolatkiem to od razu kimś gorszym? Oglądałem sporo filmów, np. "Pulp Fiction", albo właśnie "Obcego" ale również "Auta".
Co w tym złego, że jakiś film jest familijny? Ale i tak głównie chodzi mi o to żebyście wy "dojrzali i światowi" się odwalili od nas "młodych troglodytów".

Bakeneko

Tak trzymać, przyjacielu.

ocenił(a) film na 5
Galadh

Hahaha za to dno 8,5 na 10 buhahaha.

ocenił(a) film na 9
tonik1983

tonik! Dosyć tego. Jutro za szkołą! Wyzywam cię :P
Przemyśl to co piszesz czasem.

anyerpenno

Wszystko super, ale jest jedno ale.

Byłem na tym filmie w kinie w sobotni wieczór po 21.30. Wybrałem ten film spontanicznie bez wcześniejszego zapoznania się o czym jest . Wydawało mi się, że pora seansu, mega widoczne na plakacie nazwisko Spielberga oraz gatunek sf gwarantuje, że będę się świetnie bawił. A tu niespodzianka. Kino było praktycznie puste. A film może jest dobrym filmem, ale nie o 21.30 w sobotni wieczór, a w niedzielne popołudnie. Nie tylko ja miałem takie odczucie. Pozostali widzowie również nie byli zachwyceni, co dało się odczuć po niektórych komentarzach i wyjściach w trakcie seansu. Jednym słowem nuda. Film na niedzielne popołudnie.

ocenił(a) film na 8
rutkowsky

I co? Też wyszedłeś przed końcem, czy może poszedłeś do kina się przespać? Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają co z pieniędzmi robić i idą do kina bez wcześniejszego zainteresowania się czego mogą się po filmie spodziewać.

anyerpenno

Odnoszę swój post do całej dyskusji : Argumenty typu "bo masz 12 lat", "skończ najpierw gimnazjum" są dość zabawne, muszę przyznać. Już niedługo wobec fali właśnie takich 'argumentów nie do podważenia" ażeby zalogować się na filmwebie trzeba będzie zeskanować dowód. Dajcie spokój dzieciakom, poziom wypowiedzi zależy od IQ, a nie wieku i każdy "dorosły" powinien o tym wiedzieć.

ocenił(a) film na 6
anyerpenno

Wszystkie argumenty wiekowe tak zwolenników jak i przeciwników są dość żałosne i źle świadczą przede wszystkim o osobach je piszących.
Co do samego filmu jest niezły, ale tylko niezły. Szczerze mówiąc film był dla mnie bardzo dobry aż do jego ostatnich 10-15 minut i kilku tragicznych, przepełnionych patosem i typowo hollywoodzkim happy ende scen. Dawno nie widziałem tak głupiego i naiwnego zakończenia (zaczynając od sceny w "gnieździe" kto oglądał skojarzy).

ocenił(a) film na 7
anyerpenno

nie ma giga mechów i lasek z sylikonowymi cyckami, które drą mordę, to co się dziwić, że dzieciarnia o wyżartych mózgach nie kupuje tego filmu?
sam film spodobał mi się i uważam, że całkiem nieźle sobie radzi po zestawieniu go z wyżej wymienionymi filmami, ale tylko nieźle
mimo, że sama jakoś wielką fanką The Goonies czy E.T. nie jestem, to jednak trochę brakuje temu filmowi do nich, ale mam nadzieję że niedługo znowu będziemy mogli obejrzeć podobny film, bo szczerze mnie męczą trzydziestoletnie byki grające 16latków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones