PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97204}

Superekspres w niebezpieczeństwie

Shinkansen daibakuha
6,6 217
ocen
6,6 10 1 217
Superekspres w niebezpieczeństwie
powrót do forum filmu Superekspres w niebezpieczeństwie

Mimo, że oglądałem ten film w kinie będąc jeszcze młokosem to do dziś pamiętam go doskonale. Jeden z nielicznych filmów, gdzie w pewnym sensie możemy sympatyzować z terrorystą. W połowie lat 70-tych w polskich kinach emitowano dwa zbliżone filmy: japoński "Super Ekspres" i amerykański "Rollercoaster". W przypadku amerykańskiego filmu w żadem sposób nie można było utożsamiać się z zamachowcem a tu jak najbardziej. Nie przepadam za japońskim kinem, ale Super Ekspres to majstersztyk. Ponad dwie godziny spoconych z napięcia rąk i obgryzanych z nerwów paznokci.

ELIOT100

Gdzie to można dorwać w internecie? Najlepiej z polskimi napisami. Speed to mój ulubiony amerykański film sensacyjny i z chęcią obejrzałbym pierwowzór :)

ocenił(a) film na 9
ELIOT100

Widziałam film jako dziecko i pamiętam jakie zrobił na mnie wrażenie. Naprawdę mną wstrząsnął. Jak na tamte czasy i Polskę absolutny cud - zawrotne tempo, porażająco nowoczesny pociąg i cudowny główny bohater. To był jeden z pierwszych japońskich filmów jakie widziałam. Potem już chodziłam na każdy japoński film.

Yaxley_73

Yaxley, jakby Ci się udało gdzieś zdobyć ten film, to odezwij się. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
ELIOT100

Jasne.

ocenił(a) film na 8
ELIOT100

http://www.justclicktowatch.so/movies/the-bullet-train-1975/

McFlyPL

Teraz jest na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=wFXYfoICD5A

dorotagniedziejko1998

Na moim gryzoniu jest z lektorem.

jarkaz63

i na kanale Red Carpet jako Hikari w niebezpieczeństwie

Bzium_3

Właśnie lektora z Red Carpet wykorzystałem do zrobienia customa, bo to chyba jedyna wersja lektorska do tego filmu.

ELIOT100

Pamiętam choc bez szczegółów. Amerykańskim odpowiednikiem był "Transamerican Express " bo też był.o.pedzacym pociągu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones